Лихоманка Денге стає епідемією

Розповсюдження в Бразилії смертельно небезпечної лихоманки Денге набуває масштабів епідемії, вважає міністр охорони здоров`я.

Розповсюдження в Бразилії смертельно небезпечної лихоманки Денге набуває масштабів епідемії, вважає міністр охорони здоров`я країни Жозе Гомес Темпорао. 

"Це дійсно епідемія - цього року від хвороби померло вже 121 людина", - сказав міністр, відкриваючи в штаті Мінас-Жерайс загальнонаціональну кампанію по боротьбі з лихоманкою Денге. 

За даними його відомства, всього за перші дев`ять місяців цього року в Бразилії було зареєстровано 481 тисяч випадків захворювання. Це у півтора рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

"Я б сказав, що поки що ми програємо цю війну", - зробив висновок міністр охорони здоров`я Бразилії. 

Лихоманка Денге, або суглобова лихоманка, чи інакше, фінікова хвороба, - гостре вірусне захворювання, збудниками якого є комарі Aedes aegypti, і Aedes albopictus. Переносниками інфекції можуть бути хворі люди, мавпи і, можливо, кажани. 

Хвороба була завезена до Бразилії в XIX столітті вихідцями з Азії. У 50-і роки завдяки ефективним санітарним заходам її вдалося повністю викоренити, проте в 80-і роки інфекція знову з`явилася на території країни. 

Особливий неспокій учених викликає та обставина, що за останні роки комар-збудник смертельно небезпечного захворювання мутував і навчився пристосовуватися не тільки до неприродного місця існування, але і до сучасних інсектицидів. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, рівень захворюваності лихоманкою Денге, що різко виріс за останнє десятиліття, дозволяє говорити про загрозу виникнення епідемії в більш, ніж 100 країнах світу. 

У 2005 році Центр по контролю і запобіганню інфекційним захворюванням США (US Center for Diseases Control and Prevention) визнав лихоманку Денге "найнебезпечнішим захворюванням, що передається через укуси комах".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: