7 повсякденних звичок, які призводять до молочниці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Печіння, свербіж, неприємні виділення. Чи знаєте ви, що причиною таких симптомів може бути дріжджовий гриб під назвою кандида Candida albicans.

Насправді він завжди є в організмі людини. Дріжджоподібні грибки подібного типу обожнюють теплі, вологі місця, з нейтральною або слаболужною рН, а улюблене місце для розмноження Альбіканс – ротова порожнина і кишечник, але в піхві він теж може бути, але тільки в невеликій кількості.

Значну частину часу це нормально, але, якщо створюються сприятливі умови для розвитку грибка і мікроорганізмів стає занадто багато, вони викликають названі вище симптоми – розвивається вагінальний кандидоз.

Наслідки цього бувають неприємними: молоденькі дівчата, які ще не живуть статевим життям, можуть вважати, що подібні симптоми норма, тим більше якщо у подруг те ж саме. Пані старшого віку тут же починають підозрювати партнерів у невірності. Зрілі жінки, які перепробували, як їм здається, всі методи лікування, опускають руки і кивають на долю. І половина всіх жінок починає "лікувати" те, що не потребує лікування, тим більше – самолікування.

Молочниця – не норма, але і не хвороба, це патологічний стан, причиною якого часто стають наші власні помилки.

Ось сім найбільш поширених повсякденних звичок, які призводять до дискомфорту:

У вашому раціоні переважають вуглеводи

Необов'язково кожен день з'їдати шоколадний торт, щоб забезпечити собі надлишок глюкози в крові. Цукор присутній практично в будь-яких готових продуктах – від кетчупів і газованої води до дієтичних хлібців. Борошно, макарони, картоплю, навіть суперкорисне смузі або морквяні десерти містять чимало полісахаридів. Якщо ви постійно переборщуєте з цукром і простими вуглеводами, це призводить до цілої низки проблем, зокрема, до розвитку грибкових інфекцій.

Тільки-но в крові стає більше глюкози, ніж потрібно, вона стає живильним середовищем для Candida. Це призводить до порушення балансу pH в піхві, як наслідок, зростає кількість грибків. Саме тому дріжджові інфекції, які дають рецидив, так поширені серед людей з діабетом. Є і зворотна залежність: хронічний кандидоз у деяких випадках – ознака того, що діабет вже на порозі.

Ви гуляєте в тому самому одязі, в якому тренуєтеся

Чим довше ваша піхва оточена вологою і теплим середовищем, яке ідеально підходить для росту грибків, тим вищий ризик появи молочниці. Не дозволяйте собі виходити зі спортзалу в тому самому одязі, в якому ви займалися. На пляжі або в басейні одразу після купання змініть вологий купальник на сухий.

Найкращиий вибір після тренування – білизна з натуральних тканин або зі спеціальних матеріалів, які всмоктують вологу, оскільки розпашіле тіло здатне віддавати вологу вже після того, як ви переодягнетесь.

Ваша повсякденна білизна також завжди має бути сухою, і, якщо щоденні прокладки не ваш вибір, носіть з собою запасну пару трусиків і міняйте білизну за найменших ознак зволоженості в зоні промежини.

Ви пізно лягаєте спати або регулярно недосипаєте

Ви сова? Любите посидіти в інтернеті до глибокої ночі, а то й до ранку? Недолік сну пригнічує імунну систему. Якщо ви спите менше, ніж потрібно, або ваш сон неглибокий, організм гірше може впоратися з будь-якими інфекціями, зокрема вагінальними. Насправді будь-яка нездорова звичка – постійно нервувати, мало рухатися, погано харчуватися – завдає шкоди імунітету і опосередковано призводить до розвитку грибкової інфекції.

Ви обожнюєте вузькі джинси і обтислу білизну

Щільний і тісний одяг в зоні промежини часто створює ідеальну гавань для процвітання дріжджоподібних грибків. Особливо така ситуація небезпечна у разі надмірної ваги, адже Candida albicans – великі фанати складок шкіри. Тим не менш занадто тісний одяг створює відповідне для молочниці середовище навіть у струнких жінок. За найменших проблем із флорою статевих органів віддавайте перевагу вільним штаням і білизні, які дихають, і вже точно забудьте про будь-який одяг, у який доводиться втискуватися.

У вас дуже бурхливе сексуальне життя

Хоча технічно молочниця не хвороба, що передається статевим шляхом, все одно вона може розвинутися через партнера. Іноді, коли жінки раз по раз звертаються з інфекціями, які дають рецидив, лікарі пропонують партнеру також здати аналізи. Адже мікроорганізми кожного нового статевого партнера порушують захисну біоплівку піхви і змінюють кислотність, а це створює сприятливі умови для бурхливого зростання грибка. У такій ситуації протигрибкова терапія тільки жінки не дає ефекту. Саме тому за умови частих рецидивів молочниці необхідно обстеження обох партнерів.

До речі, у жінок, чиї партнери обрізані, менше шансів на зустріч з надлишком нових бактерій і, отже, на загострення кандидозу. Але в нашій культурі не прийнято обрізати хлопчиків, а у необрізаних чоловіків зона під крайньою плоттю – це рай для будь-яких бактерій або грибків, якими вони щедро діляться з подругами.

Пам'ятайте! Ризик зіткнутися з молочницею збільшується щоразу, коли у вашому житті з'являється новий чоловік. Крім того, бурхливе розмноження candida часто є "шлейфом", який супроводжує інші інфекції, які також потрібно вчасно розпізнати і лікувати.

Ви забуваєте про тампони

Чи бувало так, що в кінці дійсно напруженого дня ви не могли пригадати, коли востаннє міняли тампон? Адже все, що потрапляє в піхву, може порушити баланс рН і бактеріальний фон. Не забувайте, що б не трапилося, про будь-які гігієнічні засоби, будь то тампони, прокладки або менструальна чаша. Не виходить завжди пам'ятати? Ставте нагадування в телефоні і вмикайте звук голосніше.

Ви занадто чепурна або неправильно вибираєте засоби гігієни

А ось про що варто забути, це про спринцювання: чим більше ви будете спринцюватися, тим активніше організм буде відновлювати природний баланс бактерій і виділень стане ще більше.

Увага! Поширена думка, що молочниця розвивається в кислому середовищі і лікувати її необхідно лугом (содою). Це величезна помилка. Все якраз навпаки!

Кандиді дуже некомфортно в слабокислому середовищі, яку створюють лактобактерії – захисники піхви. Навіть звичайне мило, якщо ним користуватися занадто часто, а тим більше спринцювання, знищують захисні лактобактерії і порушують баланс рН. Саме тому "чепурухи" так часто страждають кандидозним вульвовагінітом.

Порада: Використовуйте для інтимної гігієни засоби зі слабокислою рН – з рівнем 3,5-4,5 для репродуктивного віку і 5,0 – для підлітків і жінок в менопаузі. Не забувайте, що гігієну необхідно проводити від уретри у бік анального отвору, а прокладки міняти після кожного відвідування туалету – це знизить інфікування умовно-патогенної кишкової мікрофлори, зокрема Candida albicans.

Соня Яроцька

За допомогу в підготовці матеріалу дякуємо Вікторії Миколаївні Сосніній, акушеру-гінекологу вищої категорії, гінекологу-ендокринологу, репродуктологу, головному лікарю Інституту планування сім'ї.

Залиште свій коментар

Вибір редакції