Шість звичок, які призводять до передчасного старіння

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За розрахунками вчених-біологів, людина може жити в доброму здоров'ї до 100 і навіть до 130 років. Однак така тривалість життя – велика рідкість серед українців. Люди самі вкорочують собі життя шкідливими звичками, які призводять до передчасного старіння організму. Про шість найбільш поширених шкідливих звичок розповіла кардіологиня-ліпідологиня Світлана Гаркуша.

Звичка харчуватися абияк

Багато хто зранку не снідає, випиває філіжанку кави і біжить на роботу. В обід перехоплюють те, що трапиться, зазвичай їжу з фастфуду. А ввечері, прийшовши додому, наїдаються досхочу, до того ж найчастіше перед самим сном. Відсутність режиму харчування, якісних і корисних продуктів "компенсується" великою кількістю високовуглеводних, жирних продуктів.

Все це призводить до серйозних наслідків для організму: порушення холестеринового обміну, надмірної ваги, підвищення артеріального тиску тощо. Неправильне харчування швидко позначається на роботі всього організму, на зовнішності людини і значно скорочує життя.

Щоранку необхідно випивати натщесерце дві склянки фільтрованої води, обов'язково снідати, а востаннє їсти потрібно не пізніше, ніж за 3-4 години до сну, щоб їжа встигла перетравитися.

І ще один важливий момент: для тривалого життя слід підтримувати в організмі лужний баланс. Велика кількість солодощів, борошняної та м'ясної їжі призводить до підвищення кислотності організму. Це спричиняє хвороби обміну речовин. А для підтримання лужного середовища потрібно докладати пельку до свіжих овочів та фруктів, багатих на клітковину, а також до кисломолочних продуктів.

Звичка перевантажувати себе

Щоб якось вижити у важкі кризові часи, багатьом доводиться шукати додаткові заробітки, і часто виходить, що робота займає мало не 24 години на добу. Великі фізичні і психологічні навантаження  виснажують організм, люди починають відчувати депресію і агресію. Це призводить до передчасного зношування і старіння організму.

Аби уникнути таких наслідків, потрібно навчитися розподіляти навантаження рівномірно і не забувати про повноцінний відпочинок. Після роботи непогано переглянути якийсь фільм, аби переключити свої думки. Корисно час від часу змінювати вид діяльності. Наприклад, у вихідний вирушити на дачу чи піти на город, попоратися з саджанцями та грядками. Можна приготувати оригінальний обід, зайнятися гаптуванням або взятися до дресирування улюбленого собаки. Зміна роботи – це теж відпочинок. Вміння вмикати "перезавантаження" й урізноманітнювати своє життя рятує від перевтоми.

Звичка недосипати

Прагнення всюди й скрізь встигнути не дозволяє повноцінно відпочивати вночі, що псує нервову, імунну та інші системи нашого організму. Дорослій людині необхідно спати не менше 7-8 годин на добу. Дуже корисним є денний відпочинок – релакс на 15-20 хвилин. Вміння розслабитися дозволяє зберегти енергію та працездатність організму.

Звичка знімати напругу алкоголем і цигарками

Алкоголь – це токсична речовина для головного мозку і отрута для печінки. Його згубний вплив на мозок і судинну систему проявляється дуже швидко, починаючи з провалів пам'яті та закінчуючи досить серйозними хворобами. Навіть молоді й здорові люди під дією алкоголю старішають просто на очах. А у тих, хто постійно тонізує себе цигаркою, виникають проблеми з судинами – вони звужуються аж до непрохідності. Як наслідок – інфаркти й інсульти.

Звичка вести сидячий спосіб життя

Протягом життя кожні 10 років обмін речовин сповільнюється на 7%, тому для людини дуже важливо дотримуватися балансу спожитих калорій і їхньої витрати. Надмірна вага говорить про те, що цей баланс порушений. Ожиріння 2-ї стадії скорочує тривалість життя на 5-7 років, а 3-ї стадії – на 10-15. Малорухливий спосіб життя призводить до порушення кровообігу, зниження функції печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту.

Зате зменшення ваги на 3-4 кг подовжує життя на рік. Для підтримки потрібного балансу в організмі необхідні фізичні навантаження. На роботу (якщо не дуже далеко) краще ходити пішки, припинити користуватися ліфтом та полюбити сходи, а зранку робити пробіжки або хоча б гімнастику. Бажано займатися фітнесом, танцями, баскетболом тощо.

Звичка перейматися з будь-якого приводу

Для здоров'я і довголіття дуже важливий психологічний стан людини. Якщо вона постійно займається самопобиттям, самокопанням, знову і знову прокручує подумки колишні сварки та образи, важко й довго переживає конфлікти на роботі і з близькими людьми, її нервова система швидко дасть збій. А сама людина швидко перетвориться на нервового і буркотливого дідугана. Щоб пережити великі емоційні навантаження, яких у кожного з нас чимало, потрібно навчитися перемикати свої думки, а ще – залишати всі минулі негаразди та сварки у вчорашньому дні.

Щоб легше переживати стресові ситуації, в організмі має бути достатня кількість калію і магнію, тому слід їсти продукти, багаті на ці елементи. Калій та магній регулюють кислотно-лужну рівновагу крові, водний і сольовий баланси, нормалізують основний обмін, а також є антистресовим чинником.

Юлія Мельничук

Читайте також: Скільки чашок кави можна випивати на день?

Залиште свій коментар

Вибір редакції