Від Єлизавети II до Кейт Міддлтон і Меган Маркл: як народжували королівські особи

Від Єлизавети II до Кейт Міддлтон і Меган Маркл: як народжували королівські особи

Кейт і Вільям з сином Джорджем і королева Єлизавета II з дочкою Ганною

9 лютого на світ з'явився дев'ятий онук королеви Єлизавети II і первісток принцеси Йоркської Євгенії та Джека Бруксбенка.

У різні роки пологи в британській королівській сім'ї відбувалися по-різному. До принцеси Уельської Діани дітей народжували вдома. Сьогодні так більше не ризикують навіть спадкоємці Єлизавети II. Згадуємо, як з'явилися на світ сама Єлизавета, її четверо дітей, онуки і правнуки.

Єлизавета Боуз-Лайон народжувала свого первістка принцесу Єлизавету довго і болісно. Родовий процес тривав близько 30 годин і жінці довелося зробити кесарів розтин. Майбутня королева Великої Британії народилася о 2:40 21 квітня 1926 року на Брутон-стріт, 17 в Мейфері, лондонському будинку її бабусі і дідуся з материнської лінії, графа і графині Стратмор.

Єлизавета Боуз-Лайон з принцесою Єлизаветою / Фото: Getty Images

Свою першу дитину принца Чарльза принцеса Єлизавета народила в 22 роки. Принц Уельський народився в Букінгемському палаці ввечері 14 листопада 1948 року. Її чоловік принц Філіп у цей час грав в сквош, на пологах не був присутній, оскільки в ті часи це було не прийнято. Коли принцу повідомили, що дитина народилася, він зайшов до кімнати Єлизавети з букетом червоних троянд і гвоздик — улюблених квітів монархині.

Єлизавета і принц Чарльз / Фото: Getty Images

Народження принца Чарльза було першим королівським, на якому не був присутній міністр внутрішніх справ Великої Британії. У ті роки присутність когось із членів уряду на пологах була обов'язковою. Це робили для того, щоб можна було підтвердити, що дитина, яку потім представляли публіці дійсно була народжена королівською особою.

Друга дитина Єлизавети — принцеса Анна — народилася через два роки — 15 серпня 1950 року, її мамі було 24. Вона з'явилася на світ в Кларенс-хаус, королівській резиденції в Лондоні. Зараз ця резиденція належить Чарльзу і його дружині Каміллі. У той час Букінгемський палац був на ремонті після Другої світової війни, тому Єлизавета і Філіп тимчасово жили в Кларенс-хаусі.

Єлизавета і принцеса Анна / Фото: Getty Images

Третя дитина Єлизавети, яку вона народила вже в статусі королеви Великої Британії 19 лютого 1960 року — принц Ендрю — з'явився на світ знову в Букінгемському палаці. Як і його брат принц Едвард — четверта і остання дитина королеви, він народився 10 березня 1964 року. Єлизаветі тоді було 37 років (в квітні їй якраз виповнилося 38).

Королева Єлизавета II з синами Ендрю і Едвардом / Фото: Getty Images

Саме під час народження Едварда на пологах був присутній чоловік королеви Філіп. У той час монархиня захоплювалася читанням жіночих журналів, де пропагувалися партнерські пологи. Її чоловік Філіп став першим королівським батьком в сучасній історії, який став свідком появи на світ одного зі своїх дітей.

Принцеса Маргарет, принцеса Єлизавета і дочка Єлизавети — принцеса Анна / Фото: Getty Images

Принц Вільям, старший онук королеви Єлизавети II і син принца Чарльза і принцеси Діани, був першою дитиною з королівської сім'ї, народженим в госпіталі. Народжувала Діана в приватному крилі клініки Святої Марії, це було 21 червня 1982 року. Першою, хто відвідав принцесу і її сина в госпіталі, була королева Єлизавета II.

Принцеса Діана і принц Чарльз зі своїм первістком принцом Вільямом / Фото: Getty Images

У цьому ж госпіталі з'явився на світ і молодший син Діани і Чарльза — принц Гаррі. Хлопчик народився на тиждень раніше терміну — 15 вересня 1984 року. Другі пологи Діани були легшими за перші. Перші шість годин з дев'ятигодинних перейм принцеса читала книжку. Принц Чарльз був присутній в палаті, він сидів у кріслі поруч з ліжком Діани і дрімав.

Чарльз, Діана і принц Гаррі / Фото: Getty Images

Перший онук принца Чарльза і принцеси Діани - принц Джордж - син принца Вільяма і герцогині Кембриджської Кетрін теж народився в госпіталі Святої Марії в Лондоні. Кетрін був 31 рік, народжувала вона в присутності команди з двадцяти медичних фахівців. Навіщо так багато лікарів, історія замовчує. До складу групи входили: два акушери, три акушерки, три анестезіологи, чотири хірурги, два співробітники дитячого відділення з особливого догляду, чотири педіатри, один лаборант і три-чотири менеджери. Пологи тривали 12 годин і Кетрін не використовувала епідуральну анестезію. Принц Джордж народився о 16:24 за лондонським часом 22 липня 2013 року. Того ж дня Кетрін і Вільям з сином на руках позували перед присутніми журналістами на ґанку Ліндо.

Кейт і Вільям з сином Джорджем / Фото: Associated Press

Друга дитина Кембриджів — дочка принцеса Шарлотта — народилася в цьому самому госпіталі. Вона з'явилася на світ о 8:34 ранку 2 травня 2015 року. Цього разу герцогиня народжувала дві з половиною години без епідуральної анестезії і після цього, говорили, навіть випила келих шампанського разом з чоловіком. На крилі Ліндо Кетрін з малечою на руках з'явилася наступного дня.

Герцогиня Кетрін і принц Вільям з дочкою Шарлоттою / Фото: Getty Images

Третя дитина пари — принц Луї — народився теж тут 23 квітня 2018 року. На момент народження останнього малюка Кетрін було 36 років. У січні 2021 Кейт виповнилося 39. Шанувальники пари міркують, а чи зважиться вона на ще одні пологи?

Герцогиня Кембриджська та принц Вільям з сином Луї / Фото: Associated Press

Син принца Гаррі і герцогині Сассекської Меган теж з'явився на світ не вдома, всупереч всім протилежним чуткам. Арчі Маунтбеттен Віндзор з'явився на світ в елітній портлендській лікарні в Лондоні. Перейми у Меган почалися вдома у Віндзорському замку. Пологи тривали дуже конфіденційно, і преса до останнього не знала, що Меган вже народжує. Батьки відмовилися від будь-яких титулів своєму синові, а в січні 2020 року оголосили про своє рішення вийти з королівської сім'ї і переїхали спочатку до Канади, а потім до США, де живуть тепер.

Меган, Гаррі і їхній син Арчі / Фото: Associated Press

Дев'ятий онук королеви Єлизавети II — син принцеси Євгенії та Джека Бруксбенка - теж народився в портлендській лікарні в Лондоні.

30-річна Євгенія опублікувала перше фото сина, де зображена його крихітна рука, але поки не повідомила, яке ім'я вони для нього вибрали.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Стиль королеви Єлизавети II
Наступна публікація