Болісні місячні: причини проблеми та способи її вирішення

82% жінок відчувають біль під час менструації.

Менструальний біль – це жах багатьох жінок. Іноді біль під час місячних такий сильний, що це порушує звичайний спосіб життя. Кожна з нас хоче впоратися з неприємними відчуттями, однак не всі знають, як це зробити без застосування лікарських засобів і знеболювальних.

Найчастіше менструальний біль у жінок – не дуже сильний, але він може створювати дискомфорт. Багато жінок під час місячних страждаютьчерез нудоту й діарею. Іноді до цих спазмів додається ще й біль у спині.

Чому виникає біль під час місячних?

  • Втома та недосип. Хронічний недосип – одна з причин болючих місячних. На фоні втоми може виникнути гормональний дисбаланс, який призведе до збільшення тривалості місячних, спазмів та болю.
  • Перенапруження. У тому разі, якщо біль нерегулярний, він може з'являтися через зниження порогу больової чутливості, яке відбулося через психологічне або фізичне перенапруження.
  • Захворювання. Крім того, біль під час місячних може виникнути внаслідок захворювання нервової системи або сечостатевих органів, через недорозвинену матку або таку, що має перегин; через запальні процеси, рубцеві звуження шийки матки, пухлини, кісти.

Як зменшити біль під час місячних?

Жінкам з болючими менструаціями слід вести календар, де вказувати тривалість місячних, симптоми, інтенсивність кровотечі, характер болю. У щоденнику менструацій варто також фіксувати варіанти полегшення болю. Це надалі допоможе визначити ефективність того чи іншого засобу. Крім того, графік ваших місячних допоможе гінекологу визначити причину проблеми. Так, нерегулярний графік менструацій вказує на гормональний збій, а його легко відкоригувати медикаментозно.

Ми відібрали способи, які допоможуть вам зменшити біль під час менструації.

Йога та медитація

Біль під час місячних – наслідок перенапруження в області живота. Один з найефективніших способів зняти напругу – розслабити ці м'язи. Запишіться на курси йоги або медитації. Асани допоможуть фізично розслабитися і привести до ладу емоційний стан. Йогою можна займатися вдома самостійно, варто лише врахувати, що не всі асани можна виконувати під час місячних.

Тепло

Найкращий варіант – залізти під ковдру і посидіти з чашкою гарячого чаю. Можна прикласти грілку до низу живота, але це не завжди можливо. Якщо потрібно вийти з дому і взятися до справ, одягніться тепліше. Вибирайте одяг, який не створює дискомфорту в області живота – без міцних поясів. Теплий душ теж допоможе.

Харчування

Правильний раціон позитивно впливає на перебіг менструації і загальний стан здоров'я жінки. За кілька днів до місячних слід вживати більше фруктів, овочів, не варто переїдати, рекомендується обмежити жирну і солодку їжу, продукти з борошна, ковбасні вироби.

Необхідно вживати достатню кількість рідини (2-2,5 л на день), свіжі фруктові та овочеві соки. Крім того, корисні гарячі чаї з травами (ромашка, м'ята та інші).

Зручна поза

Якщо є можливість прилягти, то постарайтеся підняти ноги вище або лягти на бік, зігнувши коліна.

Не завжди біль під час менструації можна зменшити самостійно. Зверніться по медичну допомогу, якщо у вас з'явилися такі тривожні симптоми: надто сильна кровотеча; проміжок між місячними становить менше трьох тижнів; тривалість менструації збільшилася до тижня і більше; кров виділяється і в проміжку між місячними; є висока температура, запаморочення чи вас морозить.

Читайте також: Що таке ПМС і як з ним боротися

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів