Бабусині казки: міфи і забобони вагітних

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зародження нового життя – процес загадковий і непередбачуваний. Ну а там, де є таємниця, неминуче з'являються забобони. Причому найчастіше досить безглузді, а іноді навіть шкідливі. Чи варто вірити у всі ці бабусині казки? Про це ми запитали акушера-гінеколога вищої категорії, лікаря відділення амбулаторної допомоги клініки "Ісіда" Оксану Морозову.

Вагітній жінці не варто шити і в'язати – дитина заплутається в пуповині.

Цей забобон абсолютно безпідставний, оскільки якоїсь певної причини, що призводить до обвиття дитини пуповиною, офіційна медицина не знає. Цьому явищу взагалі немає наукового пояснення, втім, як і лікування. Єдине, що можна зробити в цій ситуації – це призначити гомеопатичний препарат pulsatilla (краще не самостійно, а з допомогою лікаря-гомеопата, тоді ймовірність позитивного ефекту вища). Що ж стосується шиття і в'язання, то вони на обвиття впливу не чинять. Більше того, хотілося б нагадати, що в старовину майбутні мами не мали можливості купувати готовий одяг у магазинах, а тому все дитяче майно шилося, в'язалося і вишивалося власними руками. І вже, звичайно, не після пологів, а під час вагітності, коли на це у жінки був час.

Вагітній не можна стригти волосся – це скорочує життя дитині.

У давнину люди вірили, що людське волосся несе в собі енергетику свого господаря, якою можуть скористатися відьми і заздрісники. Щоб убезпечити себе від зурочення або наклепу, випале волосся заведено було спалювати або закопувати. З тієї ж причини майбутнім мамам радили не стригтися. Сучасна медицина жодних особливих рекомендацій щодо довжини волосся вагітних не дає. Зате гінекологи радять не піддавати локони фарбуванню. Річ у тому, що фарби для волосся – це агресивна хімія, здатна спровокувати алергічну реакцію або призвести до інтоксикації. Оскільки під час вагітності імунний статус жінки змінено, а значить, реакція на реагенти може бути найнесподіванішою.

Читайте також: ЯК ВАГІТНІСТЬ ВПЛИВАЄ НА ЖІНОЧИЙ ОРГАНІЗМ

Не можна купувати заздалегідь візочок і дитячі речі.

Вагітність – це таємниця. І ніхто не може сказати з упевненістю, як минуть пологи і наскільки вони закінчаться успішно. Страх перед невідомістю – ось що лежить в основі цього марновірства. І тут дуже доречно було б згадати слова преподобного Серафима Саровського, який говорив: "А ви не вірте, і прикмети не збудуться!" Іншими словами, все залежить від психологічного настрою жінки. Якщо ж страх в душі дуже великий, не купуйте дитяче майно заздалегідь. Зрештою, у вас є родичі, які зможуть зробити необхідні закупівлі в перші дні після народження дитини. Можна також скористатися послугами інтернет-магазинів, в яких є можливість вибрати всі необхідні речі заздалегідь, а придбати вже після повернення з пологового будинку. Тоді ви і з розміром не схибите, і переживати даремно не будете.

мифы и суеверия беременных
Getty Images/Fotobank

Малюк, народжений в "сорочці" буде щасливим.

В акушерській практиці бувають випадки, коли плодові оболонки, в яких дитина перебуває в утробі матері, не розриваються під час пологів і малюк з'являється на світло в так званій "сорочці". Це буває вкрай рідко, а тому вважається добрим знаком. У давнину плодові оболонки використовували як захисний амулет від пристріту ("сорочку" висушували і клали в ладанку, яку в майбутньому дитина носила на шиї). Чи приносив цей оберіг щастя, сказати важко, але сьогодні плодовий міхур рятує життя недоношеним дітям. У науковій літературі описана і успішно застосовується методика, завдяки якій під час кесаревого розтину недоношених дітей витягують на світло в плодовому міхурі. Робиться це для того, щоб знизити травматизм, якого зазнають діти під час пологів. Для ослаблених, недоношених малюків ці заходи є рятівними.

Вагітна жінка не має гратися з кішкою, інакше у дитини буде багато ворогів.

Спілкування з кішками та собаками приносить людині позитивні емоції. Відмовляти собі в задоволенні погладити кішку або улюбленого пса через якусь прикмету – нерозумно. "А як же токсоплазмоз, який переносять кішки?" – запитаєте ви. Відповідаємо: збудник цього захворювання становить загрозу тільки в тому разі, якщо жінка зіткнулася з ним під час вагітності вперше, що буває досить рідко (що ми даремно їли в дитинстві пісок з пісківниць?). Набагато частіше зараження відбувається не від контакту з кішками, а після порції погано просмаженого м'яса. Медична статистика свідчить, що найбільша кількість уражених цим захворюванням зафіксовано у Франції – країні, де так люблять біфштекс з кров'ю. Недарма обстеження на токсоплазму у Франції включено в обов'язкову загальнодержавну програму. Тож не поспішайте викидати улюблену кішку на смітник. Краще обстежте її на токсоплазмоз, а заодно і самі здайте аналізи наTORCH-інфекції. Якщо з'ясується, що ви не хворіли цим захворюванням раніше, то постарайтеся не цілувати свою улюбленицю і прибирайте її "туалет" в захисних гумових рукавичках.

Ірина Чорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції