Плануємо стать дитини: як зачати хлопчика

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чи існують способи, розрахунки, які дозволять народити дитину певної статі? В наш час все ще ведуться активні дискусії на цю тему. Деякі експерти стверджують, що це практично неможливо. Інші вчені вважають, що деякі схеми розрахунків все-таки працюють, підвищуючи шанси зачаття хлопчика. Давайте з'ясуємо, які є методи планування статі дитини і наскільки вони ефективні.

Методика розрахунку овуляції під час планування статі дитини

Учені довели, що сперматозоїди, які переносяться чоловічими гаметами, рухливіші і швидші. Проте вони недовгий час живуть у жіночих статевих органах. В середньому їхня виживаність становить 2-3 дні. Ті ж самі клітини, які мають жіночі хромосоми, можуть рухатися значно повільніше. Проте їхнє виживання в середовищі становить до 5-7 діб. На підставі отриманої інформації можна зробити простий висновок. Якщо жінка хоче народити хлопчика, вступати в статевий зв'язок слід якомога ближче до дня овуляції або ж у її пік. А якщо пара мріє про дівчинку, інтимна близькість повинна бути за 5-7 днів до овуляції.

Як таким чином спланувати стать дитини? Просто слід розрахувати дату овуляції. В наш час існує багато способів це зробити. Найпростіший – придбати в аптеці спеціальний тест-смужку, але найточніший – провести ультразвукове дослідження. Якщо використовуються кілька методів одночасно, ефективність і точність розрахунку можуть бути збільшені до 99,9%. Найчастіше жінка на фізичному рівні відчуває настання овуляції, наприклад, за незначними болями внизу живота, збільшенням статевого потягу або зміною характеру вагінальних виділень.

Одразу варто відзначити, успішне впровадження овуляторного методу планування статі дитини вимагає кілька місяців підготовки від обох партнерів. Така підготовка повинна включати в себе:

ретельне спостереження за місячним циклом жінки (включаючи дослідження слизу, вимірювання температури, тести на овуляцію), що дозволить визначити оптимальну дату статевого акту;

турбота про якість чоловічої сперми (наприклад, шляхом дотримання правильної дієти, відмови від куріння, алкоголю та сексуальну стриманість протягом 3-7 днів до планованого зачаття дитини).

І яка ефективність цього методу? Крім однієї великої наукової роботи 70-х років минулого століття, яка підтверджує її ефективність, подальші дослідження точність способу підтвердили менш ніж на 50%.

Дієта і стать дитини

Це може здивувати, але є також вчені, які бачать зв'язок між дієтою і зачаттям дитини певної статі. Одним з них є професор Джозеф Столковськи, творець так званого дієтичного методу. Якщо пара хоче спланувати стать дитини, потрібно стежити за раціоном харчування жінки. За словами професора, дієта повинна починатися вже за півроку до зачаття.

Якщо майбутні батьки мріють про хлопчика, професор рекомендує дієту, багату натрієм і калієм, які можна знайти в цитрусових, помідорах, бананах, насінні соняшнику, м'яті, петрушці і м'ясному асорті. А от від молока, шоколаду, горіхів, цільнозернового хліба або ракоподібних слід відмовитися. Ефективність такого методу, як і в першому випадку, не перевищує 50%.

Китайський гендерний календар

Якщо жінці подобаються традиції, "фольклор" і ворожіння, то можна спробувати використовувати китайський гендерний календар. Китайці використовували його понад 700 років тому і хвалять досі за стовідсоткову точність, хоча наукових підтверджень цьому немає.

Як спланувати стать дитини за китайським календарем? У цьому випадку враховуються тільки вік матері і час планованого зачаття. Проте варто додати, що вік матері не розраховується за датою її народження, а за китайським календарем, в якому місяці мають 28 днів. Точні розрахунки можна зробити з допомогою багатьох безкоштовних онлайн-календарів.

Китайський календар викликає сумніви, тому що він взагалі не враховує батька дитини, в той час як стать дитини визначається наявністю двох хромосом – чоловічої і жіночої.

Народні прикмети

Багато жінок, імовірно, чули про народні прикмети, які допомагають народити хлопчика.

Так, щоб зачати "чоловіка", потрібно взяти на озброєння цвяхи, сокиру або будь-який інший чоловічий інструмент. І зберігати їх під подушкою за тиждень до овуляції і в момент інтимної близькості. Крім того, вдаючись до такої прикмети, потрібно враховувати дні тижня: понеділок, вівторок, четвер гарантують зачаття хлопчика.

Ефективність такого методу, звичайно, ніяк не доведена. Це всього лише прикмети, на які не варто покладатися.

Метод Selnas (природний відбір статі)

Selnas (від французького Selection Naturelle du Sexe), або циклічний метод, – порівняно недавно відкритий спосіб планування зачаття дитини. Його творець – клітинний біолог Перуку Шоун. Ця теорія ґрунтується на припущенні, що яйцеклітина може бути заряджена позитивно або негативно залежно від дня циклу.

Сперматозоїди також відрізняються один від одного за своїм електричним потенціалом: сперматозоїди X заряджені позитивно, а сперматозоїди Y – негативно. Електричний потенціал яйцеклітини змінюється циклічно, тому в деякі дні вона приваблює X-сперматозоїдів, а Y відштовхує, і навпаки.

Такий метод вимагає створення індивідуального календаря так званих "поляризаційних циклів". А для цього вам знадобиться інформація про групу крові, вік, дату останньої менструації, час циклів. Виходячи з цього, визначаються дні зачаття хлопчика або дівчинки.

Вибір сперми

Ще один спосіб запліднити яйцеклітину певним типом сперматозоїдів полягає в тому, щоб відокремити X-клітку від Y та ввести вже відокремлений матеріал у статеві шляхи жінки. Така процедура чимось нагадує маніпуляцію екстракорпорального запліднення. Однак ефективність методики складає лише 70%.

Як видно, загальновідомі методи планування статі дитини ніколи не бувають ефективні на 100%. Є два надійних методи, але обидва засновані на сучасній медицині. Перший – сортування сперматозоїдів за статевими хромосомами, другий – in vitro, в поєднанні з передімплантаційною генетичною діагностикою. Однак ці методи в основному використовуються за наявності медичних показань.

Нас консультувала лікарка сімейної медицини Христина Шевченко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції