Що таке лімфодренаж і як він може поліпшити наше здоров'я

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лікарка-терапевтка і дієтологиня Тіана Фіалкова розповіла, що через малорухливий спосіб життя багато хто зіткнувся з проблемою порушення лімфотоку. Наслідки цього порушення можуть бути різними. Найчастіше спостерігається набряклість, послаблення імунітету і повільна втрата зайвих кілограмів.

Більшість лікарів не вивчали закономірності роботи лімфатичної системи - нас цього практично не вчили. В Україні навіть немає окремої кафедри лімфології. Тому, медики не особливо згадують про лімфатичну систему, хірурги під час операцій у 80% випадків не зашивають лімфатичні судини. Лікуємо окремо органи, коли починати будь-яке лікування потрібно саме з очищення лімфатичної системи - вона наш санвузол. До того ж, ми використовуємо тисячі ліків і не знаємо, як вони діють на внутрішньоклітинну/міжклітинну рідину.

Наприклад, нош-па повністю блокує на час лімфовідтікання з печінки і кишківника, а комбіновані оральні контрацептиви системно порушують лімфовідтік у всьому організмі. Що вже говорити про харчування, ми не знаємо, як конкретний продукт/напій подіє на нашу систему виведення отрут - порушить її роботу або простимулює.

Лімфатична система виводить токсичні метаболіти з організму, бактеріальні/грибково-паразитарні отрути. Від її стану залежить наш імунітет. Кожну хвилину клітинки організму викидають в лімфу відпрацьовані частинки. І у тих, хто мало п'є лужні рідини і недостатньо включає у раціон рослинну їжу лімфа схожа на в'язке болото. Тому можуть виникати набряки, можуть насилу йти кілограми.

Лімфостаз (захворювання, що виникає у разі дисбалансу між утворенням та відтоком лімфи, - Ред.) - це своєрідний блок на шляху до здорового зниження кілограмів. Тому починати здорове зниження ваги потрібно зокрема шляхом лімфостимуляції - розрідження і підвищення плинності лімфи.

ЗАПУСКАЄМО ЛІМФОДРЕНАЖ:

1. Створюємо контраст температур

Лімфатична система приходить в рух, коли є перепад температур. Досить щоранку приймати контрастний душ (до 16 повторень за раз) і 1 раз на тиждень на стабільній основі ходити до лазні/сауни/хаммам, там же обливатися холодною водою і створювати контрасти температур.

Важливо! Ці процедури просто зобов'язані приносити задоволення. Перший час підбирайте щадний контраст за своїм відчуттям і з часом розширюйте діапазон температур.

На початку введення контрастних процедур ви можете тимчасово захворіти: може з'явитися нежить, закладеність носа. Це варіант очищення лімфатичної системи.

2. Лазня/сауна/хамам з температурою не вище 80 градусів

У день лазневих процедур бажано випити не менше 3 л лужної рідини + максимально легке рослинна їжа (овочі, фрукти, ягоди).

Варіанти лімфодренажних напоїв:

- грейпфрутовий фреш/ апельсиновий фреш (можна розводити з водою в комфортному співвідношенні);

- вода з рН вище 7: Rocchetta, San Pellegrino, Voda ua, Icelandic, San Benedetto, на крайній випадок - будь-яка вода з цитрусовим соком/яблучним оцтом;

- міцний настій шипшини: 200 г мелених плодів на 1 л окропу (ліпше брати воду температурою 80 градусів), заварювати в термосі і витримати мінімум пару годин;

- трави гіркоти й потогінні трави в настої: безсмертник, деревій, пижмо, пагони й молоді гілочки малини/смородини, корінь аїру і найсильніший інгредієнт - корінь солодки.

Солодка - найактивніша трава в плані лімфостимуляції. Це доведено науковими дослідженнями. Перший час ліпше додавати подрібнений корінь солодки до трав'яного збору по 1 ч. л. на 1 літр води - вона дуже активна.

Мій улюблений настій в лазню/сауну: материнка, м'ята, меліса, ромашка, корінь солодки, липа, хвощ польовий, чебрець. Кожної трави по 1 ч. л. на 1,5 л води температурою 80 градусів. Починати пити можна від самого ранку, протягом дня і до самого походу до лазні. Також дуже корисно пити його в проміжках між розігрівом в лазні і охолодженням відерцем крижаної води/душа. Крім настою ефективно випивати грейпфрутовий фреш після лазні.

Обов'язково до лазні провести тотальне скрабування, щоб відкрити всі пори і потім добре пропітніти. Добре б взяти з собою щітку для тіла та промасажувати все тіло, або скористатися послугами масажиста.

До лазні дуже добре включати будь-яку фізичну активність - тривала ходьба, біг, плавання та ін. Активний рух ефективно приводить в рух лімфу.

Перші 2 години після лазні нічого не їсти. Якщо лазневі процедури закінчуєте ввечері, ліпше взагалі відмовитися від вечері.

На ніч прийняти сорбенти: білу глину, псиліум, ентеросгель, атоксіл.

Але пам'ятайте, що протипоказання ніхто не скасовував, тому не займайтеся самолікуванням і перед будь-якими процедурами проконсультуйтеся з фахівцем.

Більше порад про здоровий спосіб життя шукайте на сторінці Тіани Фіалкової instagram.com/tiana_fialkova

Читайте також: У яких продуктах міститься магній і чому він важливий для нашого здоров'я

Залиште свій коментар

Вибір редакції