5 сучасних технологій, які змінять світ

Найближчими роками основними трендами розвитку технологій стануть швидкість і контент.

Експерти видання РС World відібрали п'ять технологій, які змінять світ у майбутньому.

Одним з головних трендів розвитку технологій стануть швидкість і контент, поширяться тримірне відео та он-лайн трансляції.

USB 3.0 – супер-швидкість

Стандарт USB 3.0 отримав назву SuperSpeed – "супер-швидкість". Він дозволяє копіювати дані зі швидкість більш ніж 3,2 Гбіт/с, що в 5-10 разів швидше, ніж копіювання за допомогою інших стандартів та інтерфейсів.

Введення в експлуатацію USB 3.0 дозволить створити резервну копію 150-гігабайтного жорсткого диска за 5 хвилин на звичайній USB-флешці.

Крім того, технологія дозволить поліпшити передачу даних між комп'ютером і периферійними пристроями – сканером, принтером або цифровою фотокамерою. USB 3.0 може проводити обмін даними одночасно в обох напрямках – і на пристрій, і з нього.

За прогнозами фахівців, масове використання цього стандарту розпочнеться протягом кількох найближчих років.

Wireless-стандарти і передача відео

Нові стандарти бездротової передачі даних – протоколи 802.11aс і 802.11ad - зможуть забезпечити швидкість 1Гбіт/с або ще швидше, що дозволить кожному користувачеві підключати до основного модему декілька високошвидкісних пристроїв (телевізор, ігрова приставка, Blu-Ray-плеєри і багато іншого).

Така висока швидкість передачі даних дозволить дивитися по телевізору різні он-лайн трансляції і при цьому позбавить квартиру від безлічі проводів.

Також стандарт 802.11aс (оптимальний для передачі відео) може використовуватися для прийому і передачі даних по бездротовій мережі на чималих відстанях.

Домашнє 3D

Подивитися відео на 3DTV-дисплеях можна буде за допомогою спеціальних окулярів, які дозволять отримати якісно нове зображення. Поки що вартість таких окулярів дуже велика, проте фахівці вважають, що найближчим часом вона впаде. Одночасно з цим фахівці працюють над створенням спеціальних 3D-мониторів.

Sony і Panasonic оголосили про плани виробництва 3D-дисплеїв. Проте проблемою може бути створення і поширення 3D-контента – кінематографісти поки не планують знімати фільми з урахуванням цієї технології. Водночас вже ведуть і роботи щодо створення спеціальних носіїв такої інформації - 3D-Blu-Ray.

"Розширена реальність" в мобільних пристроях

Розширена реальність – технологія, що дозволяє надати користувачеві інформацію про речі, які він бачить навколо.

Такі інструменти вміють визначати місцезнаходження користувача і надавати йому контент залежно від цих даних. Так, сучасні браузери Mozilla Firefox, Opera, Safari оснащені функціями геолокації. З їхньою допомогою браузер зможе повідомляти сайтам про місцезнаходження користувача, який відвідав інтернет-ресурс. Наприклад, додаток Nearest Places дозволить знайти найближчі кафе, готель, бар.

HTML5

HTML5 покінчить з необхідністю установки плагинів для відтворення аудіо, відео та іншого інтерактивного контента.

Ця мова дозволить розробникам створювати веб-сайти, які працюватимуть на будь-якому браузері, - настільному комп'ютері, ноутбуці або мобільному пристрої. Від комп'ютера користувача не вимагатиметься встановлений набір плагинів, необхідних для відображення інтерактивного і мультимедійного контента.

Браузери, які підтримують HTML5 (наразі це частково Google Chrome, Apple Safari, Opera і Internet Explorer 8), мають вбудовані методи обробки аудіо і відео. У свою чергу, дизайнери і веб-розробники не матимуть справи з кількома несумісними форматами.

Читайте також:

Загадковий планшетник від Apple відкриє нову комп'ютерну еру

Анонсовано вихід першого у світі 100-ядерного процесору

Вчені вважають, що адронний коллайдер зламав сам Бог

Американські вчені імплантували в мозок людини чіп з виходом в Інтернет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: