Найпривабливіший вбивця: історія Теда Банді — жорстокого маніяка, який став зіркою

Найпривабливіший вбивця: історія Теда Банді — жорстокого маніяка, який став зіркою

Тед Банді / Фото: Associated Press

До цього дня злочини цієї людини вселяють жах, а його психічні порушення залишаються загадкою.

Попри чисте уособлення зла, протягом величезної кількості років серійні вбивці стали романтизуватися суспільством і перетворилися на частину попкультури. Про страшні і перш за все реальні злочини знімаються фільми і серіали, а головні фігуранти найчастіше показані привабливими чоловіками і грають їх досить відомі актори. А ось рок-музикант Мерілін Менсон і зовсім взяв собі псевдонім із прізвищем маніяка-вбивці Чарльза Менсона, який був ще й ватажком секти "Сім'я".

Ми вирішили трохи зруйнувати образ романтизованих кінолиходіїв із популярних детективів (адже не всі вони вигадані) і розповісти про одного з найжорстокіших злочинців 70-80-х — Теда Банді — чудовисько, що убив десятки дівчат, про якого теж знято безліч картин і написно кілька бестселерів.

Теодор Роберт (Тед) Банди народився 24 листопада 1946 року в Берлінгтоні, штат Вермонт в притулку Елізабет Лунд для незаміжніх матерів. Його матір'ю була 22-річна Елеонор Луїз Кавелл, але хто був батьком дитини — невідомо. Кілька разів Елеонор змінювала відомості про батька Теда, та й сама своє материнство приховувала, адже громадськість у той час негативно сприймала позашлюбних дітей і, боячись осуду, батьки дівчини вирішили приховати її вагітність і видавали Теда за свого сина, а Елеонор — за його старшу сестру. Так тривало три роки. Офіційно відомо, що Тед знайшов своє свідоцтво про народження і розкрив сімейну таємницю, але коли це сталося невідомо.

Тед Банді / Фото: Associated Press

Деякі психіатри вважають, що момент розкриття став першою травмою Теда, яка вплинула на подальшу його поведінку, але можливо мала місце і спадковість. Дід хлопчика був досить жорстоким тираном: ненавидів меншини, бив дружину, тримав усіх у будинку в "їжакових рукавицях" і жорстоко поводився з тваринами. Бабуся Теда мала схильність до депресій і періодично від них лікувалася.

Через нестерпне перебування в будинку батьків Елеонор вирішила піти з дитиною, але більше це було схоже на втечу. Дівчина змінила ім'я і переїхала до двоюрідних родичів, а незабаром познайомилася з Джонні Калпеппером Банді, за якого вийшла заміж. Банді усиновив Теда і дав йому своє прізвище, а у пари народилися ще діти. Але з вітчимом Тед близьким так і не став.

Тед виріс чарівним хлопцем, вмів добре говорити, стильно одягався і привертав увагу дівчат. Після закінчення школи він вступив до Університету Пьюджет-Саунд, де провчився протягом одного року, а потім перейшов до Вашингтонського університету для вивчення китайської мови. Там у нього зав'язалися романтичні стосунки з дівчиною, справжнє ім'я якої він так і не назвав, в біографії злочинця вона з'являлася під різними іменами. Дівчина була із забезпеченої сім'ї, але їхні стосунки нічим хорошим не закінчилися — вона його кинула і повернулася до батьків. Психіатри відзначали, що, можливо, цей розрив став ще одним переломним моментом для психічного здоров'я Теда.

Тед Банді / Фото: Associated Press

Приблизно у цей період він купив свій перший автомобіль — бежевий "Фольксваген жук" і повторно вступив до університету, але цього разу на спеціальність психологія. Після закінчення навчального закладу він пішов працювати в політичну команду губернатора Деніела Дж. Еванса, а після вступив в юридичну школу, але з дуже посередніми оцінками.

Деякі психіатри припускають, що ці недосконалі результати стали третьою руйнівною складовою, яка похитнула психіку Теда, адже він завжди хотів бути найкращим із усіх.

Як розумієте, освіта у Банді була чудовою і він, хоч і не виявляв найкращих результатів у навчанні, все ж добре розбирався в психології і юриспруденції, що в кінцевому результаті зіграло йому на руку. Під час допиту жоден психіатр не підтвердив, що Тед Банді був психічно не здоровий.

Офіційно перші його жертви з'явилися 1974 року, але чи були вони раніше так і не стало відомо, адже зізнався він лише в 36 вбивствах, хоча більшість дослідників вважають, що число жертв маніяка перевалює за сотню, а вбивати він почав набагато раніше.

Але першими задокументованими жертвами Банді вважаються студентки Вашингтонського університету: танцівниця Карен Спаркс і ведуча прогнозу погоди Лінда Гілі. Теду тоді було 27 років. І того року студентки коледжу почали зникати приблизно по одній на місяць.

За словами свідків Тед викликав довіру у дівчат через свою симпатичну зовнішность і охайний одяг. Він прикидався постраждалим або поліцейським: одягав фальшивий гіпс на руку і брав милиці, просив дівчат допомогти йому дійти до машини або донести його портфель. Далі він нападав на них, бив до втрати свідомості і жорстоко ґвалтував. Тіла Банді розчленовував.

Абсурд усієї цієї історії в тому, що приблизно в цей період Банді влаштувався працювати помічником директора Консультативної комісії із запобігання злочинності в Сіетлі, де сам написав брошуру для жінок про запобігання зґвалтувань.

У газетах все частіше почали писати про зникнення молодих дівчат, свідки розповідали поліції про привабливого молодого чоловіка, який просив про допомогу і що у нього був автомобіль "Фольксваген жук". Це допомогло скласти фоторобот злочинця, але проблема того часу була у відсутності комунікації між поліцейськими дільницями в різних штатах США і Тед, як юрист, прекрасно це знав, тому почав переміщатися країною і в різних штатах почали зникати дівчата.

Єдиною жертвою, якій вдалося втекти від Банді була 18-річна Керол ДаРонч. Коли вона прогулювалася торговим центром, Тед підійшов до неї і прикинувся поліцейським. Він сказав, що машину дівчини зламали і запропонував їй поїхати з ним до відділку, щоб написати заяву. Як тільки вони від'їхали з парковки, Керол зрозуміла, що чоловік везе її в протилежну від дільниці напрямку і вискочила з машини. Банді погнався за дівчиною, намагався її побити, але у неї вийшло вирватися і зупинити машину, що проїзджала повз. Керол попросила відвести її до відділку, де в подробицях все розповіла і описала маніяка.

Керол ДаРонч в суді / Фото: Associated Press

У проміжках між цими злочинами Тед зустрічався з Елізабет Кендалл. Вона була розлученою матір'ю-одиначкою з дочкою. Після того як у пресі почали з'являтися статті про маніяка і його опис, вона тричі повідомляла поліцію, що її хлопець схожий на людину з новин, але її слова серйозно не сприймали. Ба більше, симпатичний, освічений юрист не викликав підозр у оточення.

Вперше спіймали Теда, коли його автомобіль їхав з вимкненими фарами вулицею вночі. Поліцейські під час обшуку автомобіля знайшли лижну маску, другу маску, зроблену з колготок, лом, наручники, мішки для сміття, моток мотузки, льодоруб та інші предмети. Також його опізнала Керол ДаРонч.

Судові розгляди тяглися тривалий час, але в результаті через незаперечні докази, знайдені у квартирі та машині Банді, він був засуджений. Двічі злочинець втікав із в'язниці, але все ж його ловили і повертали назад. Під час суду Банді відмовився від адвоката і захищав себе сам.

Тед став справжньою суперзіркою, адже суд транслювали у всіх штатах і ще в декількох країнах. Сам засуджений завжди з'являвся на засідання бездоганно убраний і дуже ефектно і ввічливо поводився з присяжними і суддею. Банді більше був схожий на суперзірку, ніж на злочинця. Багато дівчат приходили під будівлю суду не вірячи, що такий елегантний красень не може бути страшним маніяком-вбивцею.

Тед Банді / Фото: Associated Press

Тед все ж був засуджений присяжними до смертної кари, але продовжував відтягувати виконання вироку ще протягом дев'яти років. 4 січня 1989 року о 7:16 ранку за північноамериканським східним часом Тед Банді був страчений на електричному стільці.

Як би страшно це не звучало, але протягом багатьох років історія вбивці-красеня і маніпулятора залишається популярною. 2019 року на екрани вийшов фільм "Звабливий, Поганий, Злий", а всього налічується близько 14 художніх фільмів, серіалів і документальних робіт про цю людину і його злочини. Також він неодноразово згадувався в безлічі інших робіт: "Докторі Гаусі", "Американському психопаті", "Південному парку", "Частинах тіла" і безлічі інших.

Величезна кількість разів Банді з'являвся і в літературі, і в піснях знаменитих гуртів. Тому, людина, яка дуже хотіла бути популярною, такою і стала, але лише після покарання.

Тед Банді / Фото: Associated Press

Читайте також: Кривава історія Гуччі: хто вбив останнього спадкоємця модної імперії

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Історії найгучніших злочинів, скандалів і катастроф
Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація