Перейти до змісту
Менопауза: коли вона починається?

Клімакс (менопауза) не такий страшний, як здається – варто лише знати, до чого готуватися.

Найчастіше перші симптоми менопаузи у жінок з'являються не раніше 45 років, але іноді такий фізіологічний процес може початися набагато раніше – в 40 або навіть 35 років. Такі прояви можуть бути обумовлені ендогенними факторами: наприклад, видаленням яєчників або іншими хірургічними втручаннями.

Існує думка, що зараз клімакс помолодшав. Чому так сталося і чи загрожує рання менопауза вам, читайте далі.

Менопауза починається приблизно за 2 роки до останньої менструації і закінчується за 3-4 роки після неї.

Час початку клімаксу багато в чому визначається генетикою. Нерідко у доньки він починається приблизно в тому ж віці, що й у матері. Однак наблизити клімакс можуть і індивідуальні особливості та звички: куріння, стреси, пристрасть до жорстких дієт та дефіцит ваги.

Першими симптомами, які супроводжують клімакс, є припливи жару, внаслідок яких виникає сильна пітливість. З такими проявами стикається близько 80% жінок незалежно від віку. Спровокувати їх можуть різні подразники - наприклад, емоційні збурення або стреси, зміни погодних умов, а також інші фактори. Припливи жару супроводжуються розширенням судин і пришвидшенням серцевого ритму.

Основні ознаки жіночого клімаксу:

  • Відчуття жару і почервоніння шкіри голови, обличчя, шиї, грудей. Такий стан частіше з’являється вечорами і триває від 2 до 5 хвилин.
  • Нічне пітніння.
  • Пришвидшене серцебиття, перебої в ритмі серця.
  • Сухість і вразливість слизової оболонки піхви. Ускладнені статеві акти та втрата сексуального бажання.
  • Можливі напади слабкості, лихоманка, задишка, сонливість, занепокоєння, дратівливість та коливання настрою.
  • Пізніше можуть з'явитися й інші симптоми, зокрема біль у сечовому міхурі, свербіж в статевих органах та збільшення ваги.

Як лікувати прояви клімаксу?

В період клімаксу лікування спрямоване в основному на усунення неприємних симптомів, які заважають жінці вести звичний спосіб життя. Для цього можна використовувати медикаментозне і гормональне лікування, зміцнювальні процедури та психотерапію.

Лікування за допомогою гормональних препаратів призначають після ретельного обстеження жінки, адже воно завжди пов'язане з ризиками побічних ефектів. Реальне усунення симптомів клімаксу без жодних ризиків на сьогодні можливе лише з використанням спеціалізованих негормональних засобів.

Поліпшенню самопочуття в період менопаузи може сприяти лікувальна фізкультура, фітнес, масажі, розслаблювальні ванни, прогулянки. У лікуванні і профілактиці проявів клімаксу важливу роль відіграє контроль ваги, а також дотримання здорового раціону харчування, що містить достатню кількість фруктів і овочів.

Жінкам, які важко переживають прихід менопаузи, необхідне проведення психотерапевтичного лікування.

Гормональна перебудова організму відбивається і на емоційному стані жінки. Зниження рівня естрогенів в крові може спровокувати перепади настрою, дратівливість, депресію, відчуття тривоги, проблеми з концентрацією, швидку стомлюваність, слабкість і розлади сну.

Як відкласти початок клімаксу?

Насамперед відмовтесь від куріння. Нікотин погіршує зовнішній вигляд шкіри, сприяє розвитку остеопорозу та серцево-судинних захворювань. Крім цього, доведено, що саме у жінок, які палять, менопауза настає раніше.

Також важливі помірні фізичні навантаження: слід надавати перевагу заняттям йогою і аеробікою, ходінню та плавання. Фізична активність також допоможе уникнути зайвої ваги.

Пройдіть комплексне обстеження у гінеколога і визначте стан найважливіших систем життєдіяльності організму.

Головне – не забувайте: клімакс – це всього лише один з етапів вашого життя, і ви здатні зробити його легким.

Читайте також: Ігри гормонів: як наша сексуальність змінюється з віком

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин