Король, Дюна і містер Лис: 5 нових перекладів, які ми чекали

Король, Дюна і містер Лис: 5 нових перекладів, які ми чекали

У цій добірці ви знайдете давноочікувані продовження вже відомих бестселерів.

Серед нових перекладів осені - не лише новинки, які будуть сюрпризом для всіх шанувальників гарної зарубіжної прози, але й давноочікувані продовження вже відомих бестселерів. Водночас головне завдання будь-якого перекладу - бути оперативним і якісно зробленим - у даному випадку виконано на найвищому рівні.

Френк Герберт. Бог-Імператор Дюни. - Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020

Цей грандіозний роман - продовження найуславленішої фантастичної саги нашого століття, перекладеної на десятки мов, яка визнана найкращим науково-фантастичним твором всіх часів і народів, обігнавши в рейтингах навіть "Володаря перснів".

За сюжетом, вже три з половиною тисячоліття Лето ІІ Атрід править величезною космічною імперією з центром на Арракісі. За цей час і планета, і правитель змінилися до невпізнання. Від пустельної Дюни не залишилось і сліду - тут з’явилася рослинність і зникли хробаки. Лето майже повністю перетворився з людини на піщаного черва. Лиш одне незмінне - поруч із Богом-Імператором завжди є гхола Дункан Айдаго. Утім, в Імперії назріває небачене протистояння. Величезні сили, накопичені впродовж тривалого Миру Лето, готуються кинути виклик Владиці, а в його найближчому оточенні чимало затятих ворогів. Тож Дункану доведеться вирішити, на чиєму він боці, а вже від його вибору залежатиме доля всього людства.

"- Те, що твоя душа дійшла до кризи, якої ти не передбачив, - це по-людськи, - сказав Лето. - Так завжди є з людьми. Монео врешті-решт це зрозумів. - Я хотіла б, щоб він швидше помер! - вигукнула Сіона. - Я - розділений бог, а ви зробите мене цілісним, - сказав Лето. - Дункане? Думаю, що зі всіх моїх Дунканів ти подоба­єшся мені найбільше. - Подобаюсь? - До голосу Айдаго частково повернувся гнів. - У моїй симпатії є магія, - відповів Лето. - У магічному світі все можливо." Тож наразі можна сповна насолодитися продовженням цієї культової саги , в якій ідеться про вічну боротьбу і жагу до перемоги, про вірність і зраду, про ціну справедливості і вибір шляху.

Щепан Твардох. Король. - Х.: Фабула, 2020

Цей роман - справжнє розкішне чтиво про світ збройних сутичок, борделів, наркотичного куражу і зруйнованих доль у Варшаві 1937 року. Головний герой, боксер Якуб Шапіро - улюбленець жінок, любитель вишуканого одягу, дорогих автівок і зброї. Він працює на Кума Капліцу і вирішує усі справи, що потребують його нелюдської сили. Хто наважиться протистояти Якубу? Хто наважиться протистояти Капліці?  Щоправда, антисемітські голоси у цей час лунають дедалі гучніше, але євреї ще можуть мати все. І ось тепер, 50 років по тому, ізраїльський генерал Моше Інбар, який тоді, в 37 році, був "хлопцем Шапіро", його тінню, пише в Тель-Авіві історію передвоєнної Варшави.

"Билися швидше, ніж зазвичай б’ються важковаговики. Від одного зі швидких, як люкс-торпеда (так наступного дня написали в газеті), лівих ударів Зємбінського Шапіро відходить упівоберта, але не на робочій лівій нозі, а на правій, і на секунду стає в позу шульги, спереду і справа, після чого заскоченому зненацька Зємбінському просто в лице прилітають два швидкі удари з правої, розбиваючи ліву брову. Боксер "Леґії" навіть не знає, що сталося, але Шапіро йому пробачає, відстрибує, цофається на добрий метр від нього, хоч міг би зараз штовхнути його на канати, засипати градом гаків у голову і по ребрах".

Генрик Сенкевич. Хрестоносці. - К.: Видавництво Жупанського, 2020

Це найвидатніший роман Сенкевича, одне з найбільших досягнень у жанрі польської історичної оповіді, і дуже добре, що він перекладений українською, довший час будучи класичним польським чтивом для багатьох наших інтелектуалів радянського часу. У романі йдеться про боротьбу поляків проти німецьких завойовників, про конфлікт між Польщею і Тевтонським орденом, війська якого були розгромлені об’єднаними силами слов’ян у Ґрюнвальдській битві 1410 року. Автор вводить у твір величезну кількість дійових осіб.

Окрім головної сюжетної лінії, читач довідається і про кохання юного Збишка до Данусі, й про лицарські пригоди Мацька з Богданця, і про те, у якому стані перебувала тоді торгівля у місті, як був улаштований Тевтонський орден і що за порядки панували при дворі польського короля Ягелла… Загалом роман "Хрестоносці" відіграв видатну роль у розвитку національної самосвідомості й у зміцненні патріотичних почуттів польського народу, не кажучи вже про вищезгадану лектуру радянських інтелектуалів.

Мілан Кундера. Жарт. - Л.: Видавництво Старого Лева, 2020

Хронологічно це найперший роман культового письменника сучасності Мілана Кундери - сконструйований за принципом народної поліфонії, коли в хорі поєднано гармонійне звучання багатьох голосів. І в черговий раз перекладений Леонідом Кононовичем. За сюжетом, не через ностальгію, а заради лихого жарту, точніше, заради відплати, вирушає Людвік Ян на свою малу батьківщину, в невеличке моравське передмістя.

Бо саме через невдалий жарт п’ятнадцять років тому все полетіло шкереберть: Людвіка зраджують товариші, його виключають із партії і університету й запроторюють у штрафний "чорний батальйон". Життя не зламало його, проте зробило одержимим помстою, яка врешті перетворюється на чистісінький фарс.

Роальд Дал. Фантастичний містер Лис. - К.: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2020

Нарешті українською перекладена книжка, яка цілком може стати в один ряд з такими шедеврами світової літератури, як "Рейнеке-лис" Гете і "Лис Микита" Франка. Чекаючи на неї, ми вже й чудовий мультик про хитромудрого героя подивилися, і аудіозапис з відомими акторами прослухали, аж нарешті культове видавництво презентувало ще й український переклад з чудовими ілюстраціями.

Тож "Фантастичний містер Лис" - це відома повість норвезького письменника Роальда Дала, який подарував нам "Матильду" і "Чарлі і шоколадної фабрику". Отже, це історія про хитромудрого Лиса, який щовечора крадькома забігає по черзі до трьох фермерів за харчами для своєї родини. І ось фермери розробили план, як застрелити містера Лиса. Та коли вони вже думали, що містер Лис ніяк не зможе врятуватися, у нього визрів свій фантастичний план...

Читайте также: Нові віруси і старі забобони - 5 книжок, які розвіюють міфи