Пологи через кесарів розтин: досвід королівських осіб

Пологи через кесарів розтин: досвід королівських осіб

Княгиня Шарлін і князь Альбер II з дітьми Жаком і Габріеллой / Фото: Associated Press

Пологи за допомогою операції кесарів розтин у наш час - не рідкість.

Багато зірок вибирають саме цей спосіб, щоб уникнути інших проблем, які можуть статися під час пологів, а деякі просто хочуть вибрати красиву дату для народження своєї дитини. У королівських сім'ях все інакше. На такі пологи йдуть тільки за показаннями. Згадуємо, хто з королівських осіб народжував за допомогою кесаревого розтину.

Єлизавета Боуз-Лайон

Єлизавета Боуз-Лайон з принцесою Єлизаветою, травень 1926 рік / Фото: Getty Images

Мати королеви Єлизавети II народжувала двічі. Принцеса Єлизавета (королева Великої Британії) стала її першою дитиною, а принцеса Маргарет — другою. Перші пологи герцогині Йоркської, дружини принца Альберта, були довгими і складними, оскільки пологова діяльність була слабкою, і Єлизаветі Боуз-Лайон довелося робити кесарів розтин. Пологи відбувалися в резиденції графа Стратмор на Брютон-стріт в присутності кваліфікованих лікарів.

Єлизавета Боуз-Лайон з дочками і чоловіком / Фото: Associated Press

Свою другу дочку принцесу Маргарет Єлизавета Боуз-Лайон народила вже природним шляхом, і пологовий процес відбувався набагато легше, ніж в перший раз, що дуже часто і буває. До речі, сама королева Єлизавета II — мати чотирьох дітей. Всіх вона народила природним шляхом.

Графиня Вессекська Софі

Двічі через кесарів розтин пройшла невістка королеви Єлизавети II, дружина її молодшого сина принца Едварда — графиня Вессекська Софі. Вагітності у Софі було три (ті, про яких відомо публіці), а пологів всього двоє. 2001 року у графині сталася перша вагітність, яка виявилася позаматковою, Софі втратила 2,5 літра крові і перебувала в критичному для життя стані. Писали, що Софі тоді видалили фалопієву трубу, і її шанси на зачаття сильно знизилися. Але через два роки, 2003-го, Софі народила свою першу дитину — доньку Луїзу.

Графиня Софі і принц Едвард з дочкою Луїзою / Фото: Associated Press

Дівчинка народилася недоношеною. Графиня Вессекська була госпіталізована в госпіталь фрімлєї-Парк за місяць до запланованої дати пологів з сильною кровотечею, яка сталася через розрив плаценти. Графині зробили кесарів. А новонароджена була доправлена до спеціалізованого дитячого відділення лікарні St George`s Hospital в Лондоні в той час, як її мама ще два тижні залишалася в фрімлєї-Парк за 50 км від своєї дитини. У цьому ж госпіталі в грудні 2007 року Софі народила сина Джеймса, теж за допомогою кесаревого розтину, але, з якої причини його зробили, не уточнювалося.

Княгиня Монако Шарлін

Дружина керівного князя Монако Альбера II Шарлін народила йому одразу двох спадкоємців — двійнят — принца Жака і принцесу Габріеллу. Шарлін і Альбер одружилися 2011 року, і кілька років новоспечена княгиня не могла завагітніти. Ходили чутки, що Шарлін вдалася до процедури ЕКЗ, адже часто саме за допомогою неї на світ з'являються близнюки або двійнята. Але офіційно ця інформація озвучена не була і залишилася всього лише припущенням.

Принцеса Шарлін з дітьми і чоловіком / Фото: Associated Press

Стать своїх дітей Шарлін і її чоловік вважали за краще не дізнаватися до самого їх народження, а народитися вони повинні були в переддень Різдва 2014 року. Але пологи почалися на два тижні раніше визначеного терміну, і народила княгиня за допомогою кесаревого розтину. Діти народилися в госпіталі принцеси Грейс Келлі (матері князя Альбера II). Першою з'явилася на світло принцеса Габріелла, а через дві хвилини — і її брат Жак. Саме він став головним спадкоємцем монакського престолу.

Королева Бельгії Матильда

Королева Матильда / Фото: Associated Press

Перша дитина принцеси Матильди і її чоловіка принца Філіпа з'явився на світ за допомогою операції кесарів розтин. Первістка Матильда народжувала в 28 років, з яких причин їй було зроблено кесарів, у пресі не повідомлялося. Відомо лише, що пологи відбувалися в Еразмському госпіталі Брюсселя, вага дитини становила 2,9 кілограма, а зріст — 49,5 см. Судячи з цих даних, можна зробити висновок, що кесарів був не через великий плід. Однією з причин могла бути погана пологова  діяльність. Але палац вважав за краще не давати коментарів з цього приводу. Принцеса Єлизавета сьогодні є головною спадкоємицею королівського трону. У неї є молодша сестра і двоє братів, але, як вони з'явилися на світ — природним шляхом або через кесарів — невідомо.

Королева Іспанії Летиція

Перша дочка Летиції і Феліпе народилася 2005 року. Тоді принц Феліпе ще не був королем, а його дружина Летиція носила титул принцеси. Летиція разом із чоловіком прибула до мадридської лікарні Рубер 30 жовтня ввечері, і в цей же час під шпиталем почав збиратися натовп журналістів. Це був другий раз, коли Летиція звернулася до клініки з переймами. Одразу після півночі палац Сарсуела відправив на мобільний телефон текстові повідомлення журналістам, що очікують зовні, про те, що принцеса народжує. А приблизно через годину після цього спадковий принц Феліпе вийшов до журналістів, які очікували новин під дощем, і повідомив, що за допомогою кесаревого розтину у них з Летицією народилася дочка, якій дали ім'я Леонор. Феліпе розповів, що під час пологів його дружина була при тямі, а він перебував поруч із нею.

Королева Летиція і король Філіп VI з дочкою Леонор, 2005 рік / Фото: Associated Press

Через півтора року в цьому ж госпіталі Летиція народила другу доньку Софію. Все, як і вперше, її чоловік Феліпе повідомив журналістам стать дитини, а також той факт, що Летиція знову народжувала за допомогою операції кесарів розтин. Причини палацом не давалися. Цікавий факт: подружжя не стало тримати в таємниці стать своєї другої дитини і заздалегідь повідомило пресі, що це буде дівчинка. Більше дітей у нинішніх короля Філіпа VI і королеви Летиції не з'явилося. І колись старша дочка пари — принцеса Астурійська Леонор — стане новою королевою Іспанії.

Читайте також:

Дата публікації
Перегляди
34к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація