Зірки, які виростили дітей-аутистів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Можливо, досвід зіркових татусів і мам допоможе комусь вирішити проблеми дитини, що страждає від цієї недуги.

Сильвестр Сталлоне

Сильвестр Сталлоне
Сильвестр Сталлоне

Молодшому синові Сильвестра Сталлоне, Серджіо, було три роки, коли лікарі поставили йому діагноз "аутизм". Сім'я актора не стала приховувати цей факт від громадськості – перша дружина Сталлоне і мати хлопчика, актриса Саша Зак, практично одразу розповіла про стан сина в інтерв'ю журналу People. Щодо самого актора, то він часто з гіркотою зізнавався, що йому не вистачає спілкування з сином: той більшу частину свого життя перебуває у власному світі, в який він не хоче пускати сторонніх, якими для нього є навіть найближчі люди. Сталлоне багато часу проводив з хлопчиком – вони разом складали пазли і малювали, і час від часу бачив, що Серджіо розуміє його і спілкується з ним, зрозуміло, в міру своїх можливостей.

Діагноз сина змінив життя сім'ї: Саша залишила думки про акторську кар'єру і весь час проводила з дитиною, а Слай днював і ночував на знімальних майданчиках, заробляючи гроші на лікування Серджіо. Хвороба дитини віддалила його батьків один від одного, і після десяти років спільного життя подружжя розлучилося. Сьогодні синові Сталлоне тридцять дев'ять років, він живе замкнуто, практично не буває на публіці і не спілкується з журналістами. Актор часто відвідує Серджіо і незважаючи на наявність іншої сім'ї, як і раніше, виплачує чималі кошти на його утримання.

Джон Траволта

Джон Траволта_3
Інстаграм
Джон Траволта

Про те, що син Джона Траволти Джетт страждає від аутизму, стало відомо тільки після його загибелі – він помер під час різдвяних канікул, які сім'я проводила на Багамських островах, впавши у ванній. Незабаром після трагедії дружина Траволти, актриса Келлі Престон, дала інтерв'ю, в якому розповіла про хворобу сина. "Так, Джетт був аутистом, – сказала вона, – все почалося з синдрому Кавасакі – захворювання, що супроводжувався різким підвищенням температури і висипом, яке розвинулося у нього, коли він був маленьким. Але нам з чоловіком здається, що причини аутизму – в хімікатах, які ми отримуємо у вигляді ліків".

Дженні Маккарті

Дженни Маккарти
Getty Images
Дженні Маккарті з сином

Актриса і зірка журналу Playboy Дженні Маккарті, за її словами, пройшла довгий шлях боротьби з аутизмом: коли її синові Евану поставили відповідний діагноз, інформації про захворювання було дуже мало, тому їй доводилося збирати її по крихтах в інтернеті. Батько хлопчика, актор і режисер Джон Ашер, не витримав пов'язаних з недугою сина труднощів і розлучився з Дженні.

Лікарі переконували матір, що стан її сина ніколи не буде відповідати загальноприйнятим нормам, але вона робила для Евана все що могла. Дженні почала... з дієти, на яку посадила сина, оскільки впевнена: для позбавлення від аутизму потрібно біомедичне втручання. "Я позбавила сина борошняних продуктів, – розповідала згодом актриса, – і через два тижні його словниковий запас збільшився вдвічі". Сьогодні хлопчику вже шістнадцять років, а Дженні написала книжку, в якій поділилася своїм досвідом з батьками, які доглядають дітей-аутистів.

Гері Коул

Гэри Коул и Мэри Коул
Гері Коул і Мері Коул

Коли зірка серіалів "Хрестові походи" і "Відчайдушні домогосподарки" Гері Коул і його дружина, Тедді Сиддол, дізналися, що їхня донька Марія страждає від аутизму, першим відчуттям, за їхніми власними словами, стала розгубленість. Однак, взявши себе в руки, вони почали шукати людей, що могли б їм допомогти. Родині вдалося знайти лікарів і педагогів, які за допомогою регулярних занять змогли вирівняти поведінку Мері і адаптувати її для життя в суспільстві, і сьогодні її поведінка мало відрізняється від того, як поводиться оточення. А її батько вважає, що настав час віддавати борги і допомагати іншим людям, які зіткнулися з такою ж проблемою, як і вони з дружиною колись, він бере активну участь у роботі організацій і фондів, що допомагають боротися з аутизмом.

