Запалення лицьового нерва: що робити, якщо вас "перекосило"

Дата публікації
Перегляди
319к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Запалення лицьового нерва: що робити, якщо вас "перекосило"

Фото: www.credits

Якщо у вас раптом перестають рухатися м'язи на одній половині обличчя, не варто чекати, що воно саме мине. Негайно зверніться до невролога для своєчасного лікування, щоб уточнити діагноз і попередити важкі наслідки, застерігає лікар-невролог медичної мережі "Добробут" Валентина Джумик.

Ось така асиметрія (перекошення) м'язів обличчя може бути викликана запаленням (невропатією або невритом) лицьового нерва. Це гостре одностороннє ураження (перекошення) м'язів обличчя. Лицьовий нерв — руховий нерв, який відповідає за мімічну мускулатуру, основною ознакою його враження є асиметрія або перекошення. При цьому больовий синдром можливий, але лише в місці виходу цього нерва на периферію — за вухом або в привушній ділянці.

Спираючись на статистичних спостереженнях, найчастіше на запалення лицьового нерва страждають люди у віці 25-35 років, причому велика частина пацієнтів — жінки. Порівняно з іншими запальними захворюваннями на обличчі це захворювання зустрічається рідше.

Симптоми невропатії

Проявляється це запалення, як вже було сказано, асиметрією, при цьому м'язи з одного боку обличчя виявляються паралізованими і нерухомими. Іншими словами, ви не можете нахмурити брови, заплющити очі, надути щоки, згорнути губи в трубочку або свиснути. Крім асиметрії, запалення лицьового нерва проявляється слізливістю або сухістю ока, зниженням смаку, слуху.

Зіткнувшись з такими проявами, необхідно одразу ж звертатися до лікаря-невролога, щоб точно поставити діагноз, провести диференціальну діагностику з іншими захворюваннями (тобто розрізнити), щоб запобігти ускладненню.

Причини захворювання

Лікар невролог медичної мережі «Добробут» Валентина Джумик

Є первинний неврит лицьового нерва і вторинний.

Причиною первинного ураження є переохолодження (їзда в транспорті біля відкритого вікна, протяг, тривале перебування під робочим кондиціонером);

інфекції – найчастіше провокатором є герпесвірусна інфекція. Аналіз крові дозволяє визначити, який саме вірус став причиною запалення лицьового нерва.

Причиною вторинного ураження може бути пухлина головного мозку;

травма голови з переломом скроневої кістки;

гіпертонічні кризи – частіше зустрічаються у людей похилого віку.

Чим небезпечне захворювання

Запалення лицьового нерва небезпечне своїми ускладненнями:

запальними процесами головного мозку;

контрактурою м'язів обличчя (нерухомість) — через неправильне або несвоєчасне лікування нерв уражається настільки, що м'яз назавжди залишається нерухомим;

синкінезіями – людина усміхається, а у неї при цьому прикривається око;

якщо вчасно не лікувати сухість ока, це загрожує пошкодженням рогівки і, як наслідок, частковою чи повною сліпотою.

Діагностика первинного ураження лицьового нерва складності не становить. Це чітка клінічна картина,що діагностується лікарем-неврологом. Важливо звернутися до лікаря без зволікання.

З метою уточнення вторинного ураження проводиться МРТ (КТ) головного мозку, а також електронейроміографія, щоб уточнити ступінь ураження м'язів і нерва.

Лікування

Враховуючи серйозність наслідків, запалення лицьового нерва лікується тільки в стаціонарі. Лікування в гострій стадії призначається медикаментозне, пізніше — фізіотерапія з використанням кваліфікованого масажу, сеансів голкорефлексотерапії, лікувальна гімнастика для м'язів обличчя. Щойно спостерігається поліпшення, пацієнт переводиться на амбулаторне лікування до повного відновлення м'язової активності. Під час лікування важливо, щоб препарати були призначені вчасно і дуже точно було дотримане дозування. У разі передозування препарату м'яз перезбуджується, що може призвести до синкінезії.

Профілактика

Для того щоб не допустити запалення лицьового нерва, уникайте переохолоджень, зміцнюйте імунітет і контролюйте артеріальний тиск.

Тетяна Корякіна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
319к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація