Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мамонти вимерли не через холод

Виявляється, причиною вимирання шерстистих мамонтів є зовсім не раптовий природний катаклізм, а поступова втрата генетичного різноманіття.

Генетики спростували гіпотезу про те, що шерстисті мамонти вимерли через раптовий природний катаклізм, наприклад, зміни положення земних полюсів або падіння метеориту.

Група вчених дослідила 96 зразків кісток, бивнів і зубів шерстистого мамонта (Mammuthus primigenius), доставлених із Сибіру, Європи та Аляски. Виявилося, що ДНК цих тварин дуже схожа.

Вимирання мамонтів могло бути викликане не раптовим катаклізмом, а поступовою втратою генетичного різноманіття, що відбувається протягом кількох тисяч років, - вважає біолог Ян Барнес із Лондонського університету. На думку вченого, генетичне одноманіття могло позбавити мамонтів здатності пристосовуватися до змін клімату і хвороб.

„Можливо, потепління клімату призвело до заболочування ґрунтів, болота не підходили мамонтам як середовище існування, і вони не змогли пристосуватись до цієї зміни,” – каже Ян Барнес. Не виключено, що полювання на мамонтів ще більше сприяло зменшенню генетичного різноманіття цих тварин.

Прихильники теорії катастроф навпаки вважають, що мамонти вимерли за короткий проміжок часу. В якості доказів вони приводять велику кількість знайдених неушкоджених решток мамонтів.

Шерстистий, або євроазійський, мамонт населяв Європу від Британських островів до Чукотки, також північно-західну частину Північної Америки. Мамонт за розміром був не більший за сучасного слона, проте мав більш масивний тулуб, короткі ноги, довгу шерсть і вигнуті бивні. Остаточно шерстистий вимер 3-10 тисяч років тому.

Залиште свій коментар

Вибір редакції