112 хімічний елемент отримав офіційну назву

Коперникій є найважчим з офіційно визнаних Міжнародним союзом хімічних елементів.

Міжнародний хімічний союз офіційно затвердив назву для 112-го елемента таблиці Менделєєва. Як і хотіли його відкривачі - фізики з німецького Інституту важких іонів в Дармштадті, - елемент отримав назву Коперникій. Про це повідомив керівник центру фізики важких іонів GSI Горст Штокер.

"Я тільки що отримав електронний лист з Міжнародного хімічного союзу про те, що назва "Коперникій"офіційно присвоєно 112-му елементу", - заявив Штокер. Ім'я для нового елемента було запропоновано ще в липні 2009 року. До визнання новий елемент носив назву Унунбій.

Коперникій є найважчим з офіційно визнаних Міжнародним союзом хімічних елементів (визнання відбулося в червні 2009 року). На сьогоднішній момент вченими з об'єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні були отримані елементи з номерами 113-116 і 118, однак вони поки не визнані.

112-й елемент був вперше синтезований в лютому 1996 року на прискорювачі важких іонів в Інституті важких іонів. Співробітники німецького центру вже не в перший раз вибирають імена для хімічних елементів - завдяки їм у таблиці Менделєєва з'явилися Борій, Хассій, Мейтнерій, Дармштадтій і Рентгеній.

Всі елементи важче урану не зустрічаються в природі, і для їх отримання використовуються прискорювачі елементарних частинок.

Читайте також:

Новий хімічний елемент отримав ім'я Коперніка

Астрофізики відкрили порушення закону Ньютона в Сонячній системі

Вчені винайшли два нових стани води: "щільний" та "рихлий"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: