Чому вітамін В9 важливий для здоров'я та у яких продуктах міститься

Дата публікації
Перегляди
4423
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чому вітамін В9 важливий для здоров'я та у яких продуктах міститься

Фото: Credits

Цей вітамін необхідний для фізичного і психічного здоров'я протягом усього життя, від самого зачаття.

Йдеться про вітамін В9, який ще називають фолієва кислота. Часто можна почути узагальнену назву - фолати. Саме ці похідні вітаміну В9 ми отримуємо з їжі.

Назва фолієва кислота походить від латинського слова "folium", що означає лист. Вперше фолати були виділені з листя шпинату. По суті, вони присутні майже у всіх зелених листових овочах. Зелений колір - колір життя і здоров'я!

Всі похідні вітаміну В9 відіграють велику роль в утворенні нових клітин крові. Тому їхній дефіцит в організмі призводить до анемії, за якої червоних кров'яних тілець мало, або вони мають неправильну форму і не можуть виконувати свої функції.

Фолати мають ще одну дуже важливу функцію: стимулюють утворення нуклеїнових кислот які є основою ДНК і РНК. Тому саме фолієва кислота необхідна для всіх швидкодільних тканин людини і особливо під час вагітності для нормального розвитку плода. Фолієва кислота також бере участь в утворенні серотоніну і дофаміну - гормонів щастя.

Дефіцит фолатів може викликати серйозні проблеми в організмі. Такі, зокрема, як зниження імунітету, анемію, вади розвитку плода, захворювання серцево-судинної системи, новоутворення. А також проблеми з пам'яттю і концентрацією уваги, тривожний стан, безсоння, дратівливість - нездужання, з якими зараз в масовому масштабі зіштовхуються люди. А причини цього легко виявити, досить просто проаналізувати свій раціон харчування.

Фолати належать до водорозчинних речовин, і весь надлишок виводиться нирками. Тому ними ви не передозуєте свій раціон, якщо набирати їх з продуктів харчування. Але можна отримати їх дефіцит, якщо не вживати натуральні і свіжі продукти, що містять цей вітамін.

Звідки організм отримує фолієву кислоту?

Насамперед із продуктів харчування. Основне джерело - зелені листові овочі. Крім цього, вони містяться в цитрусових, горіхах, зеленому горошку, сочевиці, квасолі, хлібі, печінці, деяких видах сирів і м’якому сирі. Та ще незначна кількість вітаміну В9 синтезується в самому організмі (кишковою мікрофлорою) під час нормального функціонування шлунково-кишкового тракту.

Головна особливість натурального вітаміну B9 - чутливість до світла і температури, як і вітаміну С. Він швидко руйнується під час термічної обробки. Варіння, смаження і тушкування сильно знижують його кількість. Крім того, вітамін В9 чутливий до терміну зберігання: зелень втрачає його до 70% через кілька діб. Хронічні захворювання травної системи також порушують засвоєння фолієвої кислоти.

Багато хто у разі неповноцінного, незбалансованого харчування може не отримувати добової норми вітаміну В9. Особливо це небезпечно для вагітних жінок, у яких потреба в фолатах збільшується. Приймання фолієвої кислоти з метою профілактики вад розвитку плода для них обов'язковий.

Щоденне споживання зелених овочів (і чим свіжі, тим краще), зокрема половини з них в сирому вигляді важлива частина нашого меню. Передусім, велика кількість різних овочів, фруктів, бобових, горіхів і насіння дозволить вам отримати достатню кількість цієї поживної речовини.

Харчуйтеся смачно і корисно!

Більше порад про здорове харчування читайте на сторінці Світлани Фус facebook.com/svetlanafus

Читайте також: Чому важливо вживати клітковину

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4423
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація