10 невідомих функцій Microsoft Word, які спростять ваше життя. Пояснюємо на гіфках із котиками

10 невідомих функцій Microsoft Word, які спростять ваше життя. Пояснюємо на гіфках із котиками

Фото: ТСН.ua

Десять функцій Microsoft Word, про які ви могли не знати.

Програма Microsoft Word вже давно стала незамінною для мільйонів користувачів. Вперше про її створення було оголошено 6 лютого 1985 року. І майже відразу після своєї появи текстовий редактор припав до вподоби своїм простим, проте водночас просунутим функціоналом.

Проте далеко не усі можливості є загальновідомими. Ми підібрали 10 функцій Word, про які ви могли не знати, проте, які однозначно спростять ваше життя, і пропонуємо ознайомитися з ними на прикладі Microsoft Word 2010 ( натисніть на фото, щоб збільшити). 

1. У Microsoft Word можна швидко вставити скриншот вікна

Щоб зробити це, слід вибрати кнопку "Знімок" у розділі "Вставка". Програма покаже усі відкриті вікна – залишиться лише обрати необхідне.

2. Панель інструментів, розташовану згори документа, можна налаштувати під себе

Якщо панель інструментів весь час показує купу непотрібних функцій, а потрібні знайти можна лише з п’ятого разу, її можна налаштувати за своїми вподобаннями. Для цього необхідно відкрити розділ "Файл" , потім "Параметри" – (англійською вікно називатиметься Options) та натиснути на вкладку "Налаштувати стрічку". Після цього можна буде додати функції, яких бракувало, та видалити непотрібні.

3. У Word можна виділяти разом навіть непослідовні частини тексту – наприклад, на початку, всередині і у самому кінці файлу

Щоб зробити це, варто затиснути кнопку Ctrl та виділити усе, що необхідно скопіювати або видалити.

4. Програма підтримує функцію розширеного буферу обміну

Більшість користувачів не знають, що усі файли, які копіювалися у буфер обміну протягом роботи, можна легко знайти у розширеному буфері обміну. Для цього слід натиснути на стрілочку поблизу напису "буфер обміну" на головній сторінці у панелі інструментів, і тоді програма покаже усе, що ви вирізали або копіювали протягом сеансу.

5.  Документ можна захистити від піратів і зловмисників за допомогою водяного знаку (watermark)

Зробити це дуже просто. Для цього слід зайти у меню "Дизайн" і обрати пункт "Водяний знак". У Microsoft Word є кілька стандартних шаблонів, з яких можна обрати потрібний. Проте можна створити й власний.

6. Доступ до файлу можна обмежити за допомогою пароля.

Для цього необхідно під час зберігання файлу відкрити розділ "Пристрої" ( Tools) і обрати вкладку "Загальні налаштування". Саме там можна привласнити файлу власний цифровий підпис, визначити, хто може його редагувати, та захистити його паролем. Проте останній про всяк випадок краще десь записати.

7. Нижній регістр можна швидко замінити на верхній і навпаки

Якщо виникла потреба зробити усі букви у слові великими або ж навпаки – маленькими, слід просто виділити текст і натиснути спеціальну комбінацію клавіш – Shift F3.

8. У словах можна поставити наголос

Щоб акцентувати увагу на тому, як правильно слід вимовляти певне слово, за допомогою наголосу, потрібно використати комбінацію Alt 769. Цифри натискати слід не згори, а з правого боку клавіатури.

9. Microsoft Word має кілька секретних комбінацій клавіш, за допомогою яких можна спростити користування документом

Так, наприклад, якщо натиснути Ctrl + Alt + Page Down, можна перейти на наступну сторінку файлу, а Ctrl + Alt + Page Up  спрямує користувача на попередню. Комбінація Ctrl + Home  ж стане у пригоді, коли потрібно повернутися на початок документа, а Ctrl + End  – коли необхідно перейти у кінець. Ну і, звичайно ж, не варто забувати про комбінації, які спрощують виділення і копіювання тексту.  Ctrl+a виділяє увесь файл. Ctrl+c ж дозволяє скопіювати фрагмент тексту, а Ctrl+v - вставити його. 

10.  У редакторі можна легко створити автоматичний зміст

Багато людей впадають у паніку щоразу, коли до праці потрібно зробити зміст. Вони ретельно вираховують, на якій сторінці міститься кожен розділ документа, та вводять потрібні дані вручну. Але цей метод є досить ненадійним.

Варто лише зробити мінімальні правки,  і розділи можуть опинитися зовсім на інших сторінках. Щоб уникнути неприємностей, можна користуватися заголовками Word.  Так, наприклад, "Заголовок 1" є заголовком усього документу, "Заголовок 2" – підрозділів тощо. За допомогою них зміст зробити надзвичайно просто. І, що найголовніше, він адаптуватиметься до змін у файлі. 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у робота Софія з'явилася молодша сестра. Її зробили у гонконгській компанії, яка створила й найвідомішу людину-робота. Маленька Софія може ходити, говорити, співати, грати в ігри.  Її штучний інтелект корисний для дітей від 7 до 13 років. 

Робот Софія та Арнольд Шварценеггер зустрілися на технологічному форумі у Києві

Робот Софія та Арнольд Шварценеггер зустрілися на технологічному форумі у Києві

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація