У 1980-х і на початку 1990-х з'явилося багато серіалів і ситкомів, які в результаті стали культовими й подарували світу безліч цікавих акторів. Більш того, деякі з них були першопрохідцями у своїй справі.
Одним із таких культових телешоу, який став улюбленим не лише на американському телебаченні, а й на українському, детективний серіал з елементами комедії, пародії та гротеску — "Детективне агентство "Місячне сяйво".
Головні ролі в серіалі зіграли ще нікому не відомий молодий Брюс Вілліс і неймовірна красуня Сибіл Шепард. Шоу транслювалося на американському телеканалі ABC від 1985-го до 1989 ріку. Всього в ефір вийшло 5 сезонів, що містили 66 епізодів.
Головні герої серіалу постійно сварилися, жартували одне з одним, незграбно керували своїм детективним агентством, та водночас якось примудрялися розкривати злочини, знаходити шахраїв і розгадувати загадки. Цьогоріч серіалу виповниться 36 років, тому давайте згадаємо 10 цікавих фактів, які ви, ймовірно, про нього не знали. Можливо, вони надихнуть вас переглянути це телешоу.
1. Пілотна серія
Шоу стартувало в неділю 3 березня 1985 року 2-годинним епізодом на який ABC виділив 26-річному сценаристу Ґлену Ґордон Карону 4 млн. доларів і дозволив робити все, що він захоче. Після пілоту серіал виходив по вівторках о 22:00.
2. Роль Брюса Вілліса
Роль Медді була спочатку написана для голівудської блондинки Сибіл Шепард. Але ось актора на роль її напарника Девіда Еддісона шукали набагато довше. Вілліс став практично останнім з акторів, якого затвердили на роль, на пробах він обійшов близько 3 тисяч інших акторів, які прослуховувалися.
З тих, хто претендував на роль, були Роберт Блейк і Рік Дис, а ось сама Сибіл Шепард лобіювала актора на ім'я Гарлі Вентон. Та всі вони програли харизматичному Віллісу.
3. Дуже дорогі знімання
На момент своєї появи серіал "Детективне агентство "Місячне сяйво" був найдорожчим на телебаченні із середньою вартістю 1,6 мільйона доларів за серію.
4. Загальна тривалість знімань
Висока вартість серій полягала в тому, що на знімання кожного епізоду тривало від 12 до 14 днів. Це тоді як зазвичай епізоди подібних серіалів знімали за 5-7 днів. Причиною цієї тривалості став обсяг сценаріїв, вони були приблизно вдвічі більшими, ніж типові сценарії будь-якої іншої драми, і сцен, які на льоту писав шоураннер Ґлен Ґордон Карон.
4. Розбіжності на майданчику
Під час знімань багатьох серіалів відбуваються розбіжності між акторами, і цей не став винятком. Вілліс і Шепард терпіти одне одного не могли і частково це було пов'язано з тим, що на роль Девіда Еддісона взяли саме Брюса, а не пропонованого Шеперд Гарлі Вентона.
Але найбільше конфліктів відбувалося на майданчику під час знімань третього сезону. Вілліс тоді паралельно знімався у фільмі "Міцний горішок", а Сибіл була вагітною. На той момент шоу втратило свій шарм, адже через постійні запізнення акторів і не зняті сцен творцям доводилося викручуватися, вставляючи в нові серії епізоди з минулих сезонів. В результаті це зіпсувало серіал.
Саме в цей період шоу покинув його творець Ґлен Ґордон Карон, причиною його відходу теж стали постійні розбіжності з Шепард.
5. "Міцний горішок"
Спочатку серіал мав отримати продовження ще на 6-й і, можливо, і на 7-й сезони, але Брюс Вілліс відмовився зніматися після того, як на великі екрани вийшла перша частина "Міцного горішка" — на актора посипалися пропозиції і він вирішив обрати кіно.
6. Драма 1940-х років
За початковим задумом героїня Сибіл Шепард повинна була мати вигляд суперзірки 1940-х нуарних фільмів, тому костюмери ретельно підходили до створення образу головної героїні. А щоб отримати вигляд детективної драми 1940-х років, сцени з Шепард часто знімали з використанням дифузних фільтрів.
7. Жодних принтів
Варто відзначити і стиль головної героїні. Вона завжди з'являлася в стильних подовжених жакетах з широкими плечима, які були дуже популярні у 1980-х. Але жодних малюнків та принтів на ній ми ніколи не бачили, адже основною ставкою в образі були пастельні та пудрові тони. Сама Шеперд просила художника з костюмів Роберта Туртуріче підкреслювати її тонку талію, тому героїня часто з'являлася з широкими поясами. В результаті серіал і Туртуріче було нагороджено як "Найкраще одягнений серіал".
8. Четверта стіна
Серіал часто ламав так звану "четверту стіну", і в багатьох епізодах актори дивилися в камеру та ніби розмовляли з публікою. Також у зніманнях часто брали участь учасники команди, яка працювала над "Місячним сяйвом". Якось на знімальний майданчик покликали навіть сім'ї учасників виробництва, щоб заспівати різдвяні пісні.
9. Заголовна пісня
Проспівана джазменом Елом Джерро і випущена як сингл 1987 року, пісня Moonlighting досягла 23-го місця в списку Billboard Hot 100 і була номінована на "Греммі" за найкраще вокальне попвиконання, чоловіче виконання і найкращу пісню, написану спеціально для кіно чи телебачення.
10. Данина старому Голлівуду
Однією з найзнаменитіших стала нуарна чорно-біла 4 серія 2 сезону — "Сон в два дублі" (оригінальна назва The Dream Sequence Always Rings Twice). Щоб передати стиль і відчуття фільмів 1940-х, під час роботи над цим епізодомҐлен Ґордон Карон заборонив використовувати зум-об'єктиви. Замість них у роботі на епізодом використовували важкі старі камери, які переміщаються доріжкою і вимагають постійного переналаштовування світла на майданчику.
Читайте також: Чого ви не знали про "Альфа": цікаві факти про улюблений серіал