Тоні Брекстон

Тоні Брекстон
instagram.com/tonibraxton

Американська співачка, автор пісень і актриса Тоні Брекстон розповіла про хворобу свого молодшого сина Дизеля зі сцени – вона розплакалася просто під час концерту Flamingo в Лас-Вегас. Брекстон впевнена: якби діагноз хлопчикові був поставлений одразу ж після народження, їй би вдалося вилікувати його повністю. Однак треба віддати співачці належне – вона зробила для свого сина все і навіть більше – сьогодні Дизель цілком адаптований до життя в суспільстві: він вчиться в звичайній школі, а в 2013 році він зіграв одну з ролей у фільмі Twist of Faith.

Брекстон вважає аутизм Дизеля покаранням за аборт, який вона зробила за кілька років до його народження. "Я часто запитувала себе, за що мені дана хвороба сина, – казала співачка в інтерв'ю, – і зробила висновок: так Бог покарав мене за те, що я ухвалила несамовите рішення позбавитися від своєї дитини". Пом'якшувальною провину Тоні обставиною є той факт, що її небажана вагітність збіглася з курсом лікування, який міг серйозно вплинути на фізичний і розумовий стан дитини, але Брекстон не вважає, що це її виправдовує.

Голлі Робінсон-Піт

Холли Робинсон-Пит
Холлі Робінсон-Піт з Ер Джей

У актриси і телеведучої, зірки фільму "Говард-качка" Голлі Робінсон-Піт четверо дітей, але на аутизм страждає лише один з них – двадцятирічний Ер Джей. Цей діагноз хлопчикові поставили, коли йому було три роки, і, розповідаючи Голлі про стан її сина, лікарі не шкодували темних фарб: вони запевняли, що дитина ніколи не зможе спілкуватися з оточенням, займатися спортом і навряд чи коли-небудь матиме можливість здобути професію.

На щастя, актриса не дослухалася до похмурих прогнозів і звернулася до фахівців, які за кілька років досягли неймовірних успіхів – інтенсивна терапія дала позитивні результати, і Ер Джей навчився писати і рахувати і почав спілкуватися з однолітками. Більш того, ставши дорослим, молодий чоловік взяв участь у програмі, ведучою якої є його мати, і сказав, що мріє стати фотомоделлю, а заодно звернувся до своїх однолітків, які страждають від аутизму. "Кожен з нас, незважаючи на свої проблеми і діагнози, – сказав Ер Джей, – має повне право домогтися в житті того, про що мріє".

Едвард Еснер

В родині американського актора театру, кіно і телебачення Едварда Еснера аутизм, схоже, стає спадковим захворюванням. Синові актора, Чарлі, медики поставили діагноз не одразу – в кінці 80-х років минулого століття їм не вистачало для цього ні знань, ні досвіду, тому дорогоцінний час, необхідний для корекції поведінки дитини, на жаль, було втрачено.

Щоб подібного не повторилося з онуком Меттью, сім'я була напоготові: ледь помітивши у дитини перші симптоми аутизму, вони тут же кинулися до фахівців. Завдяки їхній допомозі онук актора може вести абсолютно нормальний спосіб життя, нічим при цьому не відрізняючись від своїх однолітків, Меттью Еснер очолює відділення Autism Speaks, організації, надає дієву допомогу аутистам. Щодо Еснера-старшого, то він бере активну участь у фондах і рухах, які допомагають людям з аутизмом знайти своє місце в житті – він входить до консультативної ради Чикаго з працевлаштування людей з аутизмом.

Міла Корольова

Вибір редакції