Чим можна заразитися під час орального сексу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Оральний секс – чудовий спосіб для більшості пар стимулювати і доводити свого партнера до оргазму. Крім того, ця практика може бути частиною сексуальної прелюдії, допомагає стимулювати ерекцію у чоловіків і збудження у жінок. А сексологи запевняють, що подібні ласки зближують пару на психологічному рівні. Але й тут, як у кожної монети є два боки: неймовірне задоволення і ризик отримати інфекційне захворювання. Чому оральний секс не менше небезпечний ніж вагінальний і які інфекції передаються в такий спосіб, розповімо у статті.

Оральний секс і ЗПСШ

Існує думка, що заразитись венеричними захворюваннями, роблячи партнеру мінет або кунілінгус, неможливо. І це міф! На статевих органах є слизова оболонка, яка структурно практично схожа зі слизовою порожниною рота. Тому в роті можуть мешкати ті самі інфекційні патогени, які перебувають в урогенітальному тракті.

Якщо у партнера є будь-яке з венеричних захворювань, оральний секс повинен відбуватися тільки з використанням презерватива.

Які захворювання передаються через оральний секс

Оральні захворювання, що викликаються венеричними патогенами, мають власні, специфічні назви. Під час орального сексу можливе зараження такими інфекційними хворобами:

Гонорея глотки (орофарингеальна гонорея, гонорейний тонзиліт)

Це венеричне захворювання, етіологічним фактором якого є бактерії групи Neisseria gonorrhoeae. Для розвитку їм потрібне тепле і вологе середовище, тому геніталії, а також слизова рота є ідеальним місцем для вільного розмноження патогенних мікроорганізмів.

Гонорея глотки рідко минає з вираженими симптомами, найчастіше це легке почервоніння мигдаликів і слизової горла, незначне підвищення температури тіла, місцеве збільшення лімфатичних вузлів.

Тільки 10% пацієнтів скаржаться на першіння в горлі, відчуття дискомфорту під час ковтання і охриплість в голосі.

Лікування гонореї передбачає антибіотикотерапію. Препарат першої лінії – це засоби на основі пеніциліну. У разі бактеріальної резистентності лікарі включають інші препарати з активною речовиною доксицикліном. Як правило, у разі культивування бактерій визначається їхня чутливість до антибіотиків, тому у венеролога є список ефективних препаратів.

Хламідіозний ларингіт (хламідійний фарингіт)

Захворювання викликане Chlamydia trachomatis – це грамнегативна бактерія, яка живе всередині господаря, тому її також називають внутрішньоклітинним паразитом. Chlamydia trachomatis має здатність поширюватися по всьому організму, використовую кровотік.

Хламідійний фарингіт зазвичай виникає під час статевого акту. В основному заражуються гомосексуалісти та жінки, які займаються оральним сексом. Інфекція зазвичай минає безсимптомно. Симптоми фарингіту зустрічаються зрідка (спонтанний біль у горлі, почервоніння, свербіж, висипання на слизовій глотки) і не відрізняються від фарингіту небактеріального типу.

Захворювання добре піддається лікуванню антибіотиками, головне вчасно звернутися за медичною допомогою.

Сифілітична ангіна

Сифіліс – венеричне захворювання, що викликається бактерією Treponema pallidum. Протягом перших 2-3 місяців захворювання протікає безсимптомно, що значно ускладнює успішне одужання.

Сифілітична ангіна супроводжується утворенням папулезних елементів на слизовій зіва і язику. Такі зміни можуть спостерігатися на поверхні мигдалин.

Для сифілітичної ангіни характерна поява загальних симптомів зараження: головний біль, біль у горлі, втрата ваги, лихоманка або опухлі лімфатичні вузли.

Остання стадія сифілісу – пізня, є найбільш небезпечною, виникає приблизно через 10-15 років після первинної інфекції. На цій стадії спостерігаються пошкодження органів нервової системи, серця, печінки, кісток, суглобів або зору, що часто призводить до летального результату.

Сифіліс може характеризуватися дуже підступним розвитком, що утруднює постановку правильного діагнозу, бувають випадки, коли захворювання залишається незнайденим протягом декількох років.

Ранній діагностований сифіліс добре піддається лікуванню, терапія складається з приймання антибіотиків на основі пеніциліну.

Оральний кандидоз (молочниця ротової порожнини)

Розвивається інфекція внаслідок проникнення в організм дріжджоподібного грибка Candida albicans. Це грибок без клітинної оболонки викликає опортуністичні інфекції, в основному у пацієнтів з ослабленим імунітетом. Candida albicans складає фізіологічну флору шлунково-кишкового тракту приблизно у 40% людей.

Слід підкреслити, що інфекція Candida може передаватися від зараженої людини до здорової. Період від зараження до появи перших симптомів важко точно визначити. Це залежить від загального стану інфікованої людини, тобто від відсутності або наявності факторів, що сприяють розвитку активної інфекції.

Залежно від тяжкості захворювання на слизовій оболонці виникають еритематозні (інтенсивно червоні) ураження, які з часом стають гіпертрофічними (слизова оболонка стає нерівною, з видимими бородавками). Постійне запалення кутів губ також може бути ознакою орального кандидозу.

Під час лікування кандидозу порожнини рота призначаються місцеві протигрибкові препарати, частіше у вигляді розчинів.

Крім описаних вище захворювань через оральний секс можуть передаватися такі інфекції, як герпес, вірус папіломи людини, гепатит і ВІЛ.

Оральний секс може принести не тільки масу задоволень, але і низку проблем, які негативно позначаться на здоров'ї. Тому у разі появи перших підозрілих ознак – печіння в роті, почервоніння, виразки та ін., слід негайно звернутися до лікаря.

Нас консультувала лікарка сімейної медицини Христина Шевченко.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції