Що потрібно знати про сухофрукти

Дата публікації
Перегляди
2712
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що потрібно знати про сухофрукти

Це хороше джерело мінералів, деяких вітамінів, харчових волокон, глюкози і фруктози.

Сухофрукти можуть бути частиною нашого здорового харчування, особливо в піст. Але під час їх споживання потрібно пам'ятати про наступне:

1. Сухофрукти, які мають блискучий вигляд або жирний, можуть бути покриті рослинною олією (як правило, дешевим) або виварені в цукровому сиропі.

2. Їх можуть обробляти двоокисом сірки (Е220), для збільшення терміну зберігання. У людей, особливо чутливих до цієї сполуки сірки. можуть виникати проблеми зі шлунково-кишковим трактом, головні болі, напади бронхіальної астми та ін.

3. У сухофруктах міститься велика кількість простих вуглеводів - глюкози і фруктози. Якщо на 100 г абрикосів їхній вміст близько 9 г на 100 г продукту, то в куразі – близько 50 г на 100 г. Під час вживання сухофруктів, пам'ятайте, що вони більш ніж на 50-60% складаються з простих вуглеводів. Інакше кажучи, сухофрукти більш правильно вважати солодощами.

4. Важливо сказати, що під час сушіння кількість вітаміну С сильно зменшується.

5. Користь для здоров'я несуть антиоксиданти - антоціаніни, каротиноїди, фенолові сполуки. І більша частина цих фітохімічних речовин, що містяться в них, збережена після висушування. Вони допомагають організму підвищувати імунітет і боротися з різними запаленнями.

Багато їх в темних плодах інжиру та чорносливу, в фініках. До того ж чорнослив гарний проносний засіб. Двох-трьох сушених слив досить для стимуляції роботи кишківника.

6. Якщо ви купуєте сухофрукти, а не робите самостійно, спочатку обдайте їх окропом і замочіть їх на 10-15 хв в теплій воді, а потім промийте. Цим ви убезпечите себе від можливих шкідливих речовин. Крім того занадто сухі плоди важкі для травлення. Висушені фрукти, містять до 20% води (в свіжих фруктах вміст води становить 80-90%)

Одним словом, сухофрукти - це корисні ласощі, які задовольняють потребу в солодкому та допомагають зміцнити наш організм. Тому важливо знати міру, їсти улюблені сухофрукти в помірній кількості. Так ви отримаєте користь і задоволення та не нашкодите своєму організму.

А щоб не перестаратися у вживанні простих вуглеводів пам'ятайте - денна норма сухофруктів у разі змішаного харчування це – 2-3 фініки, 2-4 великих сушених плоди чорносливу або кураги, 2 інжиру, 1 столова ложка родзинок.

Сухофрукти ліпше додавати у страви. Вони прикрасять їх і зроблять смак незабутнім.

Харчуйтеся смачно і корисно!

Більше порад про здорове харчування читайте на сторінці Світлани Фус facebook.com/svetlanafus

Читайте також: Які хвороби сприяють набиранню зайвої ваги

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2712
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація