Карл Лагерфельд. 12 фактів з життя великого кутюр'є

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Точну дату народження Карла Отто Лагерфельдта – саме так значиться ім'я дизайнера в метриці, виданій йому під час народження – знав тільки сам дизайнер, але при цьому щоразу заплутував журналістів.

Точно він говорив лише день і місяць – 10 вересня, що ж до його появи на світ, то він називав як 1933, так і 1938 рік. Завдяки своїй таємниці, у 2008 році дизайнер відсвяткував своє 70-річчя, а за чотири роки, у 2012-му, запросив гостей на свій 79-річний день народження.

У дитинстві ворожка, пророкуючи майбутнє маленькому Карлу, сказала матері, що її син стане священиком. Елізабет Лагерфельдт так злякалася, що відтоді жодного разу не повела сина до церкви, що викликало здивування і засудження знайомих і сусідів. Пізніше, вже ставши дизайнером, Лагерфельд так – зрозуміло, жартома – описував свій стиль в одязі: «Ворожка, виявилося, мала рацію, я маю такий самий вигляд як священик, позбавлений сану». Одяг Карл Лагерфельд шив собі сам, вибираючи завужені силуети. «Я ношу вузький одяг, аби не давати собі можливість гладшати», – зізнавався дизайнер в інтерв'ю. Він носив одяг розміру 48/46.

Карл Лагерфельд _3

Перша колекція Лагерфельда, створена ним 1958 року, не знайшла розуміння у публіки та критиків. Карл так засмутився, що навіть подумував про зміну роду діяльності, але потім все-таки опанував себе і потроїв зусилля.

Одна з легенд про Лагерфельда говорить: кутюр'є мив голову один (!) раз на рік. Його щоденний догляд за шевелюрою полягав у тому, що кожного ранку він зачісував волосся назад і зав'язував його в хвіст, після чого рясно посипав його пудрою і від душі поливав лаком.

Віяло, без якого важко було уявити Карла Лагерфельда, викликало жвавий інтерес публіки і журналістів: багато з них припускали, що кутюр'є боїться спеки і сильно пітніє, тому й носить з собою «ручний кондиціонер». Насправді віяло було частиною образу Лагерфельда, який він створив для себе. Він почав носити його в 80-ті роки, коли був завсідником клубу «Студія 54», в якому багато курили – за допомогою віяла Карл відмахувався від диму. Кутюр'є так звик до віяла, що почав носити його і на світські заходи – тютюнового диму там не було, зате їм можна було прикривати обличчя від безцеремонних фанатів і настирливих папараці.

Карл Лагерфельд и Кира Найтли

Ще одним обов'язковим атрибутом Лагерфельда були темні окуляри, які він не знімав багато років. Дизайнер називав їх «паранджею для чоловіків», без них він, через дефект зору, його власними словами, мав вигляд «немов щеня, яке хоче, щоб його забрали з притулку додому». Одного разу, німецька журналістка буквально зажадала, щоб Лагерфельд зняв окуляри, оскільки «неввічливо так розмовляти з жінкою». Дизайнер відповів: «Я ж не прошу, щоб ви зняли чорний ліфчик, такий, що просвічує крізь тканину блузки, хоч це і ображає мої естетичні почуття». У повсякденному житті Лагерфельд окулярів не носив, а одягав їх на масові заходи, коли хотів, щоб сторонні не бачили його душу».

Карл Лагерфельд
МВС
Карл Лагерфельд з кішкою Шупетт

У Карла Лагерфельда не було сім'ї та дітей, а після смерті свого коханця Жака де Башера, що сталася 1989 року, він жив сам. Всю свою любов кутюр'є віддав сіамській кішці Шупетт, яка жила у нього у справді королівських умовах. У вихованки Лагерфельда є няньки, які доглядають за нею – гуляють, купають, розчісують. У Шупетт є дорогий айпад, вона бере участь у рекламних кампаніях і знімається у фотосесіях. В блогу кішки в Твіттері більше ста тисяч підписників. Дизайнер навіть неодноразово заявляв, що одружився б на Шупетт, якби таке було можливо. У заповіті кутюр'є згадав свою улюбленицю, залишивши їй частину свого статку, так що після смерті господаря вона ні в чому потреби не матиме. На запитання, чому як домашню улюбленицю він вибрав саме кішку, Лагерфельд відповідав, що любить котів більше, ніж людей.

Карл Лагерфельд_3
Getty Images
Карл Лагерфельд

Судячи з усього, без частини спадщини не залишиться й хрещеник кутюр'є – десятирічний Хадсон Кроніг, син американського манекенника Бреда Кроніга. Він отримував подарунки ще за життя кутюр'є – так, Лагерфельд подарував родині Кроніг квартиру в Нью-Йорку – в районі Нью-Джерсі. Хлопчик вже робить кар'єру моделі – виходить на подіум (вперше він опинився там у віці трьох років) і бере участь у фотосесіях. Карл називав Кроніга своїм «талісманом» і «музою».

невесты Лагерфельда_5
Associated Press
Показ колекції Chanel кутюр

Лагерфельд був настільки гострим на язик, що більшість його висловлювань йшли в народ. Видавництво Flammarion, зібравши їх разом, випустило книжку «Le monde selon Karl» – «Світ за Карлом».

Лагерфельд не вживав алкоголю і не курив, заявляючи, що у нього немає часу на шкідливі звички, зате обожнював дієтичну Coca-Cola, яку він міг пити в будь-який час дня, включаючи глибоку ніч. На масових заходах за кутюр'є ходив спеціально найнятий чоловік, який на срібній таці носив його улюблений напій.

Карл Лагерфельд _5

Одним з найулюбленіших занять Лагерфельда було читання. До того ж, книжки він волів не електронні, а по-старому – паперові. Його домашня бібліотека нараховувала тридцять тисяч томів. 1999 року модельєр відкрив у Парижі книжковий магазин 7L, в якому продавалися рідкісні видання книжок і журналів про мистецтво, моду, живопис, дизайн та фотографію. Недаремно саме Лагерфельд 2011 року створив парфуми з ароматом свіжонадрукованої книжки – Paper Passion.

Роблячи розпорядження щодо похорону, Лагерфельд просив кремувати його, змішавши прах з прахом матері і кішки Шупетт, якщо вона помре раніше, ніж він.

Фотогалерея Виходи у весільних сукнях у показах Chanel (8 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції