30 жовтня Інтернету виповнюється 40 років

У всесвітньої мережі Інтернет 30 жовтня - день народження - 40 років з часу, коли перше слово було передано з одного комп'ютера на інший.

40 років тому в США в ході військово-наукового проекту слово LO стало першою інформацією, переданою з одного комп'ютера на інший через 600 км. Ідея Всесвітньої мережі багатьма сприймалася тоді в штики.

29 жовтня 1969 рівно о 21:00 інженери, що знаходилися на відстані більше ніж 600 км один від одного (в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі та Дослідницькому інституті Стенфорда) відправили один одному повідомлення за допомогою мережі, яка у той час називалися Arpanet. Її сервера були розроблені Агентством з передовим дослідницьких проектів при міністерстві оборони США, яке й дало ім'я мережі.

Тестування новоствореної системи полягала в тому, що вчений Чарлі Клайн в Лос-Анджелесі спробував "увійти" в комп'ютер, розташований в Стенфорді. Для цього йому треба було ввести в нього через свій комп'ютер слово LOG.

Клайн ввів букви L і O, і його колега на іншому кінці повідомив, що букви з'явилися на екрані.

Проте потім в системі відбувся збій, і інженерам не вдалося завершити операцію. Вони повторили спробу в 22:30, і все пройшло успішно.

Arpanet став першим загальної мережею для комп'ютерів різних інститутів. Як розповідає Леррі Робертс, один з розробників мережі, інститути і відомства потребували такої мережі для зберігання інформації та зменшення кількості комп'ютерів, однак у той же час вони боялися втратити дані, через що були негативно налаштовані проти Arpanet: "Вони думали, що це жахлива ідея ", - говорить учений.

Широке використання телефонних ліній не тільки зробило вхід в мережу простіше і дешевше, але і значно збільшило швидкість передачі даних.

Розвиток Arpanet просувалося семимильними кроками. З моменту жовтневого експерименту 1969 року, в якому використовувалися два сервера, до грудня того ж року серверів було вже чотири. У 1972 їх стало вже 37, а потім почався процес з'єднання різних мереж в одну єдину мережу - так з'явився інтернет. Саме поняття internetting (міжмережевий) виникло в 1977 році і стало основним для Мережі.

Вчені прогнозують, що світова інтернет досягне до початку 2010 року максимуму своєї пропускної інформаційної здібності. Про це заявила нещодавно американська аналітична технологічна служба Nemertes.

Тим часом, кількість інтернет-користувачів у світі наближається до 1,5 млрд, а найбільше їх налічується у Китаї - майже 300 млн людей. 

Читайте також:

5 сучасних технологій, які змінять світ

Загадковий планшетник від Apple відкриє нову комп'ютерну еру

Анонсовано вихід першого у світі 100-ядерного процесору

Вчені вважають, що адронний коллайдер зламав сам Бог
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: