Перейти до змісту
Високий тиск: 7 причин

Оптимальним, незалежно від статі і віку людини, лікарі вважають тиск 120/80.

Гіпертонія - це захворювання, за якого відбувається стабільне підвищення артеріального тиску. Підвищеним вважають тиск з показниками понад 130/90 одиниць. Зміни тиску відбуваються часто, особливо це трапляється під час занять спортом, при різкій зміні положення тіла, зміни кліматичного поясу, під час сильних переживань. Таке підвищення тиску - нормально. Важливо, щоб після навантаження тиск швидко приходив до нормальних показників. Якщо ж тиск піднявся і не падає - це небезпечно.

Такий підвищений артеріальний тиск загрожує інсультами та інфарктами через те, що судини головного мозку і серця тривалий час перебувають під навантаженням.

Які причини високого тиску – читайте далі.

Сидячий спосіб життя

Одна з головних причин гіпертонії - це сидячий спосіб життя, нестача руху. Коли людина цілий день сидить за комп'ютером на роботі або на дивані перед телевізором, рух струму крові кровоносними судинами може і різко скорочується. Підвищується опір периферичних кровоносних судин, і піднімається тиск.

Брак мінералів

Для нормальної роботи серцевого механізму необхідно мати достатню кількість калію і магнію в організмі. Це допоможе вивести зайву сіль зміцнить серце і не дасть утворюватися тромбам.

Гормональні порушення

Якщо в аналізі крові низький вміст калію, а підвищений тиск поєднується з м'язовою слабкістю, швидше за все це обумовлено недоліком в організмі гормону альдостерону.

Якщо тиск підвищується нападами, супроводжується блідістю, пітливістю, посиленим серцебиттям, тремтінням, є втрата у вазі, розлад шлунку, можлива феохромоцитома - доброякісна пухлина надниркових залоз.

Спадковість

Спадкова схильність до підвищеного тиску теж можлива. Крім того, бувають випадки, коли анатомічні особливості ускладнюють кровообіг і тим самим стають причиною високого тиску.

Нічний спосіб життя

Недотримання режиму, коли людина працює ночами, а вдень відсипається, теж провокує розвиток гіпертонії.

О 3 години ночі в організмі запускається вироблення найважливіших гормонів, що регулюють тиск, роботу серцево-судинної та ендокринної системи. Але в нормальних кількостях ці гормони виробляються в разі, якщо людина вже спить. Якщо ж є порушення сну, це призводить до внутрішнього стресу, підвищення рівня цукру в крові і підняття тиску.

Неправильний розподіл часу

Брак часу часто призводить до підвищення тиску.

Дослідження на здорових людях показали, що навіть рішення арифметичної задачі в умовах дефіциту часу викликає підвищення артеріального тиску.

Не набагато, всього на 10-20 одиниць. Однак, якщо ви здорові, ваш тиск швидко прийде в норму.

Холестерин

Підвищений вміст холестерину в крові також впливає на артеріальний тиск. Холестерин утворюється частіше за все через неправильне харчування. Кров стає густою і, щоб її проштовхнути судинами, серце починає швидше стискатися і скорочуватися.

Читайте також: 7 народних методів від підвищеного тиску

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин