Модель тіла зсередини

Канадські дослідники представили найбільш детальну на сьогодні комп'ютерну модель тіла людини.


Канадські дослідники представили найбільш детальну на сьогодні комп'ютерну модель тіла людини. Створена в Університеті Калгарі програма під назвою CAVEman дозволяє отримати збільшені просторові зображення найрізноманітніших анатомічних структур і спостерігати їх функціонування у реальному часі.

Голографічні зображення систем і органів, які створюються у спеціальному приміщенні, досить реалістичні і знаходяться на відстані витягнутої руки від спостерігача. Споглядати їх можна за допомогою спеціальних окулярів, які дозволяють регулювати масштаб і ракурс зображення, а також зосереджують увагу на тій чи іншій частині тіла.

На думку творців створена ними програма буде не тільки цінним навчальним засобом, але і надзвичайно ефективним інструментом для практикуючих лікарів. Зокрема, вона здатна враховувати дані конкретних медичних спостережень – МРТ, комп'ютерної томографії і рентгенології, аналізів крові та ін. Отримані зображення можуть знадобитися як для планування складних хірургічних операцій, так і для обговорення подальшої тактики лікування зві самим хворим. 

Робота над CAVEman тривала понад шість років і об'єднала роботу десятків лікарів, анатомів, математиків, програмістів і художників. Зараз триває робота над створенням спрощеної версії програми, призначеної для роботи на персональному компютері.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: