Що подивитися: 5 фільмів про сучасне мистецтво, які повинен побачити кожен

Дата публікації
Перегляди
9618
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що подивитися: 5 фільмів про сучасне мистецтво, які повинен побачити кожен

Фото: Credits

Ці захопливі документальні фільми допоможуть провести вечір із користю.

Світ мистецтва може бути абсолютно різним, захопливим, дивувати і шокувати. За ним можна вивчати історію, настрої суспільства і його проблеми. У нашій сьогоднішній підбірці найрізноманітніші документальні картини про мистецтво, які трохи відкриють завісу його таємниць.

"Бенксі" (Banksy and the Rise of Outlaw Art)

Документальний фільм про найзнаменитішого і загадкового вуличного художника у світі. Автори спробували пролити світло на його особистість, адже саме він відкрив світові абсолютно новий напрям у світі мистецтва.

"Кусама: Нескінченні світи" (Kusama: Infinity)

Фільм про всесвітньо відому і неординарну японську художницю Яйої Кусама, чиї роботи одні з найпродаваніших у світі. Вона завоювала своє визнання попри сексизм, расизм і клеймо психічних захворювань. Захоплива картина оповідає про її життя і становлення як художниці.

"Розмиті межі артсвіту" (Blurred Lines: Inside the Art World)

Цей документальний фільм розповідає про правила гри на сучасному артринку і намагається пояснити його логіку. Він зібраний зі шматочків інтерв'ю відомих журналістів, критиків, художників, галеристів і представників аукціонних будинків. Вони зачіпають проблеми непрозорості ринку з його непередбачуваним ціноутворенням і трендами, владою грошей над художником і елітарної замкненості, яка вступає в парадокс з покликанням мистецтва бути загальнодоступним.

"Гельветика" (Helvetica)

Шрифти — це теж мистецтво і в цьому фільмі чітко дають це зрозуміти. Незалежний повнометражний документальний фільм про типографіку і графічний дизайн, режисера Гарі Гаствіта вийшов до 50-річчя від дня створення шрифту. У картині розповідається історія шрифту з відвертими інтерв'ю провідних графічних дизайнерів і друкарів. Мета фільму — показати красу гельветики і повсюдне її використання у нашому житті.

"Марина Абрамович: У присутності художника" (Marina Abramovic — The Artist Is Present)

Ця картина розповість про підготовку сербської художниці Марини Абрамович до своєї унікальної ретроспективної виставки MoMA, яка відбувалася в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку і змогла стати найбільшим перформансом в історії. Відвідувачі цієї виставки мали можливість не лише дивитися, а й брати участь у найпровокаційніших і знакових для художниці перформансах.

Читайте також: Що подивитися: 10 фільмів про сильних жінок

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Що подивитися
Наступна публікація