Адронний коллайдер надав перші дані про чарівні мезони

Експериментальні спостереження народження B-мезонів показали, що ефективний перетин народження цих частинок в кілька разів більше теоретично передбачених значень.

Фізики, що аналізують дані з одного з детекторів Великого адронного коллайдера, представили перші дані про народження B-мезонів, або чарівних мезонів. Стаття вчених прийнята до публікації в журнал Physics Letters B.

B-мезон - це елементарна частинка з групи сильно взаємодіючих бозонів, що складається з важкого анти-b-кварка (одного з найбільш важких кварків) та легкого кварка. Вивчення B-мезонів, зокрема, важливо для дослідження порушення CP-інваріантності, або просто CP-порушення. Ця особливість нашого Всесвіту "відповідальна", наприклад, за переважання матерії над антиматерією

Експериментальні спостереження народження B-мезонів показали, що ефективний перетин народження цих частинок в кілька разів більше теоретично передбачених значень. Ця невідповідність отримало назву b-проблеми. Автори нової роботи, в числі іншого, хотіли перевірити, чи буде b-проблема проявляти себе на ВАК, де були досягнуті величезні енергії зіткнень.

Поки фахівці опрацювали не дуже велику кількість інформації, проте на даний момент вони не виявили b-проблеми. У найближчому майбутньому вчені мають намір продовжити обробку даних і уточнити попередні результати.

Великий адронний коллайдер - найбільший на планеті прискорювач елементарних частинок (довжина його прискорювального кільця складає 27 кілометрів). Він був запущений у вересні 2008 року, однак через 9 днів через аварію його робота була перервана більш ніж на рік. Після повторного запуску в листопаді 2009 року на ВАК були досягнуті рекордні енергії зіткнень. Нещодавно один з керівників оприлюднив плани його розвитку до 2035 року.

Читайте також:

В Європі побудують новий адронний колайдер

Фізики запропонували перетворити одяг на батарею

Великий адронний колайдер вдруге зупинили через збій в системі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: