Вона навчила готувати всю Америку: хто така Джулія Чайлд та чому вона королева кулінарних шоу

Вона навчила готувати всю Америку: хто така Джулія Чайлд та чому вона королева кулінарних шоу

Джулія Чайлд / Фото: Getty Images

15 серпня народилася одна з найвідоміших кулінарних персон 20 століття – Джулія Керолін Чайлд – американська шеф-кухарка французької кухні, співавторка книжки "Освоюючи мистецтво французької кухні", а також ведуча кулінарного шоу на телебаченні.

Попри те, що ця жінка навчила всю Америку готувати, протягом багатьох років вона зовсім нічого не знала про кулінарію, оскільки народилася в дуже забезпеченій сім'ї, де кухнею займалася прислуга. Але життя Джулії дуже змінилося, коли вона з чоловіком опинилася у Франції, де вона з усією рішучістю вирішила навчитися готувати. Чайлд вступила до легендарної кулінарної академії Le Cordon Blu у Парижі, де була єдиною жінкою на курсі, а потім приватно навчалася у Макса Бюньяра та інших іменитих шеф-кухарів.

Джулія Чайлд / Фото: Associated Press

1951 року, разом із Симоною Бек та Луїзеттою Бертолль відкрила кулінарну школу для американок у Парижі - "Школа трьох гурманок". Жінка була настільки зачарована кулінарією та французькою кухнею, що вирішила створити те, чого на той час ще не було - написати книжку європейських рецептів англійською мовою, щоб долучити своїх співвітчизників до цього мистецтва.

Співавторками стали її подруги, однак робота над книжкою тривала 10 років, а готове видання включало 800 сторінок. Проте книжка стала бестселером.

Джулія Чайлд / Фото: Getty Images

1962 року Джулію запросили виступити на передачі "Що ми читаємо", де хотіли обговорити її книжку. Але жінка привезла у студыю електроплитку, пательні та дві дюжини яєць. І там, на очах живої публіки, вона продемонструвала, як приготувати її знаменитий омлет L'Omelette Roulle. Працівники каналу були в захваті та запропонували письменниці та кулінарці нову роботу - стати ведучою власного кулінарного шоу. Так, зовсім випадково, жінка, яка шалено любила готувати, почала вчити мільйони американок, як це робити з телевізора та стала зіркою.

Саме завдяки незвичайній зовнішності, а зріст Джулії було 188 сантиметрів, і харизматичності, вона змінила світ кулінарії та телебачення, популяризувавши кулінарні шоу.

Джулія Чайлд / Фото: Associated Press

2009 року про життя Джулії Чайлд вийшов фільм "Джулі та Джулія". Тому якщо ви не бачили цю картину - щиро рекомендуємо до перегляду.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація