Зустріч з Єлизаветою II: хто з зірок порушив етикет

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Про зустріч з британською королевою мріють не лише прості смертні, а й зірки, у яких на це набагато більше шансів. Проте далеко не всі вони дотримуються придворного етикету – суворого збірника правил, прописаного для всіх, хто приходить на прийом до Єлизавети II. Ці зірки – свідомо чи ненавмисно – порушили його.

Девід Бекхем. Жуйка і лицарський титул

Королева Елизавета II и звезды_6
Getty Images
Королева Єлизавета II і Девід Бекхем

Девіду Бекхему потрапити на урочисті церемонії з участю англійської королеви значно легше, ніж іншим – знаменитий футболіст товаришує з принцом Вільямом, тому на запрошення завжди може розраховувати. Мабуть, для Бекхема відвідування королівського двору стало настільки звичним, що він називає Єлизавету II "бабусею" і час від часу дозволяє собі порушувати етикет. Так, під час вінчання принца Гаррі і Меган Маркл Девід жував жуйку, за що його засудили навіть власні фанати.

Бекхем порушив загальноприйнятий порядок дій і тоді, коли безпосередньо попросив у Єлизавети II подарувати йому рицарський титул. Вважають, що саме через таке "нахабство" футболіста його прохання не було виконано. Насправді це не так: титулу в Бекхема поки що дійсно немає, але зовсім з іншої причини. Девід міг би стати сером ще 2014 року, але газети написали про його маніпуляції із сплатою податків, тому поки він задовольняється Орденом Британської імперії, яким його нагородили 2003 року.

Мішель Обама. Обійми

Королева Елизавета II и звезды_3
Getty Images
Королева Єлизавета II і Мішель Обама

Порушення придворного етикету дружиною Барака Обами, Мішель, полягало в тому, що вона попросила в Єлизавети II дозволу обійняти її. Взагалі-то королівський протокол виключає будь-який фізичний контакт із монаршою особою, крім рукостискання, але для Мішель був зроблений виняток із правил. Менше з тим, за таку "неповагу" президентському подружжю довелося заплатити – подейкують, саме через це Барака і Мішель Обаму не запросили на весілля принца Вільяма і Кейт Міддлтон.

Леді Гага. Червона сукня з латексу

Королева Елизавета II и звезды_5
Getty Images
Королева Єлизавета II і Леді Гага

Згідно із придворним етикетом право на яскраве вбрання має тільки сама королева – піддані повинні бачити її здалека, щоб,боронь боже, з ким-небудь не переплутати. Що ж до чорного кольору, який прийнято вважати найелегантнішим, то його Єлизавета II, зазвичай, обирає тільки для похоронів. Але під час відвідування Віндзорського замку Леді Гагою все перевернулося догори дриґом: королева була в чорно-сірому вбранні з люрексом, а епатажна співачка – в яскраво-червоній закритій сукні з латексу з пишними рукавами-буфами. Порушення етикету було, що називається, у наявності, але Єлизавета II не виказала ні найменшого невдоволення, а, навпаки, з цікавістю роздивлялася фасон вбрання Леді Гаги.

Мерилін Монро. Оголені плечі

Королева Елизавета II и звезды_2
Getty Images
Королева Єлизавета II і Мерилін Монро

Не вписалася в палацовий етикет і секс-бомба ХХ століття, актриса Мерилін Монро. На прем'єру фільму "Битва у Ла-Плати" вона була запрошена разом із третім чоловіком, драматургом Артуром Міллером. Сукня з золотої парчі з оголеними плечима мали вигляд, м'яко кажучи, нескромний, але Єлизавета II не дала зрозуміти, що це її бентежить – вона привітно заговорила з Монро і привіталася з нею за руку.

Гелен Міррен. Відмова від вечері

Королева Елизавета II и звезды_1
Getty Images
Королева Єлизавета II і Гелен Міррен

Єлизавета II настільки була вражена грою Гелен Міррен, що зіграла її у фільмі "Королева", що вирішила влаштувати на честь актриси вечерю у Віндзорському замку. Яке ж було здивування королеви справжньої, коли королева кіношна відповіла на запрошення відмовою. "Єлизавета знайшла у своєму завантаженому заходами графіку час для вечері, – повідомив представник палацу, – а Міррен вирішила від нього відмовитися". Сама актриса пояснила свій вчинок зніманнями за океаном – за словами Міррен, її чекали на знімальному майданчику в США, і вона ніяк не могла порушити робочий графік. Справедливості заради треба сказати, що трохи пізніше дві королеви все-таки зустрілися – на урочистому прийомі.

Анна Вінтур. Сонцезахисні окуляри

Королева Елизавета II и звезды_4
Getty Images
Королева Єлизавета II і Анна Вінтур

З легендарною редакторкою Vogue Анною Вінтур Єлизавета II зустрілася на офіційному прийомі, а на модному показі Richard Queen. Публіку вразило те, що журналістка розмовляла з монаршою особою, не знімаючи сонцезахисних окулярів Chanel, які вона називає "зброєю проти нудьги". А ось думки журналістів і фахівців з етикету в цьому випадку розділилися. Так, редактор порталу Royalcentral Джеймі Санан вважав, що Вінтур порушила правила етикету – причому не тільки королівського, але і, так би мовити, загальнолюдського. "Дивитися в очі співрозмовника під час розмови – одне з правил хорошого тону, якого навчають в дитинстві, – написав Санан, – Ганну ще можна було виправдати, якщо б вони зустрілися в сонячний день на вулиці, але сидіти в окулярах в приміщенні все-таки було не варто".

В королівського оглядача Чарлі Проктора інший погляд на те, що трапилося. Він зауважив, що Вінтур має право носити окуляри скрізь і всюди, якщо їй так подобається – можливо, вона робить це за медичним призначенням. "Така поведінка, – прокоментував Проктор ситуацію, – жодним чином не ображає королеву – спілкуючись з Анною, Єлизавета II усміхається, значить, співрозмовниця була їй приємною, а тема розмови – цікавою".

Міла Корольова

Фотогалерея Британська королівська сім'я на великодній службі (13 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції