5 нових перекладів книжок, на які варто звернути увагу

5 нових перекладів книжок, на які варто звернути увагу

Сьогоднішні зарубіжні переклади цілком відповідають вимогам вітчизняного читача, який потребує не лише розваги, але й освіти. Тож у книжках цієї добірки майстерно переплетені історія та соціологія, драма і комедія, трилер і графічний роман.

Даніель Кельман. Тіль. - Х.: Фабула, 2021

Автор цієї книжки - один з найвідоміших сучасних авторів, які пишуть німецькою - називає свій роман головним у своєму житті. Насправді "Тіль", який писався п’ять років, будучи перекладеним сьогодні Олександрою Ковальовою - це майстерно складена суміш західноєвропейського фольклору, вигадки та реальних історичних подій часів Тридцятилітньої війни (1618-1648), що охопила практично всі країни Європи. Роман, у якому безліч відсилань до класичних творів німецькомовної літератури, від Гріммельсгаузена до Брехта, Дебліна і Гюнтера Грасса.

Тіль Уленшпігель, герой середньовічних легенд, трикстер, провокатор і насмішник, утілення бунтарського духу, перенесений письменником у XVII століття, на землі Священної Римської імперії, понівечені нескінченною руїною. Герой, що втратив батька й матір, але присягнувся ніколи не вмирати, у своїх мандрах попелищем колишнього світу, стикається з мандрівними акторами і королями, які втратили корони, катами і вченими мужами, поетами та інквізиторами, а його відданою супутницею залишається дочка пекаря Неле. Майстерність письменника таємничим чином з’єднує та пов’язує всі ці долі, і перед читачем постає справжня тканина того жорстокого часу. У 2020 році роман Даніеля Кельмана "Тіль" був включений до шорт-листа Міжнародної Букерівської премії.

Айн Ренд. Ми, живі. - К.: Наш Формат, 2021

Свого часу авторка цього роману, перекладеного Геннадієм Шпаком, видала світовий бестселер "Атлант розправив плечі", у контексті якого решта її творів мала б виглядати, як наслідок слави, щось на зразок "публічних" милиць. Але сталося інакше. Народившись у Санкт-Петербурзі в єврейській родині, яка після революції 1917 року переїхала до Криму, авторка залишилася вірною свої тематиці. Зокрема цей роман - маніфест проти комунізму, автобіографія "в інтелектуальному сенсі", спроба розповісти світові про більшовицьке зло. У 1926-му емігрувала до Америки, де працювала помічницею режисера в Голлівуді.

За сюжетом роману, головна героїня, волелюбна Кіра Арґунова, щосили намагається вирватися з міцних обіймів системи й порятувати коханого Лео. Але це нестерпно важко у світі, де добро і зло поєдналися в одну "державну" почвару, вчорашні борці стали пристосуванцями, а партійні ідеалісти ідуть на компроміс із совістю. І навіть коли все летить шкереберть, рідні й кохані зраджують, мряка та сірість огортають і місто, і душу, Кіра не здається, ідучи до мети.

"Кіра Аргунова в'їхала у Петроград на приступці товарного вагона. Стояла вона виструнчена, нерухома, повна граційної байдужості, властивої пасажирці розкішного океанського лайнера, зодягнена в старий костюм із вицвілого сукна, з-під якого виднілися її засмаглі ноги без панчіх. На шиї мала стару картату шовкову хустку; а на копиці короткого нечесаного волосся - плетений ковпачок із яскраво-жовтою китицею. Її губи були стулені у спокої, очі - ледь розширені, з виразом зухвалого захвату, урочистого та боязкого чекання, що його мав би воїн, який вступив до незнайомого міста і ще не відає, увійшов він у нього переможцем чи полоненим".

Ніл Ґейман. The Sandman. Пісочний чоловік. Книга 8. Кінець світів. - К.: Рідна мова, 2021

Ця книжка - один із найпопулярніших графічних романів усіх часів, відзначений нагородами шедевр Ніла Ґеймана, який установив нові стандарти для дорослої та ліричної фантастики у галузі коміксів. Проілюстрована популярними художниками жанру, ця серія - насичений коктейль із сучасної та давньої міфології, у який майстерно вплетено сучасну літературу, історичну драму та легенди. За сюжетом восьмого тому епопеї, перекладеного Оленою Оксенич, опинившись у вирі шторму реальності, мандрівники з різних часів, міфів та пластів уяви сходяться у загадковому трактирі в Кінці світів.

За традицією "Кентерберійських оповідей" Чосера, поки навколо лютує буря, подорожні діляться історіями про те, де вони бували, що бачили… і про що снили. Таким чином, це не просто шість історій, розказаних різними персонажами, яких химерні шляхи привели в у цей дивний трактир поза часом і простором. Це частини великої оповіді, яка включає в себе цілі світи, які зійшлися саме тут і тепер.

Саллі Руні. Розмови з друзями. - Л.: Видавництво Старого Лева, 2021

Це перша книжка Саллі Руні, яка миттєво зробила 26-річну випускницю коледжу всесвітньо відомою письменницею, і саме нею вона розпочала свою кар’єру, видавши пізніше бестселер "Нормальні люди". Обидві героїні "Розмови з друзями", перекладеної Анастасією Коник, - студентки дублінського Трініті-коледжу Френсіс і Боббі - дружать зі школи. Перша - юна поетка, друга - ексцентрична інтелектуалка. На одному з університетських поетичних вечорів вони знайомляться з Мелісою, відомою фотографинею, а пізніше і з її чоловіком Ніком, актором.

Попри те, що Нік і Мелісса значно старші за Боббі і Френсіс, між ними зав'язуються дружні відносини. Всі четверо проводять разом багато часу, здебільшого розмовляючи - обговорюють мистецтво, літературу, політику, секс, дружбу і, звичайно ж, одне одного. У Френсіс починається роман з Ніком. У відносинах з Боббі з'являється відчуженість...

Донн Керен. Твій щасливий одяг. Як психологія моди допоможе покращити стиль і життя. - К.: Yakaboo Publishig, 2021

Книжка порад від всесвітньо відомої психологині моди, перекладена Марією Коновою - про те, як використати переваги гардеробу на шляху до досягнення своєї мрії. Ви можете не задумуватися про свій повсякденний look, але чи знаєте ви, що те, що ви одягаєте сильно впливає на ваше самопочуття? Або що ваш одяг впливає на те, як інші сприймають вас? Кілька змін у вашому гардеробі та порад з "психологію стилю" не тільки змінять ваш зовнішній вигляд, а й якісно покращать ваше життя. Авторка одна з перших почала досліджувати "психологію моди" й витратила роки, вивши взаємозв’язок між вбранням та його сприйняттям оточенням.

У своїй книжці вона виходить далеко за рамки відомих порад щодо перевтілення іміджу й підштовхує читачів до запитання: ви важливий вибір одягу у моєму житті й чи допомагає він досягти запланованих цілей у житті? Книжка допоможе розкрити свій унікальний стиль, купувати одяг більш усвідомлено, використовувати колір на свою користь та зрозуміти, що краса - не має стандартів. Інформація, якою ділиться авторка, стане вашою силою, якою ви будете користуватися щоразу, як відчиняєте шафу, або обираєте вбрання для важливої зустрічі.

Читайте також: 5 нових книжок, які не можна пропустити

Наступна публікація