Перейти до змісту
Як лікувати герпес на губах

Головні симптоми вірусу герпесу і способи боротьби з ним.

Практично кожному з нас знайомі неприємні маленькі бульбашки на губах. Вони сверблять і болять, а ще геть не симпатичні на вигляд. Всі ці неприємні симптоми викликає вірус герпесу. Які існують види герпесу, яким чином можна вилікувати вірус, і наскільки він небезпечний – читайте далі.

Герпес – поширене вірусне захворювання з характерними висипаннями у вигляді бульбашок, які згруповані між собою і концентруються в певній ділянці тіла людини. Найчастіше герпес проявляє себе у формі губної інфекції, в народі цей його вигляд називаються «застудою на губах». Однак існують й інші види герпесу.

Герпес 1 (або вірус простого герпесу) та 2 типу найчастіше інфікує рот і обличчя. Головний симптом – поява характерних бульбашок, що привертає увагу пацієнтів і ідентифікує прояви вірусу герпесу. Герпес 2 типу також може викликати генітальні проблеми: набряки статевих органів, печіння, збільшення лімфатичних вузлів в паху.

Герпес 3 типу провокує вітряну віспу у дітей. Кількість бульбашок на різних ділянках тіла збільшується. З'являється свербіж, підвищена температура і слабкість.

Найнебезпечнішими вважаються герпес 4, 5 і 6 типу. Вірус викликає інфекційний мононуклеоз, лімфому Беркета. Хвороба вражає слизові оболонки, також можливе ураження печінки і селезінки. Людина відчуває підвищення температури, слабкість, біль у м'язах, можлива ангіна.

Насправді ж існує більше ста видів вірусу герпесу. Вісім з них можуть вразити людину. Експерти стверджують, що герпесом заражено близько 2/3 населення планети, але у всіх хвороба проявляється по-різному.

Вірус герпесу проявляє себе тільки тоді, якщо імунна система організму ослаблена. Після цього він «поселяється» в наших нервових клітинах. Герпес можуть викликати:

  • переохолодження або перегрів тіла,
  • перенесення захворювання,
  • постійний стрес тощо.

Симптоми герпесу

Герпес проявляється як сукупність пухирців, схожих на маленькі бульбашки червоного кольору. Залежно від видів герпесу, бульбашки можуть об'єднуватися в одне ціле і збільшуватися в розмірах. Герпес також провокує печіння та свербіж.

Навколо вірусу герпесу існує безліч міфів, а особливо вони стосуються способів його лікування. Повністю вилікувати герпес неможливо. Цей вірус настільки приживається, що одного разу потрапивши в організм, залишається з нами назавжди. У декого навпаки – він може і не проявлятися взагалі. Інтенсивність клінічного прояву вірусу залежить від стану імунітету кожної людини.

Коли вірус герпесу все ж проявив себе, дієве лікування забезпечить спеціальний крем. Він призначений для лікування герпесу на губах та обличчі. Цей лікарський засіб пригнічує розмноження вірусів герпесу 1-го типу усередині клітин шкіри, і є дієвим як на ранніх (свербіж, почервоніння), так і на пізніх (папули і пухирі) стадіях герпесу.

Важливим питанням під час вибору крему проти герпесу є концентрація активної речовини. 5% - це найвища концентрація ацикловіру в кремах проти герпесу на губах. Також потрібно звертати увагу на кількість крему в тюбику. 5 г може бути достатньо для курсу лікування. Крім того, на ринку існують креми і мазі, місткість яких складає від 2 до 15 г. Двограмовий тюбик - мінімальна кількість засобу. Тюбики по 15 г можуть використовуватися для тривалого лікування вірусу і для нанесення на значні за розміром ділянки тіла.

Перед застосуванням препарату рекомендуємо проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з інструкцією використання лікарського засобу.

Щоб уникнути ризику зараження герпесом, слід вести здоровий спосіб життя, ретельно дбати про особисту гігієну і пам'ятати про здорове харчування, насиченим вітамінами та поживними речовинами.

Читайте також: Чим можна заразитися під час орального сексу

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин