Новина про трагічну загибель французького актора Гаспара Ульєля на гірськолижному курорті в Савої шокувала багатьох людей – його зіркових колег та шанувальників. Ми вирішили згадати інших відомих людей, які постраждали після невдалих зіткнень на гірських схилах.
Гаспар Ульєль
Гаспар Ульєль, який прославився завдяки ролі молодого Ганнібала Лектера у картині Пітера Веббера "Ганнібал: Сходження", трагічно загинув у віці 37 років під час катання на "синіх" трасах середнього рівня складності на гірськолижному курорті Ла Розьєр на південному сході Франції. Вже відомі подробиці трагедії – Гаспар катався без захисного шолома і зіткнувся з іншим лижником, який був у повному екіпіруванні. Актор вдарився головою і одразу ж знепритомнів. Він був доправлений гелікоптером до лікарні в Греноблі, де незабаром помер від отриманих травм. Представниця курорту розповіла журналістам про те, що погода цього дня була хороша, сніговий покрив рівний, а траса, де їхав Гаспар Ульєль, була середньої складності. І якби він був у шоломі, очевидно, трагедія б не сталася.
Йоган Фрізо
Другий син королеви Нідерландів Беатрікс і Клауса фон Амсберга, рідний брат короля Віллема-Олександра, який править зараз, 17 лютого 2012 року потрапив під лавину на австрійському гірськолижному курорті Лех під час катання поза трасою зі своїм другом. Його знайшли вже у критичному стані та доправили до лікарні в Інсбруку. Пізніше команда лікарів-рятувальників заявила, що принц провів під лавиною 25 хвилин, і це призвело до зупинки серця, яка тривала протягом 50 хвилин, з урахуванням часу, який знадобився на серцево-легеневу реанімацію. Внаслідок цього мозок принца був серйозно пошкоджений через кисневе голодування і в ньому відбулися незворотні процеси. Австрійські лікарі заявили, що Фрізо не мав шансів вийти з коми. 1 березня принца літаком санітарно-медичної служби було евакуйовано з австрійського шпиталю до одного з реабілітаційних центрів у Лондоні, де його сім'я мешкала протягом кількох років. 19 листопада 2012 року було оголошено, що принц перебуває у стані пильної коми. 9 липня 2013 року принца Фрізо було перевезено до резиденції Гейс-тен-Бос у Гаазі, щоб провести там літо зі своєю родиною. А за місяць, у серпні 2013-го, Фрізо помер через ускладнення, пов'язані з пошкодженням головного мозку. Йому було 45 років.
Сонні Боно
Американський співак та композитор Сонні Боно (перший чоловік співачки Шер) загинув 5 січня 1998 року внаслідок нещасного випадку на озері Тахо у Неваді. Спускаючись на лижах з гори на курорті Heavenly Mountain Resort в Саут-Лейк-Тахо, що в Каліфорнії, чоловік зіткнувся з деревом. Йому було 62 роки. Після смерті Боно його четверта дружина Мері Боно сказала, що Сонні приохотився до ліків, які відпускаються за рецептом (у першу чергу, вікодіна і валіума), і що, на її думку, причиною нещасного випадку стало вживання наркотиків її чоловіком. Однак за результатами експертизи, в його організмі не було виявлено ні наркотиків, ні алкоголю.
Мішель Трюдо
13 листопада 1998 року молодший брат прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо – Мішель Трюдо – загинув у сніговій лавині в горах Британської Колумбії. Йому було 23 роки. Тоді на схилах були присутні ще троє інших лижників. Службовим вертольотом національного парку всі вони були врятовані з провінційного парку в дикій місцевості на північний схід від Нельсона, Британська Колумбія. Там, як припускають, молодий Трюдо був збитий з лижної траси лавиною і віднесений вниз до озера Кокані, де, ймовірно, він потонув. Його тіло не було знайдено.
Після загибелі Мішеля сім'я Трюдо розпочала 2000 року кампанію за безпеку лижників. У рамках цієї кампанії Джастін став президентом Канадського лавинного фонду Canada Avalanche Foundation та брав участь у заснуванні Канадського центру допомоги жертвам лавин. Він також входив до ради директорів молодіжної волонтерської служби "Катимавік", пізніше обіймав посаду її президента.
Міхаель Шумахер
Історія німецького автогонщика Міхаеля Шумахера багато років була у всіх на вустах. 29 грудня 2013 року Шумахер із сином Міком та його друзями виїхали на гірськолижну трасу курорту Мерібель у французьких Альпах. Відомо, що Міхаель виїхав за межі траси і близько 20 метрів проїхав непідготовленим схилом, де спіткнувся об невидимий під свіжим снігом камінь, упав і вдарився правою стороною голови об виступ скелі. Удар був такої сили, що шолом Міхаеля розколовся. Пілот був доправлений гелікоптером до лікарні в містечку Мутьє, після чого його перевезли до клініки у Греноблі. На момент події йому було 44 роки. Спочатку повідомляли про те, що травма не серйозна, але під час транспортування у Міхаеля сталася раптова серцево-судинна недостатність, довелося зробити вимушену посадку, щоб підключити Шумахера до апарату штучної вентиляції легень. Спортсменові зробили дві нейрохірургічні операції і ввели у штучну кому. Стан спортсмена оцінювався як критичний. Стверджувалося, що якби Шумахер був без шолома, він би помер. У проведеному тоді розслідуванні з'ясували, що порушень у роботі гірськолижної траси та несправностей використаного Шумахером інвентарю, які могли б призвести до нещасного випадку, не було.
9 вересня 2014 року Міхаель Шумахер повернувся додому, де почав проходити реабілітацію. У грудні 2016 року стало відомо, що родина Шумахера витратила на його лікування 16 млн євро і змушена була продати будинок у Норвегії та літак спортсмена. А 2021 року на стрімінговій платформі Netflix вийшов документальний фільм, у якому дружина та син Шумахера підтвердили, що він не здатний до самостійного пересування та повноцінного спілкування з оточуючими. На його лікування на той момент було витрачено 20 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 27 мільйонів доларів).
Читайте також: