Скандальні невістки в королівських сім'ях

Дата публікації
Скандальні невістки в королівських сім'ях

Герцогиня Меган / Associated Press

Історія герцогині Сассекської Меган, котра й двох років після весілля не протрималася поряд з членами британської королівської сім'ї, змусила нас згадати й інших жінок, чиї вчинки виходили за межі королівських протоколів.

Герцогиня Сассекська – Меган Маркл

Принц Гаррі і герцогиня Меган / Associated Press

Герцогиня Сассекська – нинішня британська герцогиня і дружина принца Гаррі (молодшого онука королеви Єлизавети II), а в минулому – не надто успішна акторка Голлівуду. До зустрічі з принцом знали Меган в широких колах лише ті, хто дивився серіал "Форс-мажори" за її участі , зате після весілля про неї заговорив увесь світ. Герцогиня, правда, теж давала привід, щоб про неї говорили і писали. Перші конфлікти з королевою сталися у Меган напередодні весілля. Відомо, що Її Величність позичила Маркл діамантову тіару своєї бабусі, королеви Марії, але Меган назвала прикрасу надто старомодною і попросила тіару з великим смарагдом посередині (її ми бачили на голові у принцеси Євгенії Йоркської в день її весілля), королева отетеріла та обурилася – як так, з нею ще й сперечатися будуть?

І тут-таки натомість поставила майбутній невістці питання, поцікавившись, навіщо їй взагалі фата, якщо весілля у неї не перше. На цьому суперечки про тіару були закінчені. Також Меган хотіла ароматизувати каплицю Святого Георгія у Віндзорі, де відбувалося вінчання, спеціальними дифузорами, тому що їй не подобався запах в старовинній каплиці. Королева порадила своєму онукові і його майбутній дружині бути скромнішими. Скільки ще подібних історій було за ці неповні два роки після їхнього весілля, ніхто і не знає достеменно. Але це призвело до того, що принц, який одного разу заявив бабусі, що його дружина отримає все, що хоче, прийняв і її бажання переїхати жити до Канади. Гадки не маємо, чому Єлизавета II підтримала вибір Сассексів на користь незалежного життя, але вибір зроблено - подружжя отримало те, що хотіло.

Принцеса Вельська – Діана Спенсер

Принцеса Діана і принц Чарльз / Getty Images

Не мало проблем завдала життю британської королівської сім'ї Діана Спенсер. Після весілля зі спадкоємцем корони, старшим сином королеви принцом Чарльзом, життя 19-річної дівчини кардинально змінилося. Якщо до весілля з Чарльзом вона була скромною й милою, не мала особливої освіти, працювала нянею та помічницею вихователя в дитячому садочку, і навряд чи змогла б так "вибитися між люди", то після весілля все стало геть іншим. Принц Чарльз, якому на той момент було 33 роки, як відомо, не дуже-то й волів одружуватися, адже вже багато років був закоханий в іншу. Проте його мати, королева Єлизавета II дала йому ясно зрозуміти, що час зупинитися. В певній мірі шлюб Діани і Чарльза був шлюбом за розрахунком. Вона отримала не тільки гроші, найкращі вбрання та королівську скриньку прикрас, але й визнання, а він зав'язав зі статусом вічного холостяка. Проте прірва між ними була величезною. Юна Діана гадки не мала, що означає підтримувати розмову, цікавитись справами чоловіка і спілкуватися з його друзями – дівчина вважала, що це він має робити все, аби вона була щаслива в цьому шлюбі. Не дивно, що принц за спиною дружини відновив стосунки з Каміллою Паркер-Боулз, а навіжена, психічно нестабільна принцеса Діана то ревнувала, то влаштовувала сцени, то впадала в глибоку депресію. Словом, кидалася з крайнощів у крайнощі і створювала багато проблем такою своєю поведінкою самій королеві. П'ятнадцять років шлюбу закінчилися розлученням, напередодні якого принцеса дала скандальне інтерв'ю, в якому розповіла про те, що почувалася в палаці пригніченою і нікому не потрібною. Вона також зізналася в тому, що у неї були романи на стороні. Вийшло так, що вона сама виставила себе в дуже непривабливому світлі, втім, королева Єлизавета II запропонувала їй 17 мільйонів фунтів стерлінгів за розлучення та 700 тисяч щомісячних виплат на її утримання у палаці. Після розлучення Діана вирішила влаштувати своє особисте життя, і головним кандидатом на роль її чоловіка тоді був син єгипетського мільярдера – Доді аль-Файєд. І хто знає, чим би закінчилася ця історія для британського палацу, якби Діана і Доді не розбилися в автокатастрофі в тунелі перед паризьким мостом Альма на набережній Сени 1997 року.

Герцогиня Йоркська – Сара Фергюсон

Сара Йоркська / Getty Images

Сара Фергюсон потрапила до королівської родини практично випадково. Насправді дружиною її майбутнього чоловіка принца Ендрю, середнього сина королеви Єлизавети II, мала стати Діана Спенсер. А на роль дружини Чарльза претендувала старша сестра Діани – Сара. Але потім під час певних подій відбулися і зміни в ролях. Сара, яка була подругою Діани, часто перебувала в оточенні Ендрю і його друзів. І якоїсь миті чоловік звернув увагу на веселу рудоволосу бестію. Коли принц вирішив одружитися, він поставив перед своєю матір'ю королевою питання руба – або він одружується на коханій дівчині, або приведе в дім першу-ліпшу повію. І Єлизавета II дала свою згоду. Особливих проблем її невістка Сара, яка після весілля отримала титул герцогині Йоркської, не завдавала. Вона була трохи легковажна, любила пожартувати, і всі її витівки сходили їй з рук, чому її близька подруга Діана дуже заздрила. Проблеми почалися після народження дочок – Беатріс і Євгенії.

Чоловік Ендрю був капітаном Королівського ВМФ, часто бував у морі і, звісно, зраджував дружину. Вона місяцями була одна, впала в післяпологову депресію і сильно набрала вагу. А після і зовсім пустилася берега і також почала зраджувати чоловіка. За всіма цими подіями слідувало розлучення, щоправда, аж ніяк не скандальне. Сара отримала хороші відступні, які успішно "прогуляла" в барах і нічних закладах Лондона. Та як не дивно, з принцом Ендрю у них збереглися дуже теплі взаємини досі. За багато років після цього Сара Фергюсон взяла себе в руки та не тільки повернула собі форму і добре ім'я, але й випустила кілька книжок, а зараз бере участь у багатьох благодійних проєктах.

Графиня Вассекська – Софі Ріс-Джонс

Графиня Софі / Getty Images

Так вже вийшло, що майже всі невістки королеви Єлизавети II мають якусь скандальну історію. У випадку з графинею Софі, дружиною молодшого сина королеви принца Едварда, був лише один незграбний момент на самому початку її роману з принцом. При дворі майбутня графиня опинилася в 34-річному віці. І хоча її зовнішність часто порівнювали з зовнішністю принцеси Діани, їхні долі склалися по-різному. Напередодні заручин Софі і Едварда в 1999 році журналісти намагалися якомога більше дізнатися про її минуле життя. Адже Софі була вже не юною дівчиною, мала за плечима досвід стосунків та кар'єру в сфері PR-технологій (у Софі було своє агентство). Таблоїди пропонували пристойні суми її колишнім коханцям, щоб дізнатися хоч щось цікаве, та все, що їм вдалося відкопати – фотографії топлес майбутньої графині. Подібне навіть скандалом не назвеш, хоча Її Величність королева тоді явно засмутилася. Тим не менш, шлюб Софі і Едварда – єдиний, що витримав випробування часом, і найуспішніший з усіх шлюбів дітей Єлизавети II.

Принцеса Софія, герцогиня Вермландська – Софія Христина Хелльквіст

Принцеса Софія / Getty Images

Не все так гладко і в шведському королівстві. Коли єдиний син королеви Сільвії і короля Карла Густава вирішив одружитися, то обрав собі за супутницю дівчину з народу – Софію Хелльквіст. Вона була моделлю, знімалася оголеною для чоловічих глянцевих журналів і була учасницею еротичного реаліті-шоу. Не найкраща кандидатура на роль майбутньої принцеси, чи не так? Але принц Карл Філіп був непохитний, він представив дівчину двору і своїм батькам і заявив про свій намір одружитися.

З моменту початку їхніх стосунків до оголошення про заручини в 2014 році минуло чотири роки. Кажуть, стільки часу знадобилося, щоб репутацію майбутньої дружини принца "почистили" придворні співробітники. На диво, дівчину прийняли добре й вона чудово дає раду своїм новим королівським обов'язкам. За рік після весілля принцеса Софія народила чоловікові первістка – сина Олександра, а ще за рік – другого сина Габріеля. Жодних скандалів більше із герцогинею не було.

Княгиня Монако – Грейс Келлі

Грейс Келлі / East News

Грейс Келлі була відомою і дуже успішної американською акторкою свого часу, коли зустріла князя Монако Реньє III. Вони познайомилися на французькій Рів'єрі під час знімань фільму "Спіймати злодія". Реньє III запросив майбутню дружину на прийом. А після повернення в Америку Грейс написала князю лист з подякою за це. Так між ними зав'язалося листування, яке незабаром переросло в романтичні стосунки. 32-річний князь Реньє III до того моменту був зайнятий пошуком дружини та міркував над тим, як привернути увагу світу до скромного на той час князівства Монако. Красуня Грейс Келлі була ідеальною кандидатурою – граційною, дуже гарною, до того ж щирою католичкою і мала шалену популярність в Америці. Реньє вирішив, що одруження із Грейс приверне до Монако увагу преси та забезпечить потік туристів із США. І не помилився. Їхнє весілля відбулося всього за кілька місяців після знайомства.

І тільки тоді княгиня Грейс дізналася, що її чоловік дуже запальний та непередбачуваний. Зніматися в кіно Грейс надалі було заборонено. І хоча вона сама погодилася на єдину віднині роль у своєму житті – роль монакської принцеси, – вона сумувала за кінематографом. Сімейне життя з князем не дуже ладналося, Грейс була зайнята вихованням трьох дітей і благодійними проєктами, а Реньє – роботою та сторонніми дівчатами. Якоїсь миті Грейс Келлі навіть впала в депресію, це сталося після смерті її батька. І чоловік дозволив їй повернутися в кіно. Та в Монако цю ідею не підтримали. Княгиня Грейс жила немов у золотій клітці і, здається, навіть змирилася з таким своїм становищем, але, безумовно, дуже сумувала за улюбленою справою свого життя. Після її раптової смерті в 1982 році (Грейс Келлі загинула в автокатастрофі) князь Реньє III став удівцем і до кінця своїх днів залишався самотнім. У день прощання з дружиною він виголосив слова подяки за те, що така жінка, як княгиня Грейс Келлі, була в його житті.

Ольга Кузьменко

Наступна публікація