Основні причини затримки менструації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Всім відомо, що головна причина затримки менструації – вагітність. Але трапляються випадки, коли тест на вагітність негативний, а менструації все нема та й нема. У чому ж причина такого збою? Про це ми запитали завідувачку Київського центру планування сім'ї, сексології, андрології та репродукції Жанну Дріманову.

Що можна вважати затримкою?

В нормі у здорової жінки тривалість місячного циклу коливається від 21 до 35 днів. Разом із цим тривалість менструації може становити 3-7 днів. Якщо ж критичні дні настають занадто часто (2-3 рази на місяць) або дуже рідко (раз на 2-6 місяців) – це свідчить про те, що в організмі щось не так. Не менше занепокоєння має викликати й затримка місячних, яку медики називають аменореєю.

Причини відсутності менструації

Гормональні збої

В період статевого дозрівання і на тлі наближення клімаксу гормональний фон жінки дуже нестабільний. Коливання гормонів може призвести до менструальних збоїв. Ось чому у багатьох тінейджерів і жінок за сорок місячні настають нерегулярно. Втім, гінекологи вважають, що нерегулярний місячний цикл для підлітків – цілком нормальне явище, але тільки у перший рік після початку першої менструації. Надалі цикл має вирівнятися, а місячні – врегулюватися.

Патологія яєчників

Затримки менструації характерні для запальних процесів у придатках, зокрема полікістозу яєчників (захворювання, за якого порушується вихід яйцеклітини). Причому на тлі патологій яєчників менструальні збої можуть тривати від декількох днів до декількох місяців. Найголовніше – їх не можна ігнорувати, адже хронічні захворювання яєчників у майбутньому можуть спричинити безпліддя. Ось чому так важливо в разі аменореї не чекати біля моря погоди, а звертатися до гінеколога. Він з'ясує причину збою і допоможе усунути ановуляторний цикл, доки це ще можливо.

Стрес

Менструальна функція регулюється не тільки за допомогою статевої системи жінки. Бере в ній активну участь і нервова система, а значить, хронічні стреси можуть вплинути на регулярність менструального циклу. Ось чому постійні коливання, фізичні та інтелектуальні перевантаження, брак сну, відсутність вихідних і відпустки можуть спричинити аменорею. Зміна клімату, різке зниження ваги – теж потужні стресові фактори для організму, здатні спровокувати затримку менструації.

Годування грудьми

Аменорея у жінок, які годують грудьми – явище нормальне. Під час годування грудьми в організмі матері підвищується кількість пролактину – гормону, що знижує рівень естрогену. З цієї причини місячні у мам, які годують, зазвичай відсутні. Проте не у всіх, а лише в тих, хто годує дитину грудьми не менше 6 разів на добу. Коли ж кількість молока знижується, зменшується і рівень пролактину. В результаті нормальна функція яєчників потихеньку відновлюється, поновлюються місячні. Регулярність циклу налагоджується протягом 2-3 місяців після повного припинення лактації.

Перенесений аборт

Переривання вагітності – це стрес для жіночого організму, особливо для гормональної системи. Нерідко після штучного або мимовільного аборту трапляються гормональні збої, що порушують менструальний цикл. Крім того, під час інструментального вискоблювання лікар може видалити трохи більше маткового епітелію (внутрішньої устілки цього органу), внаслідок чого до моменту настання наступної менструації він може просто не встигнути нарости в такому обсязі, який потрібен для відновлення менструальної функції. Нехай вас це не лякає. Найчастіше менструації відновлюються після перенесеного аборту з невеликим запізненням.

 Ірина Чорна

Читайте також:  Гінекологічне обстеження: навіщо потрібно і що може показати

Залиште свій коментар

Вибір редакції