Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ідеальні, смішні та недолугі: який вигляд мають королівські реверанси

Реверанс – традиційний жест привітання людини, що має більш високий статус. У королівській родині це одна з головних традицій, однак не всі пані досконало володіють мистецтвом правильного виконання реверансу. Ми зібрали для вас добірку реверансів з життя королівських сімей.

Зазвичай під час виконання реверансу пані відводить одну ногу назад, злегка торкаючись підлоги кінчиком носка і згинаючи коліна, в той же час виконуючи напівприсідання. Одночасно виконується нахил голови, погляд спрямовується вниз, а поділ сукні злегка притримується руками.

У британській королівській родині найкраще виконує реверанси герцогиня Кембриджська Кетрін. До речі, відзначимо, герцогиня зобов'язана робити реверанс не тільки перед королевою Єлизаветою II і герцогинею Корнуольською Каміллою, але і перед принцесами Йоркськими – Беатріс і Євгенією, які, як відомо, перебувають набагато далі в лінії престолонаступеництва. Проте в рамках однієї сім'ї реверанси виконуються за принципом "хто важливіший" і вищий за статусом. Однак у присутності її чоловіка – принца Вільяма – все відбувається з точністю до навпаки: це принцеси зобов'язані робити уклін перед Кетрін, оскільки вона є дружиною спадкоємця корони. Герцогиня Кембриджська в британській королівській сім'ї робить реверанси краще від усіх, не заважають їй у цій справі ні вузькі спідниці, ні високі підбори.

королевские реверансы
East News
Герцогиня Кембриджська Кетрін

Герцогиня Корнуольська Камілла – дружина принца Чарльза, чудово опанувала техніку реверансу, хоча з нею іноді трапляються конфузи. Наприклад, якось під час реверансу королеві Єлизаветі II Камілла мало не втратила туфлю. Варто врахувати, що на той момент герцогині було майже 70 років, і тримати рівновагу в цій непростій позиції їй було явно непросто, але вона з гідністю впоралася із завданням.

королевские реверансы_8
Getty Images
Герцогиня Корнуольська Камілла

Новоспечена дружина принца Гаррі – молодшого онука королеви Єлизавети II – герцогиня Сассекська Меган, стала членом британської королівської сім'ї не так вже й давно. Уроки етикету Меган брала задовго до того, як стала з'являтися на публічних заходах в компанії майбутнього чоловіка. Ще під час різдвяної служби, яку вона відвідала разом з принцом Гаррі, Її Величністю королевою Єлизаветою II, принцом Вільямом і герцогинею Кембриджською, фотографи зобразили один з перших публічних реверансів міс Маркл. Тоді ще наречена принца Гаррі була не дуже досвідчена в цій справі і зробила свій реверанс дещо незграбно, чого не скажеш про Кетрін, яка, як завжди, була бездоганна.

королевские реверансы_7
Getty Images
Герцогиня Сассекська Меган

Найсмішніший реверанс одного разу продемонструвала колишня невістка Єлизавети II – Сара Йоркська, мати принцес Євгенії та Беатріс. Це сталося під час перегонів коней в Аскоті в червні 2018 року. Сара Йоркська якось незграбно присіла в реверансі, ледь не впавши. Благо, її дочка принцеса Беатріс підтримувала маму за руку. До речі, сама Беатріс мала в реверансі дуже непоганий вигляд, відразу видно, що робить його принцеса не вперше.

королевские реверансы_6
Getty Images
Принцеса Беатріс і Сара Йоркська

Чого не скажеш про реверанс принцеси під час іншого дня пергонів коней в Аскоті. Тоді на Беатріс був вузький кораловий костюм і туфлі на високих підборах. Не дивно, що в такому вбранні робити реверанс непросто, як і утримати рівновагу.

королевские реверансы_1
Getty Images
Принцеса Беатріс

Подібність реверансу перед королевою одного разу продемонструвала принцеса Майкл Кентська Марія, дружина двоюрідного брата королеви Єлизавети II – Майкла Кентського. Вона злегка відвела ногу назад і схилила голову, а ось погляд опускати вниз не стала. Благо, її сукня була підхожої довжини, і реверанс загалом був не дуже помітний.

королевские реверансы_4
Getty Images
Принцеса Майкл Кентська Марія

А ось справжнім майстром, який виконує реверанс перед королевою з широкою усмішкою на обличчі і неабиякою майстерністю, став Майкл Тіндолл – чоловік онучки королеви Зари Тіндолл. Здається, чоловік в ідеалі опанував мистецтво цієї придворної "асани".

королевские реверансы_3
Getty Images
Майкл Тіндолл

Ще одна "королева" ідеальних реверансів – графиня Вессекська Софі, дружина молодшого сина королеви Єлизавети II, принца Едварда. Як правило, для своїх публічних виходів графиня Софія обирає сукні з просторим подолом, щоб її реверанс завжди мав ідеальний вигляд.

королевские реверансы_5
Getty Images
Графиня Вессекська Софі

Чудово дає раду з реверансами і прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей. Вона завжди вітає королеву – з усмішкою, в реверансі, злегка стискаючи Її Величності руку.

На відміну від британської королівської сім'ї, де прийнято лише злегка згинати ногу в коліні, в данському королівстві реверанс роблять трохи інакше. Зверніть увагу на реверанс кронпринцеси Мері, який вона зробила перед королевою Нідерландів Максимою в день прибуття королівської родини Нідерландів до Данії.

королевские реверансы_2
Getty Images
Королева Максима і кронпринцеса Мері

У данській королівській родині склалася традиція присідати істотно нижче звичайного, і у кронпринцеси Мері, дружини спадкового принца Фредеріка, це виходить чудово.

Маша Ємельянова

Залиште свій коментар

Вибір редакції