Випадіння волосся і стрес: як впоратися з цією проблемою під час війни

Дата публікації
Перегляди
8356
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Випадіння волосся і стрес: як впоратися з цією проблемою під час війни

Фото: Credits

Після 24 лютого багато українців зіштовхнулися з проблемами випадіння волосся через надмірний стрес. Лікар дерматолог-трихолог Кузьма Хобзей розповів, на що звернути увагу, якщо ви помітили у себе таку проблему.

Те, що відбувається зараз із волоссям, більше пов'язане із сезонним випадінням, адже якщо списувати його на стрес, треба врахувати правило 2,5-3 місяців після дії негативного фактору - тільки через цей час починають бути помітними перші наслідки. Також стрес впливає на те, що людина робиться чутливою і схильною списувати фізіологічне випадіння волосся на надлишкове.

Зазвичай більшість людей дещо перебільшують щодо випадіння у них волосся, адже насправді це нормальний фізіологічний процес. За три місяці волосся має оновитися на 15% і це нормально. Тобто за місяць людина має втрачати близько 5% волосся, але, звісно, від стресу цей відсоток може збільшуватися.

Самостійно визначити рівень випадіння можна за допомогою звичайної гумки для волосся. Якщо вона спадає під час ваших звичайних маніпуляцій з нею, це означає, що коротке молоде волосся не потрапляє у цю гумку, а отже, баланс між відростанням молодого і випадінням старого волосся - на користь випадіння. Це може свідчити про певні проблеми. Інший метод - кількість волосся на гребінці, яка збільшується. Однак тут треба намагатися бути максимально об'єктивними і критичними, бо якщо людина розчісується рідко, то в неї буде більша кількість волосся на гребінці, а якщо частіше - то менша. Але якщо ця кількість значно більша, ніж була в цей же період минулого року або кілька місяців тому, це може свідчити про посилене випадіння волосся.

І звичайно, треба згадати про деякі проблеми, які супроводжуються алопецією, тобто облисінням. Коли з'являються місця на голові, де немає волосся, округлої чи неправильної форми - це вже медична проблема, і тут треба попри війну шукати лікаря, який допоможе розібратися, встановити точний діагноз і призначити лікування. Але в більшості випадків, на щастя, йдеться про звичайне телогенове випадіння волосся, зумовлене заміною старого на нове, але на фоні стресу це може відбуватися значно інтенсивніше, відповідно ми втрачаємо довге волосся і об’єм зачіски зменшується.

Болючість шкіри голови може бути пов’язана з певними проблемами волосся, і це не дуже хороший симптом. Вона може бути спричинена запаленням шкіри голови, яке й дає ці неприємні відчуття. Також сам процес посиленого випадіння волосся супроводжується виділенням певних біологічних речовин, які подразнюють нервові закінчення що дають ефект болю. Ну і тут ще, напевно, треба згадати про тугі зачіски, які можуть спричиняти порушення кровообігу в шкірі голови і теж давати ефект болючості. Якщо це відбувається, то на цю тему можна поспілкуватися з лікарем, і навіть почати із сімейного лікаря та обстежити організм в цілому, бо такий симптом, як посилене випадіння волосся, може свідчити про те, що щось з організмом негаразд.

Також не треба забувати про харчування і сон. Річ у тім, що волосся на 85% складається з білка, відповідно, якщо наше харчування незбалансоване, то потрібно, щоб там були продукти із високим вмістом білка: м'ясо, риба, молочні продукти, білок рослинного походження, яйця. Дорослим треба спати не менше 7-8 годин. У стресовий період це потрібно, щоб нервова система встигла оновитися, щоб вона не посилала негативні імпульси і волосяний фолікул не переходив у режим "бойового чергування". Емоційний баланс також важливий. Звісно, під час війни говорити "менше нервуйте" - це некоректно стосовно більшості людей, однак спостерігайте за своїми близькими, родичами, знайомими, за собою. Якщо ви розумієте, що рівень стресу виходить за межі і потрібна якась спеціальна допомога, заспокійливі препарати чи спілкування з психологом - за можливості займіться цим питанням.

Важливе місце у здоров'ї шкіри голови займає гігієна, тому не нехтуйте нею. Не треба думати, що якщо ми сидимо вдома і не виходимо, то мити голову вже не треба. Людина навіть психологічно ліпше себе почуває, коли вона бачить себе у дзеркалі здоровою, з блискучим волоссям, з чистою шкірою голови.

Підрізування волосся під час випадіння не допоможе, бо проблема - глибоко у шкірі голови, у волосяному фолікулі, і довжина на цей процес ніяк не впливає. Але після підрізування вам, звичайно, здаватиметься, що волосся випадає менше, однак це просто оптичний обман.

Під час війни волосся стало випадати помітно сильніше - лікар дерматолог-трихолог Кузьма Хобзей

Під час війни волосся стало випадати помітно сильніше - лікар дерматолог-трихолог Кузьма Хобзей

Читайте також:

Наступна публікація