Більше не члени королівської сім'ї: причини через які вони пішли та нове життя Меган і Гаррі

Більше не члени королівської сім'ї: причини через які вони пішли та нове життя Меган і Гаррі

Меган і Гаррі / Фото: Associated Press

31 березня 2020 року герцогиня Меган Сассекська і принц Гаррі офіційно склали з себе всі королівські повноваження і стали незалежними від Букінгемського палацу.

Все почалося задовго до січня

На початку року принц Гаррі та його дружина Меган Маркл зробили скандальну і дуже несподівану заяву для палацу і королеви Єлизавети II, повідомивши, що хочуть покинути Британію, скласти з себе всі королівські повноваження і стати повністю фінансово незалежними. Заяву випустили напередодні дня народження герцогині Кембриджської Кетрін – 8 січня 2020 року. Монархиня дізналася про цю заяву всього за десять хвилин до того, як вона була оголошена публічно.

Королева Єлизавета II, Меган і Гаррі / Фото: Associated Press

Єлизавета II була неприємно здивована. Вона зібрала екстрену нараду і наказала терміново визначити, що може зробити палац у цій ситуації. Про те, що у Меган і Гаррі непрості стосунки з багатьма членами сім'ї, говорили багато. Пізніше, вже після того, як королева підтримала онука і його сім'ю і дала дозвіл на так зване від'єднання від королівської сім'ї, принц Гаррі розповів свою правду і назвав причини, чому вони з Меган так вчинили.

Що сказав принц Гаррі

Через кілька тижнів принц взяв участь у заході благодійної організації Sentebale в Лондоні. Виступаючи перед публікою, він заявив: "Я хочу, щоб ви почули від мене правду, таку, яку я можу розповісти – не як принц або герцог, а як Гаррі, той самий чоловік, за яким спостерігали багато з вас протягом останніх 35 років, але з більш ясним поглядом у майбутнє. Я спостерігав за тим, як ви вітали Меган з розкритими обіймами, а ви бачили, як я знаходжу кохання і щастя, на що я сподівався все своє життя.

Нарешті другий син Діани одружився, ура! Коли ми з Меган одружилися, ми були схвильовані, ми були сповнені надій і були готові служити. З цих причин мені дуже сумно, що дійшло до цього. Ми не йдемо, ми, звичайно ж, не йдемо від вас. Ми сподівалися продовжувати служити королеві, Співдружності і моїм військовим асоціаціям, але без державного фінансування. На жаль, це було неможливо. Ми робимо стрибок у невідомість – спасибі, що дали мені сміливість зробити наступний крок".

Меган і Гаррі / Фото: Associated Press

Про причини ухваленого рішення

Багато хто став гадати, що ж вплинуло на таке рішення пари. Хтось казав, що Гаррі бачив, як недружньо налаштовані папараці до їхньої сім'ї, і, згадуючи досвід своєї матері принцеси Діани, вирішив, що свою родину буде захищати. Інші писали про конфлікт з королевою Єлизаветою II, хоча герцогиня Меган не тільки знайшла спільну мову з монархинею, але швидко зрозуміла, якого життя хоче після заміжжя, і доклала всіх зусилль, щоб отримати бажане (тобто незалежність). Про те, що у принца і його дружини явно інші плани на життя, було зрозуміло ще в травні 2019 року, після народження їхнього первістка Арчі, коли пара відмовилася від яких-небудь титулів для свого сина.

Меган і Гаррі з сином Арчі / Фото: Associated Press

Пізніше вони заявляли, що хочуть дати синові більше можливостей в житті, а для цього так важлива незалежність. Було місце і чуткам про ворожнечу з принцом Вільямом і герцогинею Кембриджською, про що Гаррі натякав ще в інтерв'ю після їхнього з Меган африканського туру. Але справжню причину такого рішення ми, ймовірно, не дізнаємося ніколи.

Кетрін і Меган / Фото: Associated Press

Що сказала королева Єлизавета II

Після того як Сассекси оголосили про своє рішення переїхати до Канади, Її Величність провела екстрену нараду в Сандрінгемському палаці, в Норфолку, після якого палац випустив заяву. В ньому від імені королеви говорилося:

Меган і Гаррі / Фото: Associated Press

"Моя сім'я і я повністю підтримуємо бажання Гаррі і Меган почати нове життя в ролі молодої сім'ї. Хоча ми б хотіли, щоб вони залишалися повноцінними членами сім'ї, які виконують королівські обов'язки, ми розуміємо їхнє прагнення жити незалежним життям, залишаючись при цьому частиною моєї родини".

У своїх наступних заявах Єлизавета II повідомила, що Меган і Гаррі більше не будуть носити титулів Їхніх Королівських Високостей, але при цьому залишаться герцогом і герцогинею Сассекськими. Також вони були позбавлені ролі послів молоді країн Співдружності. Єлизавета II призначила принца Гаррі послом молоді Співдружності за кілька місяців до його весілля з Меган Маркл. Після весілля герцогиня приєдналася до чоловіка і стала виконувати разом з ними ці обов'язки. Однак тепер, після того, як Меган і Гаррі склали з себе королівські повноваження і більше не будуть виконувати ролі королівських осіб, Єлизавета II зняла з них і обов'язки послів. А ще їм було заборонено використовувати словосполучення Sussex Royal в некомерційній, благодійній та будь-якій іншій діяльності.

Як будуть жити далі

Меган і Гаррі / Фото: Associated Press

Від 1 квітня 2020 року Меган і Гаррі більше не є офіційними представниками монархині. Останнім заходом, який пара відвідала в ролі членів королівської сім'ї, стала служба до Дня Співдружності націй у Вестмінстерському абатстві, яка відбулася 9 березня 2020 року. Меган цього дня сяяла у смарагдовій сукні від Emilia Wickstead і з широкою усмішкою на обличчі, немов демонструвала свою перемогу. А ось принц Гаррі був трохи сумним. Після кількох днів, проведених у Лондоні, вони порізно (спочатку Меган, а потім і Гаррі) відлетіли до Канади до сина Арчі.

Меган і Гаррі на службі Співдружності націй / Фото: Associated Press

Живе родина у Ванкувері і, за останніми чутками, планує переїзд до Лос-Анджелеса. Також подружжя хоче придбати особняк в Лондоні, щоб зупинятися там, коли будуть приїжджати на батьківщину Гаррі. Вони заснували власний благодійний фонд Sussex Royal і планують і далі підтримувати багато організацій і займатися соціально значущими проєктами. А от повертатися на екрани Меган поки не збирається, всупереч чуткам, що з'явилися раніше. Хоча співпраця герцогині з Disney дійсно мала місце: на початку квітня на екрани вийде фільм "Слони без кордонів", який озвучила дружина принца Гаррі. Який гонорар отримала Меган за цю роботу, не розголошується. Цілком імовірно, що, перш ніж ухвалити таке важливе рішення про бажання стати фінансово незалежними, Меган і Гаррі дуже добре подумали.

Ольга Кузьменко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Герцогиня Сассекська Меган
Наступна публікація