Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Коли тест робити ще рано: 5 найперших ознак вагітності

Дуже часто, будучи вже вагітною, жінка навіть не підозрює про це. Як правило, в такій ситуації мова йде про незаплановану вагітність. Існує кілька ранніх ознак, на які багато хто не звертає уваги, але вони можуть стати першою звісточкою про те, що в організмі зароджується нове життя. Варто просто прислухатися до себе.

Біль внизу живота

Багато жінок стикаються з подібними відчуттями напередодні менструації. Здавалося б, нічого незвичайного не відбувається, і, якщо болить низ живота, значить критичні дні не за горами. Але не все так однозначно. Часто низ живота починає нити не за добу-дві до настання місячних, а за 5-7 діб, коли до них ще занадто рано. І тільки коли цей біль повторюється щодня і менструація не настає вчасно, жінка може задуматися. Насправді ж увесь цей час в організмі відбуваються зміни, а болі внизу живота спричинені імплантацією плодового яйця в порожнині матки. Зазвичай це відбувається на 3-4-й день після статевого акту. Ще дві доби необхідно для того, щоб відбувся процес заглиблення заплідненої яйцеклітини в ендометрій. Втім, не варто забувати, що може боліти живіт і через низку інших причин, не завжди спричинених вагітністю, і краще проконсультуватися з лікарем.

Сонливість і втома

Сьогодні багато жінок живуть в такому ритмі, що нікого не здивуєш втомою наприкінці робочого дня.

Але втома може відрізнятися. Якщо ще тиждень тому, стомившись від фізичного або емоційного навантаження, ви знайшли час на відпочинок і швидко відновили сили, то під час вагітності така втома буде тільки накопичуватися. А якщо зранку прокидатися із дзвіном будильника стало складніше, а протягом дня вам постійно хочеться прилягти і відпочити – це рання ознака того, що в організмі вже йдуть зміни, пов'язані це із гормональним фоном жінки. Також може трохи підніматися температура тіла, але не вище 37,5 градусів. Тести на вагітність тоді, як правило, ще не показують дві смужки.

Чутливість грудей

У багатьох жінок така чутливість з'являється за декілька днів до менструації, і судити тільки за цією ознакою про можливу вагітність, звичайно ж, не варто.

Але деякі жінки відзначають, що чутливість грудей під час вагітності набагато сильніша, ніж перед менструацією. До того ж можуть відбутися незнайомі вам раніше зміни – збільшиться розмір грудей, стануть більш помітні вени на молочних залозах, потемнішають або стануть більш чутливими до болю соски. Словом, якщо підозрюєте, що вагітні, добре вивчіть свої груди і зверніть увагу на те, чи не відбувається з ними чогось незвичайного.

Часті сечовипускання

Часто жінки чекають на цей симптом в третьому триместрі вагітності, і пов'язано це з тим, що плід вже досить великих розмірів і тисне на верхню частину сечового міхура, що спричиняє часто ходити до туалету.

На ранньому терміні причиною частого сечовипускання може бути зміна гормонального фону, зокрема гормону ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну людини – того самого, який "показує" дві смужки на тесті). Він, зокрема, відповідає і за частішання сечовиділення. Матка вагітної жінки вже в перші тижні вагітності, хоч і незначно, але збільшується і тисне на задню стінку сечового міхура, спричиняючи механічне подразнення і, як наслідок – бажання частіше відвідувати "дамську кімнату", особливо вночі.

Зміна стану шкіри

Іноді у жінок напередодні менструації з'являється висип на обличчі. Якщо ви не з їх числа, а висипання на шкірі несподівано з'явилися, є привід задуматися про можливу вагітність. Подібні висипання належать до раннього токсикозу вагітних. Вони з'являються через зміни гормонального фону жінки, і, як правило, до моменту, коли вона вже знає, що точно вагітна, висип зникає. Але слід пам'ятати, що ця ознака виявляється далеко не у всіх і може залежати від загального стану здоров'я жінки і її харчування.

Маша Ємельянова

Фотогалерея Образи вагітної герцогині Сассекської Меган (36 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції