Мігрень змінює ділянки мозку

Американські вчені дійшли висновку, що мозок людей, які страждають на мігрені, відрізняється від мозку здорової людини.

Дослідники Массачусецької лікарні під керівництвом Нушин Хаджіхані порівняли результати сканування мозку здорових людей і тих, які страждали мігренню. У всіх пацієнтів з мігренню напади головного болю виникали як мінімум 4 рази на місяць протягом 20 років.

Виявилось, що у людей, які страждали мігренню, соматосенсорна кора - ділянка мозку, що відповідає за відчуття болю, температурну і тактильну чутливість - була на 21% товстішою, ніж у здорових людей.

Учені вважають, що така зміна структури мозку пояснюється тим, що довготривала гіперстимуляція чутливих ділянок кори, може з часом призвести до її потовщення. 

Існує й інша теорія, згідно якої потовщена соматосенсорна кора може бути свідоцтвом того, що людина схильна до мігрені.

"Це може служити поясненням того, що у людей з мігренню часто є і інші розлади, пов`язані з відчуттям болю, зокрема біль в спині, біль в щелепах, а також проблеми з чутливістю", - припустила Хаджіхані.

Слід зазначити, що товщина кори мозку може змінюватися і при деяких інших патологіях. Зокрема, зменшення товщини кори характерне для людей, страждаючих розсіяним склерозом, хворобою Альцгеймера і аутизмом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: