Чому брак сну змушує більше їсти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лікарка-терапевтка і дієтологиня Тіана Фіалкова розповіла, як пізній відбій до сну може призвести до набору зайвої ваги.

Хто не спить - той їсть. І їсть більше солодке і борошняне. Помічали за собою? Енергоємна їжа оманливим шляхом намагається компенсувати нестачу енергії, яку ми не отримуємо у разі дефіциту повноцінного сну.

Пізній відбій до сну - прямий шлях до набирання зайвої ваги. Пізно лягаєте спати - отже, швидше за все, востаннє хочеться поїсти далеко не о 19:00, а за годину-дві до сну. Шлунок посилає помилкові голодні спазми і симулює помилковий голод перед головним мозком. А вранці погано всім: і шлунку/тонкому кишківнику (від вже зіпсованої їжі), і вам - від злегка припухлого обличчя в дзеркалі. І вдень також чекають сюрпризи - виникає стійке бажання солодкого і здоби.

Досліджень, присвячених взаємозв'язку сну і ожиріння, накопичилося вже достатньо багато. Наприклад, Gerda Pot та її колеги королівського коледжу в Лондоні виконали метааналіз 11 таких робіт. А дослідження в European Journal of Clinical Nutrition доводять, що недосипання не збільшує енергетичні витрати (як кажуть деякі), але зате змушує споживати більше калорій.

Надлишок з'їденого в наступні 24 години після недостатнього сну становить в середньому 385 калорій. Було помічено, що невиспані люди їли трохи менше білків, трохи більше жирів і набагато більше простих вуглеводів.

Механізм: в головному мозку невиспаної людини активуються області, які відповідають за задоволення від їжі, а точніше - за почуття передчуття, що ти зараз з'їси щось смачне. І ми шукаємо допінг протягом дня, минаючи нічний безкоштовний еліксир молодості і гарант бадьорого стану вдень - мелатоніну.

Висновок: якщо ми не лягли спати хоча б до 23:00 (а ще краще до 22:00), то реально ризикуємо наступного дня перебрати простих вуглеводів.

Більше порад про здоровий спосіб життя шукайте на сторінці Тіани Фіалковою instagram.com/tiana_fialkova

Читайте також: У яких продуктах міститься магній і чому він важливий для нашого здоров'я

Залиште свій коментар

Вибір редакції