Якщо сіпається око: про що це свідчить і чи є привід для занепокоєння

Автор
Катерина ТрушКатерина Труш
Дата публікації
Перегляди
26к
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Якщо сіпається око: про що це свідчить і чи є привід для занепокоєння

Фото: Getty Images

Посіпування очей зазвичай викликані сильними стресовими факторами в житті, а саме тривогою, втомою або виснаженням, а також вживанням кофеїну або алкоголю. Але іноді вони можуть сигналізувати про щось серйозніше.

Зазвичай посіпування ока минають швидко, та іноді ці незначні спазми можуть бути вкрай неприємними і часто повторюються протягом кількох днів.

Про те, що викликає сіпання очей і коли варто хвилюватися, розповідає Мirror.

В якому разі не варто турбуватися

Посіпування — це звичне явище, і дуже рідко вони є ознакою чогось серйозного та часто минають самі собою. Люди, які страждають від посіпування очей, найчастіше пояснюють це стресом. І це справді в більшості випадків спричинене напруженістю чи стресом. Якщо вжити відповідних заходів, відпочити або усунути джерело стресу й перевтоми, посіпування минають.

Також посіпування можуть бути викликані призначеними вам ліками, оскільки це доволі поширений побічний ефект. В такому разі вам варто проконсультуватися з лікарем, який призначив вам ліки.

Фото: Credits

Якщо причиною посіпування є стрес, ви можете допомогти собі таким чином:

  • Спробуйте знайти способи розслабитися.
  • Дозвольте собі достатньо часу для відпочинку.
  • Розтягніть і помасажуйте будь-які м'язи, уражені судомами.
  • Намагайтеся не хвилюватися через це — посіпування зазвичай нешкідливі, а занепокоєння може погіршити ситуацію.

А ще є деякі речі, які ви не повинні робити в разі, якщо у вас посіпування:

  • Не пийте багато кофеїну, наприклад, чаю та кави.
  • Не пийте багато алкоголю.

Коли варто звернутися до лікаря

Але якщо посіпування повік тривають більше двох тижнів, вам варто звернутися до лікаря. В поодиноких випадках такі посіпування — або "міокімія повік" — можуть свідчити про щось серйозніше.

Вам варто записатися на прийом до лікаря, якщо ви відчуваєте:

  • Посіпування в інших частинах тіла.
  • Посіпування, що тривають більше кількох днів.
  • Слабкість, опущення повік чи двоїння в очах.
  • Треба також звернутися по медичну допомогу, якщо очі здаються червоними, повіки набряклими або з'являються інші симптоми, як-от запаморочення.

Деякі з найсерйозніших проблем

Існує кілька підтипів дистонії (неврологічного розладу), та найчастіше з посіпуванням очей пов'язані блефароспазм та цервікальна дистонія. Остання викликає спазм м'язів шиї та незвичайний нахил, а в деяких випадках уражає обидва ока. Хоча дистонія сама собою не смертельна, але проблеми, пов'язані з вищезазначеними станами, можуть бути небезпечними для життя, якщо їх ігнорувати.

Інша можлива причина посіпувань — садна рогівки, тобто крихітні подряпини на передній частині ока через травму. Основним симптомом ерозії рогівки є біль, але пацієнти також можуть мати чутливість до світла, почервоніння й погане самопочуття.

Іноді пухлина в головному мозку може викликати проблеми із зором і посіпування повік, якщо зачеплені скронева частина, стовбур мозку або потилична частина. Хоча деякі зміни зору можуть відбуватися поступово, будь-які раптові зміни варто негайно обговорити з лікарем.

Читайте також:

Чи є загроза землетрусів в Україні

Чи є загроза землетрусів в Україні

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація