31 трильйон цифр. Японка встановила новий рекорд із розрахунку числа Пі

Дата публікації
Перегляди
4376
Поділитись:
WhatsApp
Viber
31 трильйон цифр. Японка встановила новий рекорд із розрахунку числа Пі

Фото: Google

Щоб промовити усе це число вголос знадобиться 332 064 роки.

Японка Емма Харука Івао встановила новий світовий рекорд, розрахувавши значення числа Пі до 31 трильйона цифр. Попередній рекорд становив 22 трильйони.

Про це пише ВВС.

Число Пі, як відомо, це співвідношення довжини будь-якого кола до його діаметра. Перші його цифри 3,14 знають практично всі, але насправді воно не має кінця. Справа в тому, що розрахувати послідовність усіх цифр числа Пі дуже складно – математики працюють над цим завданням вже давно. Водночас воно має важливе прикладне значення: його використовують, серед іншого, в інженерії, фізиці і під час досліджень космосу.

Сама Емма Харука Івао каже, що з дитинства зачарована магією числа Пі. Зараз вона працює інженером в Google. Аби розрахувати нові цифри вона використовувала хмарний сервіс компанії.

Для розрахунку їй знадобилося 170 терабайт даних. Для порівняння 200 000 пісень займають лише близько 1 терабайта. Загалом на розрахунок вона витратила 121 день.

"Я дуже здивована, - каже Емма Харука Івао, говорячи про свій рекорд. - Я все ще намагаюся це усвідомити. Встановити світовий рекорд було дуже непросто". Разом з чим жінка обіцяє: в майбутньому вона спробує його перевершити. "Числу Пі немає кінця, і я б хотіла розрахувати ще більше цифр", - каже вона.

У компанії Google підрахували, що якщо хтось захоче вголос промовити увесь 31 трильйон цифр числа Пі, розрахованих Івао, для цього знадобиться 332 064 роки.

Зазначимо, сьогодні, 14 березня, в усьому світі відзначають математичне свято, присвячене числу Пі. Справа в тому, що в американській системі запису дат (місяць/число) 14 березня – якраз 3/14, а  час 1:59:26 збігається з наступними цифрами числа 15926.

Нагадаємо, 27-річний Артем Гарін двічі рекордсмен України із запам'ятовування та відтворення цифр після коми числа Пі. Останній здобуток – 10 тисяч, цього разу вирішив подвоїти рекорд. Чоловік розповідає, що пам'ять стає в нагоді і у звичайному житті: він ніколи не користується записниками, не копіює інформацію на флешки.

Українка розв’язала задачу, над якою математики усього світу билися кілька століть

Українка розв’язала задачу, над якою математики усього світу билися кілька століть

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4376
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація