Найкращою була б коаліція БЮТ- ПР

Очевидно, що коаліцію та уряд формуватимуть Тимошенко та Ющенко.

Очевидно, що коаліцію та уряд формуватимуть Тимошенко та Ющенко. Не виключено, що до них приєднається Блок Литвина. Така коаліція закріплює у громадській свідомості (принаймні, у половини країни) відчуття поразки та жагу реваншу.

Така коаліція матиме погану перспективу, оскільки наштовхнеться не пізніше, ніж за рік-півтора на проблему кандидата в президенти від неї. Цієї проблеми можна було б уникнути, якби Ющенко (не публічно, звичайно) відмовився б від другого терміну на користь Тимошенко. Але це малоймовірно.

Першим іспитом для такої коаліції стане питання змін до Конституції. Сьогодні зусилля Ющенка спрямовані на те, аби зміцнити президентську вертикаль влади в регіонах (згадаймо законодавчі ініціативи, що були представлені ним на зустрічі з головами адміністрацій напередодні дня голосування) та відновити повноваження президента, яких він був позбавлений політреформою.

Проте навряд чи Тимошенко, чий результат на виборах вдвічі вищий за той, який отримав пропрезидентський блок, буде допомагати Ющенку зміцнити свої позиції.

А якщо й буде, то за умови дострокових президентських виборів, на яких вона має шанс перемогти, що, у свою чергу, не може задовольнити Ющенка. По тому, в який спосіб буде вирішене дане питання, можна буде, певною мірою, визначити як в подальшому розвиватиметься співпраця Тимошенко та Ющенка.

У той же час найкращою для суспільства та держави була б коаліція БЮТ- Партія регіонів.

Поясню чому.

1.Суспільство та держава конче потребують політичної стабілізації - соціально-економічного поступу, не кажучи вже про "прорив" - які в інший спосіб забезпечити неможливо. А стабілізація можлива лише за умови встановлення зрозумілих правил гри, з якими б погодилися основні політичні гравці. БЮТ+ ПР мали б достатньо мандатів у ВР щоб узгодити та прийняти компромісний варіант поправок до конституції. Амбіції Ющенка не змогли б їм завадити.

2. Ані Тимошенко, ані лідери ПР не мають ідеологічних стопорів (на кшталт Ющенківського "одна нація – одна мова – одна церква"), які зробили б неможливим пошук об’єднавчої стратегії для інтеграції України. Проблема розколу була б досить швидко подолана.

3. Коаліція БЮТ + ПР мала б достатній для формування уряду та виконавчих структур на місцях кадровий потенціал, якого не має і ніколи не матиме коаліція БЮТ – НСНУ.

4. БЮТ – ПР були б здатні виробити збалансовану зовнішню політику, пріоритетом якої були б українські (ні США, ні Росії) національні інтереси. Без підтримки ПР Тимошенко буде не в змозі протидіяти тиску проамериканського лобі в оточенні президента і таким чином наштовхнеться на неможливість реалізації політики економічного зростання.

Михайло Погребинський,
директор Київського центру
політичних досліджень і конфліктології

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: