Секс під час місячних: задоволення чи небезпека

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Секс у період менструації часто табу. Одні пари не можуть уявити собі статевий акт під час менструального циклу жінки – більше того, вважають його небезпечним. Інші стверджують, що саме під час місячних отримують найбільше задоволення, а жінки відчувають сильний оргазм. Так чи варто займатися сексом у "цей" період?

Секс, менструація, інфекція: який зв'язок?

Менструальна кров, як і будь-які виділення з сечостатевої системи, може містити небезпечні інфекції та віруси. Також відомо, що під час місячних відбувається незначне розширення каналу шийки матки, який позбавлений слизу, що виконує захисні функції. Крім того, відбувається зниження місцевого імунітету. Це полегшує проникнення різних бактерій і спрощує розвиток інфекційно-запальних патологій.

Думка лікарів з приводу сексу в період менструацій розділяється. Частина фахівців в галузі гінекології/венерології стверджують, що виділення у вигляді менструальної крові – це поживне й сприятливе середовище для розвитку висхідної інфекції. Як наслідок, можуть розвиватися запальні захворювання тазуа а не своєчасне їх лікування призвести до низки ускладнень.

Інші лікарі запевняють, що ризик розвитку інфекційних захворювань актуальний тільки під час контакту з новими партнерами (в такому разі використання презерватива має бути обов'язковим). Якщо жінка зі статевим партнером досить тривалий час і обидва регулярно проходять необхідні дослідження на венеричні захворювання, питання про розвиток інфекції органів малого таза гостро не стоїть. Досить буде перед сексуальним контактом провести гігієну статевих органів, використовуючи засоби для інтимної гігієни з антибактеріальною дією.

На цей час немає доказів про розвиток інфекційного процесу під час статевого контакту під час менструації. Але менше з тим такий ризик залишається. Лікарі рекомендують у такі дні використовувати презервативи, навіть за повної впевненості у партнері.

Статеві контакти під час менструальної кровотечі пов'язані з меншою ймовірністю вагітності, але з більш високою ймовірністю інфекції. Якщо запалення придатків розвивається в результаті інфекції і стає хронічним, то можуть виникнути спайки, які природним чином будуть перешкоджати майбутній вагітності.

Секс під час місячних і вагітність

Вісім жінок з десяти повністю впевнені, що секс в період менструації повністю захищає від можливої вагітності. І це міф! У перші дні початку місячних дійсно шанс запліднення знижується до мінімуму. Проте тим, хто практикує подібний "захист", слід знати, що вагітність під час менструації – далеко не рідкість, особливо у разі статевого акту в останні дні кровотечі.

Менструальний цикл – навіть у цілком здорової жінки – не завжди стабільний, може зменшуватися й збільшуватися на тлі різноманітних факторів – стресу, фізичного навантаження, кліматичних змін. За регулярного циклу в 28-30 днів час овуляції минають на 10-14 добу, тому в цьому випадку секс під час місячних супроводжується найменшим ризиком вагітності. Але за короткого циклу – 20-25 днів, овуляція може наставати практично одразу після припинення кровотечі, а значить, вірогідність вагітності максимально висока.

Чи може жінка завагітніти в цей період? Так. Хоча це малоймовірно, вагітність не може бути виключена на 100%. А чому? Тому що життєздатність сперми здорового чоловіка досить велика. Виявляється, сперматозоїди здатні виживати в організмі жінки 5-7 днів, зберігаючи функції до запліднення. Давайте зробимо простий розрахунок. Якщо у вас є статевий акт з партнером на 3-й день циклу (тобто на третій день менструальної кровотечі), а овуляція відбувається на 10-й день циклу, тоді проміжок часу між статевим актом і овуляцією становить тиждень. Вижила сперма може запліднити яйцеклітину. Таким чином, вагітність протягом періоду менструації реальна.

Порада спеціаліста

Якщо жінка в період менструації добре почувається і позитивно ставиться до сексу, не варто обмежуватися в задоволеннях, але слід дотримуватися деяких правил:

гігієна. Обов'язково перед статевим актом і після нього прийняти душ і провести ретельне очищення статевих органів. Особливо це стосується чоловіків. Під час гігієни статевого члена слід заголити голівку і змити виділення – смегму;

початок місячних. У перші два дні краще відмовитися від інтимної близькості, у низці випадків це може призвести до посилення менструальної кровотечі;

акуратність. В "ці" дні краще не експериментувати з позами, всі рухи повинні бути акуратними і ніжними;

безпека. Використовуйте презерватив, навіть у разі повної впевненості у партнері. Це дозволить знизити ризик інфекції практично до нуля.

Нас консультувала лікарка сімейної медицини Христина Шевченко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції