Бізнес по-українськи: книжки для старту, відновлення та натхнення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Книжкова блогерка Зоя Нікітюк склала добірку книжок, які надихнуть нинішніх й майбутніх бізнесменів, та допоможуть професійними порадами.

Останні декілька місяців стали ще тим випробуванням для бізнесу та його керівників. А тих, хто планував розпочати власну справу цього року, змусив засумніватись у доцільності власного рішення. Втім, вірити варто у найкраще – попри все. І читати книжки, які надихнуть нинішніх й майбутніх бізнесменів, та допоможуть професійними порадами.

1. "Дмитро Дубілет. Бізнес на здоровому глузді", Тімур Ворона, "Форс Україна", 2020 рік

Книги о бизнесе_2
ТСН.ua

Перше місце роботи – автозаправник, коли йому було 14 років. У 20 продав свій перший бізнес з оцінкою у 100 тисяч доларів. У 28 – ІТ-директор найбільшого банку країни, а у 32 – один із співзасновників першого в Україні онлайн-банку. Такий вигляд має історія успіху 34-річного Дмитра Дубілета. У книжці він розповідає про 50 ідей, які допоможуть досягнути свого.

Бізнесмен вважає, "неважливо скільки людей тебе не любить, важливо – скільки любить, саме для них й потрібно створювати свій продукт". Ліпше зробити один якісний проєкт, ніж вісім посередніх. Відшліфовувати все перед запуском необхідно, але це не може тривати безкінечно – настає день, коли потрібно нарешті розпочати! Читання – одна з важливих складових розвитку, оскільки "шляхом цього розширюються погляди, а широта поглядів допомагає і в бізнесі". Саме тому у виданні поданий список топ-85 улюблених книжок Дубілета з його коментарями. 

2. "Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців", Оксана Мороз, Yakaboo publishing, 2020 рік

Книги о бизнесе_1
ТСН.ua

"Більшість бізнесів не відкриється", "Все пропало й нічого доброго не буде", "Корона – це звичайний грип". Яких тільки конспірологічних висновків нам не довелось прочитати останнім часом. Але чи задумувались про те, що з цього правда й кому потрібна паніка в соцмережах та головах?

Оксана Мороз майже 20 років займалася маніпулюванням суспільною свідомістю. Виборчі кампанії, робота з чиновниками, олігархами, політиками і великим бізнесом. А 2019-го її не тільки все дістало, але й зрозуміла, що інформаційний імунітет українців майже на нулі. Поїхала в Карпати і засіла писати "Нація овочів?".

Посібник дозволяє зрозуміти, як інформація в соцмережах, на ТБ змінює нашу свідомість та потроху перетворює на націю овочів, зокрема завдяки смартфонам та кліповому мисленню: "У людини з кліповим мисленням виникають труднощі з розумінням загальної картини. Як наслідок, вона сприймає лише уривки інформації, яку не здатна зіставляти з іншою… Люди, які не розуміють цілісної картинки, але володіють сотнями фрагментами інформації, почуваються поінформованими, проте зовсім не розуміють, що відбувається".

"Нація овочів?" дозволяє дізнатися історію руйнування інформаційної свідомості за всю історію незалежності України, прочитати про структуру вірусмейкерства і про те, чому цим фахівцям досить легко руйнувати інформаційний імунітет. А також почати використовувати правила інформаційної гігієни, оскільки "якщо соціум заражений вірусами (а в нас наразі ціла пандемія), то рано чи пізно вони нас інфікують. Не врятує навіть сильний інформаційний імунітет"

3. "Нові правила ділового листування", Максим Ільяхов, Людмила Саричева, "Альпіна Паблішер Україна", 2019 рік

Книги о бизнесе_4
ТСН.ua

Самоізоляція змусила нас писати ще частіше та вчитись викладати власні думки на папері ще чіткіше. Як виявилось, у чималої кількості людей із цим проблеми… Нова книжка авторів бестселеру "Пиши, скорочуй" Максима Ільяхова та Людмили Саричевої "не про слова, а про правильне ставлення до людей". Вони зібрали найбільш популярні гріхи у діловому листуванні, пояснили, що саме та чому виводить з рівноваги у подібних листах, навели величезну кількість прикладів про те, як писати потрібно, а як краще навіть не починати. "Всі поради засновані на філософії поваги та піклування: якщо ставитись до адресата як до товариша, він також буде з вами товаришувати. Якщо ж демонструвати неповагу та ставитись, як до г…на, не врятують жодні слова", – запевняють відомі редактори.

"Новые правила деловой переписки" написані дуже просто, з почуттям гумору, з гарно ілюстрованими порадами. "Ми хочемо, щоб після цієї книжки люди любили не стільки ваші листи, скільки особисто вас. Щоб про вас говорили: "Як приємно з цією людиною працювати!" Ми хочемо, щоб люди до вас тягнулися, хотіли вам допомагати, надавати послуги і йти назустріч".

4. "Успішні жінки думають інакше", Велорі Бертон, "Брайт Букс", 2016 рік

Книги о бизнесе_3
ТСН.ua

"Спостерігаючи за тим, як інші жінки – не більш обдаровані, ніж ви, – перевершують вас, досягаючи більшого успіху чи щастя, ви напевне замислювались про причини цього", – розпочинає свою книжку Велорі, засновниця Інституту коучінгу й позитивної психології, яка написала чимало посібників із особистого розвитку.

У цій книжці зібрала інформацію про дев’ять звичок, які можуть зробити вас більш щасливою, здоровою та витривалою. Наше ставлення до успіху й негараздів говорить про наш потенціал навіть більше, ніж ми думаємо. Варто припинити перейматись з приводу того, чого не маєш, і почати розвивати те, що маєш. Одних лиш здібностей недостатньо, тому потрібно розвивати ті риси характеру, які можуть привести до вершини. Перфекціонізм – те, що може позбавити задоволення й ефективності.

Крім того, у виданні подані понад сто запитань для самостійного навчання – для закріплення результату, так би мовити.

5. "Волт Дісней", Маша Сердюк, Агенція "ІРІО", 2019 рік

Книги о бизнесе_5
ТСН.ua

Цю книжку, як і всю серію "Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей", варто не тільки радити читати своїм дітлахам, але й читати разом із ними. Оскільки це дуже корисні та наснажливі біографії.

Волт Дісней створив перший у світі мультфільм із синхронним озвученням, Міккі Мауса та його друзів, улюблені дитячі історії про Білосніжку, Піноккіо, Дамбо, Пітера Пена, 101 далматинця, Сплячу красуню тощо. Любив казати, що не робить фільмів для дітей, "я роблю фільми для дорослих. Адже дорослі – це лише діти, що подорослішали". А чого тільки вартий Діснейленд? Ідея створити такий парк прийшла Волту ще у… десять років. А втілити її у житті зміг, коли вже виховував двох доньок. Обійшовся парк розваг у понад 10 мільйонів доларів, а на відкриття завітало 50 тисяч дорослих і дітей.

"Кожен має робити те, що в нього виходить найкраще", – запевняв Дісней. І його біографія – класний приклад, який вчить вірити у свою мрію та втілювати її у життя, якою б нереальною вона не здавалась.

Читайте також: Що подивитися в травні: найочікуваніші серіальні прем'єри

Залиште свій коментар

Вибір редакції