Зірки, які займаються органічним землеробством

Дата публікації
Перегляди
4734
Зірки, які займаються органічним землеробством

Елізабет Херлі / Getty Images

Сучасні зірки часто замислюються про можливості вести здоровий спосіб життя і є органічні – чисті і корисні продукти. Звичайно, їх можна купити в магазині, але набагато приємніше – і надійніше! – виростити самим.

Принц Чарльз

Принц Чардьз / Reuters

Для принца Чарльза садівництво – не просто хобі, а заняття, яке може приносити як задоволення, так і непоганий дохід. Він почав вирощувати органічні овочі та фрукти в тридцять три роки, заявивши, що хоче підняти сільське господарство в Британії. Щоб втілити свої плани в життя, принц купив маєток у графстві Глостершир, де своїми руками обробляв грядки і, за його власним визнанням, спілкувався з рослинами. Коли зусилля стали приносити свої плоди – в прямому сенсі цього слова, Чарльз навіть відкрив свою крамницю, де продавалися не тільки овочі і фрукти, але і випічка, м'ясо, молоко, джем і навіть косметика, зроблена на основі екстрактів та витяжок з рослин. У 2013 році магазин довелося закрити з економічних причин, але продукцію, вироблену королівською фермою, сьогодні можна купити в Інтернеті.

Садівництвом принц Чарльз з дитинства – до цього заняття його привчила бабуся, королева Єлизавета. Втім, до нього небайдужа і мати Чарльза, Єлизавета II, і його онук – маленький принц Джордж. Не так давно дідусь-садівник розповів, що вони зі старшим онуком удвох посадили кілька дерев і з цікавістю спостерігають за тим, як вони ростуть і розвиваються. Щодо принцеси Шарлотти, то вона ще занадто мала, щоб розділити хобі свого діда, але, тільки-но вона підросте, він почне привчати до садівництва і її. Поки ж Чарльз охоче ділиться своїми знаннями та досвідом з усіма охочими – наприклад, у книжці "Елементи органічного садівництва", яку він видав у 2007 році.

Стінг

Ще один любитель органічного землеробства – співак Стінг. Овочі, фрукти і злаки він вирощує на двох фермах – у Великій Британії (Лейк Хаус) і Італії (Іль Паладжіо). Стінг пишається тим, що не застосовує в своїх господарствах пестициди, мінеральні добрива на синтетичній основі та регулятори росту. Надлишки отриманого врожаю музикант продає – неподалік від Іль Паладжіо є невелика крамниця, в якій можна купити хліб, пляшку вина або джем "від Стінга", про яких серед друзів і шанувальників співака ходять легенди. "Кожна людина має право жити на чистій землі і харчуватися здоровими продуктами", – каже співак в інтерв'ю.

Джулія Робертс

Джулія Робертс / Reuters

Джулія Робертс вирощує органічні фрукти і овочі на своїй фермі в штаті Нью-Мексико. Город біля зірки досить великий, і обробляє вона його за допомогою трактора, який працює на біопаливі і який "красуня" водить сама. Робертс пишається тим, що може приготувати обід із зібраного зі своїх грядок врожаю і нагодувати нешкідливими, органічними продуктами як свою сім'ю, так і гостей. До речі, будинок Робертс побудований з екологічно чистих матеріалів, опалюється він за допомогою встановлених на даху сонячних батарей, а всередині актриса наводить лад сама, не залучаючи домробітниць і не використовуючи засоби на основі хімічних компонентів.

Елізабет Герлі

Елізабет Герлі / Getty Images

Елізабет Герлі ферму в графстві Глостершир подарував її колишній чоловік – індійський мультимільйонер Арун Найар. Актрисі так подобалося господарювати на землі, що вона почала подумувати про придбання землі під другу – цього разу в графстві Хартфордшир, поруч зі своїм розкішним особняком. "Моя сільськогосподарська імперія розширюється", – усміхалася тоді Герлі в розмові з журналістами. Шанувальники з подивом дізналися, що Елізабет – не гламурна діва, а звичайна жінка, яка не боїться місити бруд в гумових чоботях і доглядає за грядками і тваринами, як проста селянка. Але несподівано для всіх у 2015 році виставила свою ферму на продаж – кажуть, вона просто втомилася від роботи на землі.

Джейсон Мраз

Джейсон Мраз / Getty Images

Для музиканта Джейсона Мраза заняття садівництвом – логічне продовження його світогляду: він є прихильником такого популярного сьогодні здорового способу життя, вегетаріанцем і сироїдом. На своїй фермі на півночі Сан-Дієго він спочатку вирощував різноманітні овочі тільки для себе, але потім подумав, що хобі може стати джерелом заробітку, і поставив його на промислову основу. Спеціалізуватися Джейсон вирішив на авокадо, щороку на його фермі "алігаторову грушу" вирощують тисячами кілограмів. Авокадо "від Мраза" йдуть хутко, особливо охоче їх купують ресторани.

Міла Корольова

Наступна публікація