Вони – майбутні монархи: королівські спадкоємці, яким належить зійти на трон

Вони – майбутні монархи: королівські спадкоємці, яким належить зійти на трон

Принц Джордж Уельський / Фото: Associated Press

Вони - майбутні спадкоємці королівського трону. Від раннього дитинства їх виховують і готують до того, що одного разу настане той час, коли прийде їхня черга стати королями і королевами. Хто ж вони – головні претенденти на корону?

Британський принц Джордж

Принц Джордж / Фото: Associated Press

Принц Джордж – перший син Кейт Міддлтон і принца Вільяма. 22 липня хлопчику виповниться десять років. В порядку успадкування престолу Джордж посідає друге місце – після свого батька Вільяма. У британському королівстві не прийнято відрікатися від престолу, єдиним монархом, який зробив це, був Едуард – старший син королеви Марії і короля Георга V. Так що принца Джорджа на троні британські піддані побачать ще дуже нескоро.

Іспанська принцеса Леонор

Принцеса Леонор / Фото: Getty Images

Леонор – старша дочка короля Філіпа VI й королеви Летиції і онучка короля Хуана Карлоса I, який вступив на престол після багаторічної військової диктатури генерала Франсиско Франко 1975 року. Через 39 років, в червні 2014 року, Хуан Карлос відрікся від престолу на користь свого єдиного сина Феліпе, який згодом став королем Філіпом VI. Наступною на черзі є 17-річна дочка Філіпа – Леонор, яка носить титул принцеси Астурійської. Дівчинка вже зараз бере участь в деяких урочистих заходах, і її готують до того, що через якихось 15-20 років (якщо король Філіп VI так само, як і його батько, відмовиться від престолу на користь дочки), Леонор стане першою королевою Іспанії.

Бельгійська принцеса Єлизавета

Бельгійська принцеса Єлизавета / Фото: Getty Images

Єлизавета – старша дочка короля Філіпа і королеви Матильди. За десять років до її народження в Бельгії був запроваджений новий закон успадкування престолу, який приймає позицію первородності. Таким чином, принцеса Єлизавета, незважаючи на народження двох молодших братів, перша в лінії спадкоємства бельгійської корони. Її батько Філіп став королем не так давно – 2013 року, після зречення свого батька Альберта II від престолу. Його старша дочка Єлизавета (всього у короля і королеви четверо дітей) вступила до Королівської військової школи. Її проходили у свій час батько принцеси, дядько, двоюрідний брат і всі попередні монархи Бельгії. Зараз принцесі 21 рік, а її батькові – 63. Не дивно, що через якихось 15-20 років, а, можливо, і раніше Філіп поступиться троном доньці, і тоді вона стане першою бельгійською королевою.

Нідерландська принцеса Катаріна-Амалія

Принцеса Катаріна-Амалія / Фото: Getty Images

У Нідерландах вже була епоха королев, можливо, після того, як на трон зійде старша дочка нинішнього короля Віллема-Олександра і королеви Максими, ця епоха отримає своє відродження. Її батько став королем Нідерландів 2013 року, після зречення власної матері королеви Беатрікс, що успадкувала корону від матері – королеви Юліани. Зараз принцесі Катаріні-Амалії 19 років, після коронації батька вона отримала титул принцеси Оранської, а Віллему-Олександру 56 років. Не виключено, що одного разу він, за прикладом своєї матері Беатрікс, відмовиться від корони на користь старшої дочки.

Данський принц Крістіан

Кронпринцеса Мері з дітьми / Фото: Getty Images

У данському королівстві, навпаки, настає епоха королів. Ось уже 51 рік там править королева Маргрете II, вона зійшла на престол 1972 року після смерті свого батька короля Фредеріка IX, ставши першою жінкою-монархом Данії згідно з новим законом про престолоуспадкування.

У данському королівстві прецедентів зречення від трону ще не було, тому після смерті Маргртете II престол очолить її старший син кронпринц Фредерік, а його старший син Крістіан стане першим в лінії успадкування престолу (зараз він другий).

Норвезька принцеса Інгрід Олександра

Принцеса Інгрід Олександра з бабусею королевою Сонею / Фото: Getty Images

Принцеса Інгрід Олександра – старша дочка принца Норвегії Гокона і його дружини Метте-Маріт і онучка владущого короля Гаральда V. В норвезькому королівстві теж немає традиції відрікатися від престолу. Владущий король Гаральд V вступив на престол 1991 року після смерті свого батька. Швидше за все, і його єдиний син принц Гокон (у короля є також старша донька Марта-Луїза) також очолить трон після смерті батька. 19-річній Інгрід Олександрі поки що думати про корону зарано, юна принцеса зайнята навчанням.

Шведська принцеса Естель

Принцеса Естель / Фото: Шведська королівська родина/Instagram

Принцеса Естель – старша дитина спадкової принцеси Вікторії і принца Даніеля. Її мати посідає перше місце в лінії спадкоємства шведського трону і стане першою королевою в країні після смерті або зречення короля Карла Густава. Сьогодні кронпринцеса Вікторія – улюблениця шведів, вона є регентом (тимчасово здійснюючи повноваження глави держави) у випадках, коли Карл XVI Густав не може цього робити. Її 11-річна дочка Естель посідає друге місце після матері і отримає корону не так вже й скоро.

Читайте також: Вони ніколи не стануть монархами: молодші нащадки королівських династій

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Новини королівських родин
Наступна публікація