Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Що не можна вагітним: заборони для майбутніх мам

Для будь-якої жінки, яка з нетерпінням чекає на появу на світ дитини, головне, щоб вона народилася здоровою. А це багато в чому залежить від того, як протікатиме вагітність, чи зуміє майбутня мама правильно скоригувати свій спосіб життя і відмовити собі в тих звички і бажаннях, які можуть зашкодити дитині. Про те, що можна, а що не можна майбутнім мамам, розповіла завідувачка консультативно-діагностичного відділення Житомирського обласного перинатального центру Наталія Алексійчук.

Жінка, яка запланувала народження дитини, зобов'язана переглянути свій спосіб життя щонайменше за три місяці до початку вагітності. Перш за все вона повинна почати приймати по 4-8 мг фолієвої кислоти щодня – це елемент живлення, який з погляду доказової медицини є прекрасною профілактикою вад розвитку у плода, зокрема, хромосомної патології. Причому приймати фолієву кислоту потрібно і жінці, і чоловіку. А після того, як жінка завагітніла, прийом фолієвої кислоти повинен продовжуватися ще 12 тижнів. Це той критичний термін, коли у майбутнього малюка можуть з'явитися вади розвитку, і цьому процесу потрібно за можливоістю запобігти.

Геть шкідливі звички!

Для вагітної жінки неприпустимі куріння та алкогольні напої. Про них треба просто забути. І навіть якщо ви присягаєтесь, що викурите лише одну сигаретку і вип'єте одну чарку, знайте, що навіть невеликі дози дуже шкідливі, особливо в першому триместрі, і можуть спровокувати переривання вагітності. Що стосується спиртного, то в подальшому за хорошого самопочуття можна буде періодично випивати грамів 50 якісного сухого вина, але це повинно бути в другій половині вагітності і нечасто, тільки на свята. Про галасливі вечірки з танцями до упаду доведеться забути. Тепер важливим є здоровий спосіб життя і поблажливий режим.

Обмежте "спілкування" з гаджетами

Наше повсякденне життя неможливе без комп'ютерів і планшетів, особливо для тих, чия робота безпосередньо пов'язана з гаджетами. Проте всі вони мають електромагнітне випромінювання, яке потрібно обмежити вагітним на ранніх термінах. Справа в тому, що електромагнітні хвилі також призводять до пороків розвитку у плода. Якщо на роботі ви зобов'язані цілими днями просиджувати біля екрану комп'ютера, доведеться вибирати: або робота, або здоров'я майбутньої дитини. Інакше ніяк.

Обережно з медикаментами

Якщо вагітні жінки мають хронічні захворювання і змушені постійно приймати ліки, вони повинні за можливістю перейти на більш слабкі препарати, які не призведуть до пороків розвитку у плода. Будь-які ліки протягом 12 тижнів вагітності потрібно використовувати дуже обережно. Саме в цей період відбувається закладення  всіх органів дитини. Неможливо знати точно, які ліки і як саме позначиться на її здоров'ї, тому потрібно виключити всі можливі медикаменти.

Стресам – ні!

Стреси – неймовірно небезпечна річ для майбутньої мами. Їх потрібно всіляко уникати. У крайньому разі, якщо жінка нервує, можна призначити препарати валеріани для нормалізації психоемоційного стану. Фітотерапія, в принципі, не протипоказана, проте слід відмовитися від використання звіробою, який може привести до переривання вагітності. Але зловживати травами теж не можна – у всьому потрібна міра.

Не переїдати!

У раціоні вагітної жінки повинна бути білкова їжа, вітаміни, молочні продукти, риба, багато овочів і фруктів, їжа повинна бути збалансована за кількістю калорій. Багато жінок у період вагітності відчувають різні смакові переваги. Комусь неймовірно хочеться оселедця, когось тягне на цукерки або виноград. Не потрібно відмовляти собі в тому, що хочеться, але не можна переїдати. Якщо постійно їсти цукерки і солодкі фрукти, швидко набирається вага, а якщо налягати на оселедець і солоні огірки, починаються проблеми з нирками, з'являються набряки. Крім того, купуючи продукти, потрібно стежити, щоб у них не було шкідливих домішок (барвників, стабілізаторів, консервантів і так далі). Всі вони негативно впливають на розвиток плоду. Що стосується кави, то жорстких обмежень не існує. На день можна випивати до чотирьох чашечок кави (але не величезних чашок!). Вживання чаю також не має ніяких поганих наслідків. Все корисне в розумних кількостях.

Не дихайте побутовою хімією!

Постійний контакт з побутовою хімією – це дуже велика шкода, особливо на ранніх термінах. Часто буває, що у молодих і здорових жінок, які заробляють на життя торгівлею побутовою хімією, виявляються дуже серйозні проблеми у майбутнього малюка і нерідко доводиться переривати вагітність. Категорично не можна постійно дихати випарами від побутової хімії – це не обговорюється. Випаровування різноманітних мийний засобів можуть стати отрутою, роз'їдати легені і навіть руйнувати клітини мозку. Інша справа, якщо вдома раз на тиждень треба почистити унітаз або раковину. Головне, намагатися не вдихати випари, і після оброблення швидко залишити приміщення. А ще краще, щоб чищенням унітазів займалася не вагітна жінка, а члени її родини.

Не носіть незручний одяг та взуття

Високі підбори не рекомендуються, тому що збільшується навантаження на тазове дно, і у жінок, які мають передумови до невиношування, може статися переривання вагітності. Взуття краще не носити з шкірозамінника, в ньому ноги не дихають і пітніють. В одязі має бути як можна менше синтетики, жорстких гумок і поясів. Потрібно обирати натуральні тканини і вільний крій, щоб тілу було легко і вільно. Зрештою, і такі вбрання можуть мати елегантний вигляд і бути пошитими зі смаком. Не варто забувати, що вони потрібні лише на кілька місяців!

Юлія Мельничук

Залиште свій коментар

Вибір редакції