Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
15 см у довжину і світиться: біологи відкрили новий вид глибоководних акул

Вона мешкає у глибинах Мексиканської затоки.

Вчені відкрили новий вид глибоководних акул, які можуть досягати у довжину 15 см і світяться у темряві.

Про це пише CNN.

Кишенькову акулу виявили у Мексиканській затоці у 2010 році, коли вчені вивчали кашалотів. Через декілька років її почав досліджувати біолог Національної адміністрації океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) Марк Грейс.

Це другий зразок кишенькової акули, виявлений вченими. Перший було знайдено у 1979-му році у Тихому океані. Марк Грейс прийшов до висновку, що обидві акули представляють окремі види.

Згідно з дослідженнями, велика частина виявленої у Мексиканській затоці акули покрита фотоформами – органами світіння. Біологи вважають, що це допомагає спіймати здобич, яка притягується до світіння, у той час як крихітний хижак, практично невидимий знизу, крадькома атакує.

Нагадаємо, група дослідників проаналізувала усі відомі знахідки давньої акули мегалодона і зробила висновок, що він насправді зник не 2,6 мільйона років тому, а на мільйон років раніше. Ймовірною причиною їхнього вимирання є поява більш успішного конкурента – близького родича мегалодона білої акули. 

ВідеоУчені вдягнули на акул камери, щоби побачити, як ті здобувають собі їжу

Акул підманили до човна й екіпірували за допомогою пристрою, схожого на вудку. Усе - щоби перевірити, чи справді білі акули не наважуються запливати у водорості, де ховаються тюлені. Під час експерименту жодна з акул так і не змогла вполювати тюленя - ті виявилися надто прудкими.  

Учені вдягнули на акул камери, щоби побачити, як ті здобувають собі їжу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції